parkeren lijken mooier dan ze zijn Goes trekt les uit perikelen rondom nieuwbouwappartementen Gors BEVELANDEN en THOLEN 25 (op verzoek van aldaar gevestigde ondernemers) om het parkeren in de Marconistraat gratis te maken. Dat gebeurt per oktober, want hoewel de raad er bedenkingen bij heeft, mag het college dit be sluit op eigen houtje nemen. De binnenstadondernemers roerden zich vervolgens ook, want zij - en een raadsmeerderheid - willen dat er dan ook wat wordt gedaan om het parkeren in de binnenstad aantrekkelijker te maken. Daarop kwam het college met een uitge breider voorstel, waarin onder meer is opgenomen om een maxi male parkeertijd van twee uur in- te voeren op de Dam en de Koe poort, zodat er een betere sprei ding van parkeerders ontstaat. Die maatregel moet daarnaast een betere bezetting van de parkeerga rage bewerkstelligen. Om die aan trekkelijker te maken, worden het derde en vierde parkeeruur daar gratis; dat betekent dat er vier uur geparkeerd kan worden, waarvan er twee moeten worden betaald. Nu is het echter zo dat parkeren op straat en in de parkeergarage ongeveer even duur is. Dus de groep die twee uur of korter par keert, zal niet beter af zijn. En dan is er ook nog een groep die parkeergarages liever mijdt, om uiteenlopende redenen. Dus feite lijk profiteren alleen de mensen die vier uur of langer in Goes par keren en niet bang zijn voor een parkeergarage. Wil de raad een goed oordeel kunnen vellen, dan zou B en W eigenlijk ook inzicht moeten kunnen geven in de ge middelde parkeerduur per par- keerlocatie. Die 'les' is getrokken uit de perike len rondom het nieuwe apparte mentencomplex van Gors aan de Valckeslotlaan in Goes. Omwo nenden hebben zich daar vorig jaar bij de presentatie van de plan nen hevig tegen verzet, waarop het bouwplan is aangepast. De rechter oordeelde afgelopen juni nog dat de vergunning voor het nieuwe complex op basis van het bestemmingsplan (uit 1993) niet verleend had mogen worden. In een memo aan de gemeente raad, die daarom had gevraagd, bechrijven B en W nog eens exact het hele voortraject. Het college concludeert dat het, gelet op de ruime bouwmogelijkheden die dat inmiddels vervallen bestem mingsplan 'Oost I' ter plaatse bood, vrijwel onmogelijk was om medewerking te onthouden aan het bouwplan van Gors. Hoewel ter discussie heeft ge staan of het gebruik voorzorgap partementen al dan niet bestem- mingsplanmatig was toegestaan, staat volgens B en W voorop dat het bestemmingsplan een heel scala aan gebruiksvormen moge lijk maakte (bijvoorbeeld een school, ziekenhuis of sportcen trum) 'met de daarbij behorende ruimtelijke uitstraling en mogelij ke overlast voor de omgeving'. Nu de omgevingsvergunning on herroepelijk is geworden, resteert voor omwonenden die menen schade te lijden als gevolg van de nieuwbouw, nog de mogelijkheid een verzoek om planschade in te dienen. Die komt voor rekening van Gors. vragen over de verbouwing van dorpshuis de Wemel in Wemeldinge „In november 2011 heeft de ge meenteraad van Kapelle gevraagd om een aantal scenario's uit te werken voor de Wemel (omdat in het dorp gevreesd werd dat de dorpshuisfunctie zou verdwijnen, red.). De gemeenteraad heeft in het voorjaar van 2012 een scenario gekozen. Vervolgens kregen we op het gemeentehuis te maken met onderbezetting en is het blij ven liggen. Toen we eindelijk zo ver waren, en de bouwvergun ning was aangevraagd, was het zo mervakantie." „Alles ligt klaar, alleen was er op gerekend dat we over drie we ken pas zouden beginnen; het raadsbesluit is drie weken ver vroegd. We zouden op zich nu kunnen beginnen, maar ik weet niet of de aannemer dat ook kan." „De bibliotheek gaat erin, kinder opvang Kibeo, het dorpshuis en er komt een mortuarium. Het mortuarium is er nu ook, maar dat is nu slecht te bereiken. Bo vendien is er geen ruimte om mensen te kunnen condoleren. Straks wel." „Voor de bibliotheek is het echt een vooruitgang, vind ik. Die zit ten te springen om te verhuizen, want het gebouw waar men nu zit, is op. De collectie van de bibli otheek wordt kleiner, maar door de nieuwe formule proberen we de bibliotheek wel aantrekkelijker te maken voor de jeugd. Een deel van de uitleen wordt geautomati seerd, zodat mensen er altijd te recht kunnen als de beheerder er is. Bovendien komt er in het dorpshuis een leestafel die ook buiten openingstijden te gebrui ken is." De grote zaal blijft behouden, maar er komt een vouwwand die de zaal in twee delen splitst, zo dat er gelijktijdig activiteiten kun nen plaatsvinden." „Als we eind september begin nen, moeten we aan het eind van het eerste kwartaal van 2014 klaar kunnen zijn met de verbouwing. Maar veel eerder echt niet." „Het is de bedoeling dat we in 2016 weer op het kostenniveau van 2012 komen. Dat h'alen we doordat de uitbater van De We mel de exploitatie met bijvoor beeld baromzet moet rond zien te krijgen. De tijdelijke beheerder wordt de definitieve exploitant. Die gaat proberen om er een suc ces van te maken." „Ik ben heel erg blij. Alles bij el kaar vind ik het een kwaliteitsver betering voor Wemeldinge." huil en snik maar niet wij regelen alles utoschadeteam DONDERDAG 19 SEPTEMBER 2013 .lotiKrr Goes: de gemeente wil het parkeren in de parkeergarages aantrekkelijker maken.foto Mechteld Jansen door Luc Oggel GOES - Goes houdt bij toekomstige woningbouwplannen meer reke ning met bestemmingen die op per celen in de directe omgeving rus ten, zodat eventuele toekomstige conflicten voorkomen kunnen wor den. 5 Wethouder Leo Kosten (SGP) kan na jaren soebatten beginnen met de verbouwing van De Wemel in Wemeldinge. De raad heeft dins dag zes ton beschikbaar gesteld. "I Waarom duurde het zo lang? 'l Wanneer begint de verbouwing? 3 Wat kom ik straks allemaal te gen in de nieuwe Wemel? 4 Wanneer is de nieuwe Wemel klaar? 5 Dat wordt zeker heel duur? 'Jdaiseleklo f\muyn<k bonstk ff ftneke zierikzee middelburg fjjsslngen autoschadeteam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61