ZEEUWS-VLAANDEREN Vrijwilligers gezocht Terneuzen moet themapark worden met op strategische plaatsen oude schepen en scheepsattributen. Oponthoud door ongeluk tunnel almanak www.pzc.nl/monnikenwerk Interview met regisseur Arnaud des Pallières NATUURSPEELTUIN nancierd moet worden door de ge meente, provincie, 'Brussel' en het bedrijfsleven, wil Ten Hengel samenwerken met het Portaal van Vlaanderen. Maar er wordt wel een aparte stichting in het le ven geroepen. Uitgangspunt is dat historische schepen en ander ma ritiem erfgoed op de wal (Schelde- boulevard, sluizencomplex, cen trum) worden opgenomen in het stadsbeeld. Ze moeten wel een maritieme relatie hebben met Ter- neuzen, de Westerschelde en (mo gelijk) Gent. Ten Hengel: „We denken ook aan boten als speelobject. En er is een plan om in het verbouwde ruim van een spits op het droge een ca fé in te richten. Zo zijn er veel meer ideeën." Hij heeft het pro ject al verschillende keren toege licht aan burgemeester en wet houders, die het positief hebben ontvangen. „De medewerking van de gemeente is van cruciaal belang, zowel op organisatorisch als op financieel vlak." In het con cept-financieringsplan wordt reke ning gehouden met een gemeen telijke bijdrage van 1,5 miljoen eu ro. Dat geld was eerder gereser veerd voor de herinrichting van de voormalige Veerhaven. De pro vincie en Europa zouden ieder 1 miljoen moeten bijpassen en het bedrijfsleven een half miljoen. Ten Hengel heeft van verschillen- de bedrijven al enthousiaste reac ties gehad. Hij wil vaart zetten achter het themapark, vooral om dat aanvragen voor een nieuwe Europese subsidieronde uiterlijk in het voorjaar van 2014 moeten worden ingediend. Ten Hengel: „Dit moet echt lukken. Het kan Terneuzen enorm opwaarderen. En als het goed wordt aangepakt, wordt dit een themapark dat z'n gelijke in Nederland niet kent, in elk geval niet op maritiem vlak." Hij presenteert het plan dinsdag 1 oktober in het Portaal van Vlaan deren. En: „Dit is absoluut geen stunt in verband met de raadsver kiezingen van maart volgend jaar. Het staat overal los van." schepen en boten op strategische plekken in en om de stad. Ten Hengel: „Terneuzen kent weinig bezienswaardigheden die als trek ker zouden kunnen dienen voor toerisme en aanverwante econo mische ontwikkelingen. De stad heeft niet echt een imago, waar door het ons nauwelijks lukt pu bliek van buiten de regio te trek ken." Voor het project, dat gefi- TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid Charles ten Hengel wil van Terneuzen één groot thema park maken rond maritiem erf goed. Dat zou een enorme oppep per zijn voor het imago van Ter neuzen. Belangrijk onderdeel van het pro ject: de plaatsing van historische Een 31-jarige vrouw uit Hoorn reed rond half één op een taxi die voor haar reed en vaart minderde. De taxichauffer moest bevrijd wor den door de brandweer. Samen met een van de twee passagiers, die licht gewond raakte, werd hij naar het ziekenhuis gebracht De tunnel was om half vier in beide richtingen weer open. Tijdens een gezellig uitstapje van wat collega's kwam het onderwerp kinderen ter sprake. Dit keer ging het over het doen van huishoudelij ke taakjes door het kroost. Eén 18-jarige zoon stak er wat be hulpzaamheid betreft met kop en schouders bovenuit. Zijn moeder, die weg moest, had hem namelijk gevraagd of hij de was uit de wasmachine voor haar aan de drooglijn wilde hangen. Thuisgekomen zag moeders dat zoonlief haar opdracht braaf had volbracht. Omdat er een bui in aan tocht was haastte ze zich de was weer binnen te halen. Maar... was dit niet de was uit de droger? DONDERDAG 19 september 2013 Maritiem erfgoed in de stad door Wout Bareman TERNEUZEN - Door een botsing tus sen twee auto's in de Westbuis van de Westerscheldetunnel was de tun nel in beide richtingen enige tijd dicht Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Kaan (9) en Ajoub (8) zwaaien woensdag middag met 'vliegende aardappelen' bij de uitgang van na tuurspeeltuin De Boomhut in Terneuzen. Ze hebben lak aan de regen. „We hebben marshmallows gebakken", ver tellen ze enthousiast, „en deze aardappelen versierd met veren van vogels." Kaan en Ajoub komen geregeld spelen in De Boomhut. Visjes vangen vinden ze het leukst De vraag is echter: hoe vaak kunnen ze dat straks nog doen? Anja van der Giessen vertelt dat er vijf vrijwilligers zijn, terwijl er mini maal vijftien nodig zijn. De open dag woensdagmiddag is bedoeld om mensen enthousiast te krijgen. Of het is ge lukt zal later blijken. Bij vertrek rond half vier begint in elk geval de zon te schijnen; een goed voorteken. Vrijwilli gers in spe kunnen zich melden bij Stichting Jeugd- en Jongerenwerk in Terneuzen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65