"Aantrekkelijk totaalplaatje" Drone strandt op nok Grote Kerk in Goes II tl 1' E JE i SCHOUWEN-DUIVELAND 27 26.195 Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Toeristenveiling keert volgend jaar terug Goes trekt les uit perikelen met nieuwbouw Gors 14% bijtelling x Ford Lease vanaf 339,- per maand FOCUS powered by Ford EcoBoost Tunnel uren dicht door ongeluk De Westerscheldetunnel is woensdagmiddag vanaf half één uren volledig afgesloten geweest vanwege een onge val. In de westbuis in de richting van Terneuzen bots ten twee auto's op elkaar. Twee mensen zouden naar het ziekenhuis zijn ge bracht. De oostbuis ging om half drie open, de westbuis een uur later. Streekmuseum in teken van jaren '70 Streekmuseum De Meestoof staat zaterdag 21 september in het teken van de jaren ze ventig. Vanaf 14.00 uur zijn er modeshows met onder meer kleding uit die tijd. Tussendoor treedt dames koor Kir Royal op. De dag is één van de activi teiten die het museum houdt in het kader van het 40-jarig bestaan. Die 'les' is getrokken uit de perike len rondom het nieuwe apparte mentencomplex van Gors aan de Valckeslotlaan- in Goes. Omwo nenden hebben zich daar vorig jaar bij de presentatie van de plan nen hevig tegen verzet, waarop het bouwplan is aangepast. De rechter oordeelde in juni nog dat de vergunning voor het nieuwe complex op basis van het bestem mingsplan (uit 1993) niet ver leend had mogen worden. Het col lege van B en W zegt dat het, ge let op de ruime bouwmogelijkhe den in het inmiddels vervallen be stemmingsplan vrijwel onmoge lijk was medewerking te onthou den aan het bouwplan van Gors. SINT-ANNALAND - De toeristische veilingen van streekproducten in Sint-Annaland zijn de afgelopen maanden zo succesvol geweest dat er volgend jaar een vervolg komt. Sinds half juni konden zo wel inwoners als toeristen elke woensdag twee keer terecht bij de veiling. Doel: promotie van streekproducten. Bezoekers kon den bieden op tientallen produc ten waaronder Thoolse aardappe- en, eieren, aardbeien, pioenrozen n harderfllet. „We hebben meer n duizend gasten ontvangen", t Sabine Verburg van de stich- Lekker Regionaal Product, de initiatiefnemers. Lederen bekleding GOES - Nee, hoogtevrees moet je niet hebben voor het klusje dat Jo- han Mesu en Simon van Wouwe van de Monumentenwacht giste ren moesten klaren op het dak van de Grote kerk in Goes. Daar was een drone, een klein onbe mand luchtvaartuigje, gestrand. Het apparaat was ingezet om de torenspits te inspecteren. Archi tectenbureau RDH is gevraagd om onderzoek te doen naar restau ratie van de torenspits en een dro ne leent zich perfect om moeilijk bereikbare plaatsen van dichtbij te bekijken. Daarvoor was een con sortium van bedrijven benaderd dat proeven met drones bij diver se kerken in nederland ujtvoert om te bezien wat de mogelijkhe den zijn. Voor de veiligheid was er nog een touw aan de vliegende camera bevestigd, maar dat bleef haken achter de duivenpinnen op het dak. Na een 'reddingsoperatie' van de Monumentenwacht is de drone uiteindelijk weer van het dak van de kerk gehaald. Ook dat leverde een mooi plaatje op. Ford Focus Titanium ECOnetic Lease DONDERDAG 19 SEPTEMBER 2013 normaal 2.600.- flU VOOf 995 Navigatiesysteem met 5-inch kleurenscherm SYNC Bluetooth en Voice Control USB-aansluiting voor iPod/MP3-speler Active Park Assist (automatisch inparkeren) Parkeersensoren voor en achter Ford Power Startbutton, Normaal vanaf 29.495.- Uw voordeel (dus minder bijteüing) 3.300. Nu vanaf I Netto bij telling vanaf 128.- per maand Alle bediagen in euro s Prij/en ziin ind. 8TW/BPM. exd. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden. Zie voor kosten en voorwaarden ford.nl/verkoopvoorwaarden. Netto bijtelling o.b.v. belastingschijf van 42%. Ford Lease prijzer gebaseerd op 20.000 km/48 mnd. en op full operational lease. exd. 8TW. brandstof en vervangend vervoer. Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties. Gemiddeld brandstofverbruik en C0,-uitstoot: km/liter 29.4: liter/100 km: 3.4: CO, g/km 88 Rijtesten.nl: ELLEWOUTSDIJK SINT-ANNALAND door Luc Oggel GOES - Goes houdt bij toekomstige bouwplannen meer rekening met bestemmingen die op percelen in de directe omgeving rusten, zodat eventuele toekomstige conflicten voorkomen kunnen worden. door Luc Oggel en 16 inch lichtmetalen velgen Monumentenwacht-medewerkers halen de gestrande drone van het dak van de Grote Kerk. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57