Staatssecretaris Dijksma en vissers kijken samen naar werkbare aanpak ZEEUWS-VLAANDEREN 25 deteam Sportieve burendag bij De Blaauwe Hoeve Woonzorgcentrum De Blaau we Hoeve in Hulst doet zater dag mee aan de nationale bu rendag, waar alle buren wel kom zijn. Op en rond het plein van De Blaauwe Hoeve is een sportief parcours uitgezet met volksspe len als sjoelen, tonspel en jeu de boules. Er is ook live muziek, van ïo.oo tot 13.00 uur. Poolse delegatie op bezoek in Kanaalzone Een delegatie uit de Poolse ha venstad Gdynia brengt deze da gen een bezoek aan Terneuzen. Vandaag, donderdag, worden de Polen rondgeleid door de Kanaalzone, waarbij het be drijfsleven ook aanwezig is. Zij wonen vrijdag in Axel de her denking van de bevrijding in 1944 door Poolse militairen bij. Buurtfestijn rondom wijkgebouw Triangel De Terneuzense binnenstad viert zaterdag burendag rond wijkgebouw De Triangel met vanaf 13.00 uur een buurtbin- go, met het Nederlandstalig duo De Maffooos. Vanaf 17.00 uur staan bbq-snacks, brood en salade klaar. Om 18.00 uur begint ter afsluiting een loterij. Prijs mooiste erf Het Hof met de Zwartrand Het Hof met de Zwartrand aan de Mosselhuisstraat tussen Sas van Gent en Zandstraat heeft woensdag de Zeeuwse Erftro- fee 2013 gewonnen voor het mooiste erf. De prijs ging ook naar een boer derij bij Ovezande en één bij het Schouwse Noordgouwe. De winnaars krijgen een schild en waardebon. Proeverij voor goed doel bij supermarkt Restaurant De Twee Duiven in Groede houdt zaterdag vanaf 10.00 uur in de Jumbo van Bres- kens een proeverij van drie Zeeuws-Vlaamse dressings. Een percentage van de verkoch te producten is voor stichting People 4 People die zich ten doel stelt kinderen in nood de helpende hand te reiken. Ontmoetingsgroep voor mantelzorgers Ervaringen delen met andere mantelzorgers, het kan in een ontmoetingsgroep die donder dag 26 september vanaf 13.30 uur voor het eerst bij elkaar komt in het stadhuis van Ter- neuzen. Aanmelden kan bij welzijnsor ganisatie Aan Z, via 0115-563015 ofinfo@aan-z.eu. ber op hoe snel iedereen de draad weer oppakte. „Zeker als je vroe ger intensief muziek hebt ge speeld, verleer je het nooit. Er zijn mensen bij die er vijftien, twintig jaar uit zijn. Maar het is een han digheidje. Alleen de longen wer ken niet altijd meer even goed mee, maar met veel repeteren valt dat te repareren." Zaterdagavond zal de reünieband muziek brengen uit vier periodes, periodes met elk een andere drummajor. Twee van de vier drummajors zijn er ook bij op het Kennedyplein, Jack Schoot en Ron van den Brink. De andere twee, Peter van Driel en Freddy van Britson, zijn - zegt Sorber - 'helaas' verhinderd. Het niveau van weleer zal niet meer worden gehaald. Sorber is er optimistisch over. „We hebben twaalf keer gerepeteerd. Het klinkt zeker niet slecht, maar het kan altijd beter. Het is ook een aar digheidje. Het leuke is dat het bij de deelnemers weer echt begint te kriebelen. Een flink aantal speelt overigens nog, vaak in dweilbandjes." Showband Axel is in 2000 met showband Irene uit Terneuzen sa mengegaan in New Adventure, door de nood gedwongen. Ze had den allebei een tekort aan leden. New Adventure is ook niet meer zo groot, met een blazersensem ble met twaalf leden en een slag werkgroep met vijftien leden. In Axel zijn nog andere korpsen ac tief: showband Jong Axel (opge richt als opleidingsorkest voor showband Axel) en showband Blue Phoenix. De laatste is ook present op de bevrijdingstaptoe, Jong Axel niet, want de jeugd- band telt aldus Sorber nog maar vijf a zes leden. „In de hoogtijdagen van show band Axel kon je kiezen tussen voetbal, muziek en een beetje gymnastiek", verklaart Sorber. „Nu hebben jongeren veel meer te kiezen." Het is de tijdgeest, een tijdgeest die ook rijp is voor een reünie van showband Axel. Dat zei Dijksma gisteravond in de Tweede Kamer. De vissers waren aanvankelijk woest op de staatsse cretaris. Ze zijn faliekant tegen de aanlandplicht. Dat is één van de belangrijkste pijlers van het nieu we Europese visserijbeleid. Voor tedere kilo vis die nu aan land )rdt gebracht, gaat er 1,5 tot 2,5 kilo als ongewenste bijvangst over boord, aldus het ministerie van Economische Zaken. Dat is vooral vis die niet verkocht kan worden of waarvoor de visser geen quo tum heeft. Bijna alle teruggegooi de vis sterft. De aanlandplicht moet dat voorkomen. Dijksma zei gisteravond de zorgen van de vissers te delen. „Daarom is het van zo groot belang dat we samen optrekken. We staan aan de vooravond van de uitwerking van het nieuwe visserijbeleid." Eerder deze week heeft Dijksma een 'constructief gesprek' gevoerd met vertegenwoordigers van de sector. „Binnenkort ga ik ook met de vissers zelf praten." Voor 1 de cember maakt ze samen met de vissers een 'aanvalsplan'. Dijksma wil met hen in kaart brengen wat precies moet veranderen. Ze heeft 4,5 miljoen euro ter beschikking gesteld voor het doen van proe ven. Het nieuwe visserijbeleid voorziet in het maken van een uitzonde ring op de aanlandplicht voor soor ten met een 'significante kans op overleving'. Maar wat dat is, is niet duidelijk. Onderzoeksbureau Imares onderzoekt dat en Dijksma wil op Europees niveau afspraken maken. De Kamer juicht de aan pak van Dijksma toe. huil en snik maar niet wij regelen alles DONDERDAG 19 SEPTEMBER 2013 HULST TERNEUZEN TERNEUZEN SAS VAN GENT BRESKENS TERNEUZEN Showband Axel bij de molen van Spui in 1975. reproductie Mark Neelemans door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Staatsecretaris Sharon Dijksma (Visserij) en de vissers trekken samen op om de Europese verplichting om alle vis aan te voe ren zo vorm te geven dat die in de praktijk werkbaar wordt. Oartnds goes 'êmuynck bonsde fychatech ort zlerikzee fljen ihendljke rt'nniii lUBU.i.i ■H'uin" ii'- W1 rvu i>i'"i'»ifvi Hninn'n'im1! Hilim'ifi'ini1» >Ma selekto ytnrke middelburg Ifstlngen autoschadeteam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69