Gemeente kan panden Bru niet laten slopen Steiger Rollandthof ton duurder door 'bommen' NIEUWE COLLECTIE! Laatste paal geslagen voor clubhuis Zierikzee FAILLISSEMENT 24 SCHOUWEN-DUIVELAND Fractievoorzitter Jacqueline Van Burg trok bij het college aan de bel nadat Peter Spelt uit Bruinisse wederom alarm sloeg over de aan houdende overlast rondom de panden. Volgens Spelt worden de leegstaande huizen door jongeren als 'hangplek' gebruikt en is er sprake van vervuiling, vernieling en drugshandel. Wat Van Burg be treft genoeg aanleiding om deze huizen, net als eerder in Noord- gouwe gebeurde, te slopen. In tegenstelling tot de 'schuren van Dalebout' bevinden de pan den in Bruinisse niet in zodanige bouwvallige staat waarin deze panden dat een sloopbevel ge rechtvaardigd is. „Constructief zijn deze panden niet onveilig", stelt het college van B en W. Wel kan de gemeente wat doen om te voorkomen dat de panden gebruikt worden door hangjeugd. In 2010 werd de eigenaar al -suc cesvol- aangeschreven om de pan den dicht te timmeren. Nu geble ken is dat een deel van het plaat werk is verwijderd, stuurt de ge meente de eigenaar opnieuw een brief om dit te laten herstellen. De oorzaak is de vondst van 42 verdachte objecten die met be hulp van een sonar zijn aangetrof fen in de havenbodem. Omdat de ze voorwerpen mogelijk niet ge sprongen explosieven zijn, moet de aannemer van de klus deze on der 'beschermende condities be naderen'. De totale kosten hiervan worden geschat op 310.000 euro. De ge meente krijgt hier volgens eigen zeggen gegarandeerd zeventig pro cent subsidie op van het ministe rie van Binnenlandse Zaken. De resterende dertig procent, 93.000 euro, komt dus geheel voor reke ning van de gemeente Schou wen-Duiveland. Het geld komt bovenop de zeven ton die de gemeente al had uitge trokken voor de passantensteiger. Overigens komt een fors deel, zo'n vier ton, terug via Europese subsidie. De termijn van dit Euro pese 'Transcoast'potje liep eigen lijk op 1 juli af, maar omdat een project in Duinkerke om uitstel tot eind 2013 had gevraagd, zijn ook de kosten die Schouwen-Dui veland maakt tot het eind van het jaar subsidiabel. Omdat de mogelijke explosieven in de bodem echter steeds voor vertraging zorgen, is er wel haast geboden. Reden dat het college van B en W deze week heeft be sloten dat de extra kosten voor de explosieven -bij uitzondering- achteraf aan de gemeenteraad worden verantwoord. B en W ver wachten daarom in het eerste kwartaal een eindrapportage met daarin de uiteindelijke extra kos tenpost aan de gemeenteraad in een voorstel te presenteren. De aannemer van het project, Mar tens en Van Oord, kan waarschijn lijk in de eerste week van oktober beginnen met het opruimen van de 42 verdachte objecten. Speciale apparatuur die hiervoor nodig is, staat nu nog op de Tweede Maas vlakte in Rotterdam en arriveert 27 september in Zierikzee. De gemeenteraad nam eind 2011 het initiatief voor aanleg van een steiger bij de Rollandthof. Daar mee werd voorkomen dat de 33 boten van KRV De Maas naar een andere haven moesten uitwijken. LANGSTRAAT 7 ARNEMUIDEN 0118-603805 Secretaris van hockeyclub HSD, Annemarie Noordhoek: „Sommige ereleden hadden gemengde gevoe lens bij het slaan van de laatste paal omdat ze nog betrokken zijn geweest bij de bouw van het vori ge clubhuis. Toch was het een fees telijk moment omdat we er ook een twee jaar durend proces mee afsluiten. Inmiddels is alles rond en is het tijd geworden om uit te kijken naar de nieuwe locatie waar we een semi-waterveld krijgen." De gemeente Schouwen-Duiv.e;, land bereikte na twee jaar onder handelen een akkoord over ver plaatsing van de buitensporten van Sportpark Bannink naar de Lange Blokweg. Naast HSD moet ook korfbal- en jeu de boulesvere- niging All Ready en handbalvere niging Delta Sport verhuizen om dat op het huidige sportpark Ban nink nieuwbouw wordt gereali seerd van de scholen voor spe ciaal onderwijs De Meie, Bea- trixschool en een gymzaal. Naar verwachting kunnen de vere nigingen over ongeveer vijf maan den in het gebouw terecht. door Joeri Wisse BRUINISSE - De gemeente Schou- wen-Duiveland kan de eigenaar van de verpauperde panden in het centrum van Bruinisse niet verplich ten om deze te laten slopen. Dat laat het college van B en W weten in antwoorden op vragen van Leef baar Schouwen-Duiveland. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland houdt er rekening mee dat de aanleg van een nieuwe steiger voor passanten in de haven van een Zierikzee 93.000 euro duurder uitvalt. in Altij d gedoe I Het Welzijnshuis gaat in juni 2005 van start. Directeur Jaap Willem Coumou onthult het logo van de vijf instanties die erin gaan samenwerken, archieffoto Dirk-Jan Cjeltema ZIERIKZEE - De laatste paal voor de clubaccommodatie van buitenspor ten aan de Lange Blokweg in Zierik zee werd gistermiddag de grond in geslagen namens de ereleden van hockeyclub HSD. Annick (10) en Heieen (9) vieren dat de laatste paal voor het club huis aan de Lange Blokweg wordt geslagen, foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54