4 Maatregelen Een open gesprek achter gesloten deuren 24 BEVELANDEN en THOLEN PARKEREN IN GOES De Goese raad praat vanavond over parkeermaatregelen, maar wat vinden de parkeerders eigenlijk? 6i We praten over hoe het vertrouwen terugge wonnen kan worden Folkloredag in De Zwake In de sportzaal van multi functioneel centrum De Zwake in 's-Gravenpolder wordt zaterdag 21 Septem ber een folkloredag gehou den. De dag staat in het te ken van oude ambachten. Het koor van Ons Boeren- goed zal regelmatig optre den en er is een presentatie van Zeeuwse klederdrach ten. De dag begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Heldere beelden, heldere kleuren In Galerie 't Kunstuus in Heinkenszand is tot 29 sep tember de expositie 'Helde re beelden, heldere kleuren, bewogen door het licht' te bewonderen. De expositie bestaat uit di verse waterverf-tekeningen van Dick de Kok en een se lectie van bronzen beelden uit de collectie van Frida Overbeeke. Tunnel uren dicht door ongeluk De Westerscheldetunnel is woensdagmiddag vanaf half één uren volledig afgesloten geweest vanwege een onge val. In de westbuis, richting Zeeuws-Vlaanderen, bots ten twee auto's op elkaar. Twee mensen zouden naar het ziekenhuis zijn ge bracht. De oostbuis ging om half drie weer open, de westbuis een uur later. Kerk zamelt geld in voor Voedselbank De protestantse gemeente Goes zamelt zondag geld in voor Voedselbank de Beve- landen. Zondag is het start zondag, de eerste dienst van het kerkelijke seizoen. Voor afgaand aan de dienst in de Grote Kerk is er vanaf 9.30 uur koffie. Er is een middagprogramma met lunch en allerlei activi teiten. Er is oppas voor de kinderen. GOES - De Belgische Coby Cree- mers (61) staat geparkeerd op de Koepoort. Ze heeft zojuist voor vijf uur geld in de parkeerauto maat gegooid. Of ze ook zo lang in Goes blijft weet ze nog niet. „Dat ligt eraan hoe leuk het is om hier te shoppen." Dat ze voorbij een parkeergarage is gereden, heeft ze niet gezien. Ze vraagt: „Is het daar ook goedkoper om te par keren?" Liesbeth van Klink (34) staat ook geparkeerd op de Koepoort. Dit keer is het gewoon gemakzucht, omdat ze bij drie winkels in de buurt moet zijn. Als ze gaat win kelen parkeert ze haar auto meest al in de parkeergarage, maar ze vindt het parkeren in Westwal niet echt fijn. „Die gekleurde mu ren, daar word je echt gek van. Daardoor zie je de diepte in de parkeergarage niet goed meer." „Ik parkeer altijd in de parkeerga rage.", zegt Caroline Vaders (43), „Van te voren weet ik niet hoe veel tijd ik kwijt ben aan het win kelen. In de parkeergarage zit je niet vast aan een bepaalde tijd en dat vind ik wel makkelijk." Jantje van Osta (60) staat in de re gen haar spullen uit de auto te pakken. Ze staat geparkeerd op Koepoort. „Hier zit je naar mijn idee veel dichter bij de winkels. Bovendien vind ik het ook erg duur om in een parkeergarage te staan." Als het derde en vierde uur gratis wordt, is het voor haar wel aantrekkelijker om in de par keergarage te parkeren. „Daar sta je in ieder geval minder lang in de regen als je spullen in en uit de auto moet laden." Met een volle winkelwagen komt Lianne van de Ketterij (45) de par keergarage inlopen. Ze heeft net boodschappen gedaan bij de Al- bert Heijn. „Ze maken het parke ren wel lastig voor bewoners die even boodschappen willen doen", zegt ze, „Ik vind het vervelend dat ik dan in de parkeergarage moet staan. Het liefst zou ik alles zo 'hup' in de auto willen laden." Dat het parkeren in de garage het derde en vierde uur mogelijk gra tis wórdt, maakt haar ook niet veel uit, „Zo lang blijf ik toch niet in de stad." Op het Damplein heeft een auto al twee rondjes gereden. Net als hij aan zijn derde rondje wil be ginnen, gaat de auto opeens hard achteruit. Al snel wordt duidelijk waarom, een auto verlaat een par keervak. Rap vult de auto het lege plaatsje op. De parkeervakken op het Damplein zijn geliefd. Rianne Moerdijk (38) heeft geluk; zij heeft wel een plekje kunnen be machtigen. Dat er binnenkort gra tis geparkeerd kan worden in de Marconistraat vindt ze niet echt interessant. „Ik zou niet helemaal daar parkeren als ik wil winkelen. Dat vind ik te ver lopen. Dan sta ik liever dichterbij ook al is het parkeren hier wel duur." Richard Rolloos (35) vindt het wel aantrek kelijk klinken. „Gratis parkereren is altijd interessant." WAAR KUN JE IN GOES PARKEREN EN WAT KOST HET: Die lijken op het eerste gezicht po- sitjef voor mensen die hun blik in Goes willen parkeren, maar het is de vraag of dat ook zo is en of ze ook wel het gewenste effect zul len hebben. De discussie begon met het voornemen van B en W LANGSTRAAT 7 ARNEMUIDEN 0118-603805 Dat vertrouwen werd zwaar op de proef gesteld toen afgelopen voorjaar bleek dat de verbouwing van het gemeentehuis in Hein kenszand 1,2 miljoen te duur uit pakte, dat het college dat al tijden wist maar verzuimde de raad in te lichten en dat sommige ambte naren wel heel erg de vrije hand hadden bij het nemen van beslis singen die grote financiële gevol gen hadden. Gelok beloofde in juni een plan te maken dat herhaling in de toe komst moet voorkomen: de con trole en het toezicht op dergelijke projecten moeten strak worden aangetrokken en de gemeente raad moet beter en op tijd wor den geïnformeerd. „De raad werd niet op de hoogte gehouden", zegt Arno Witkam (PvdA). „Nu gaan we kijken hoe we dat proces anders kunnen inrichten." Het plan moet een 'cultuurom slag' inluiden, zei Gelok in juni. „De cultuuromslag die gewenst is door de raad." Vanavond moet dus blijken of het Gelok - met hulp van een extern bureau - ge lukt is om die cultuuromslag tot stand te brengen. De deur van de raadsboerderij gaat vanavond stevig dicht. „Daar is voor gekozen omdat er een ver- trouwensprobleem aan de orde komt", zegt Levien de Putter (D66). „Normaal ben ik er geen voorstander van, maar ik denk dat het nu wel beter is. Er worden trouwens geen besluiten geno men vanavond." „We moeten open en eerlijk met elkaar kunnen praten", vindt Mar ga van de Plasse (CDA). „Deze zo mer hebben we al het vertrouwen in het college uitgesproken, dus die vraag zal niet meer aan de or de komen, maar als er verder nie mand bij is, kunnen er namen en zaken genoemd worden zonder dat die meteen op staat liggen. We willen* open en transparant met elkaar praten." „We praten over hoe het vertrou wen teruggewonnen kan wor den", vertelt Witkam. „Om exces sen te voorkomen. Het zou kun nen dat er personen aan bod ko men. Dit is het moment om met een open hart over zaken te pra ten, zonder dat de raad zich in moet houden." 'S-GRAVENPOLDER HEINKENSZAND ELLEWOUTSDIJK GOES 'Is parkeren daar ook goedkoper?' door Janneke Koster uur parkeren in de ga rage aan de Westwal in Goes kost straks maar voor twee uur parkeergeld Parkeren in de parkeergarages is nu al goedkoper dan op straat, al maakt het niet zo heel veel uit. De garage aan de Westwal en die aan de Stadspoort kosten 1,50 euro per uur. Op straat parkeren is duurder, maar niet veel: 1,60 euro per uur. Dat tarief geldt op terreinen aan de Oostwal, de Koepoort, het Damplein, het Hollandiaplein, het Molenplein, de Albert Joachimika- de, de Piet Heinstraat, de Beesten markt, de oude Singel en het Sta tionsplein. Woonboulevard eerste twee uur 0,40 euro per uur daarna 2,20. Gratis parkeren op terreinen bij het station en sportpark Het Schenge. J Drukte bij de parkeerautomaat in door Luc Oggel GOES - De Goese gemeenteraad neemt vanavond een besluit over een aantal voorstellen van burge meester en wethouders over het parkeren in de stad. door Nadia Berkelder HEINKENSZAND - Burgemeester Jaap Gelok zegt nu even niets. En ook gemeenteraadsleden houden de kaken op elkaar. Vanavond wordt in Borsele gesproken over de manier waarop het college van B en W het vertrouwen terug denkt te winnen van de gemeente raad. Dat gebeurt achter gesloten deuren. Marga van de Plasse (CDA)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60