Beoordeling Spicy rucola 4 UIT KOKEN MET PUCK Puck Kerkhoven Mijn favoriete pizza is de meest simpe le pizza, maar dan wel uit de hout oven. Na het bak ken afgetopt met wat schijven rij pe tomaat en een dot rucola. Als ik in een luxe bui ben, mogen daar best een paar mooie, dunge sneden plakken parmaham on der. Knoflookolie erover druppe len en smullen maar. Die combi natie van warm en koud, hartig, fris en peperig: onweerstaanbaar! Mag ik hier rucola nomineren als plant van het jaar? Bij deze! In mijn minimoestuin groeit, zeg maar gerust woekert, hij al de he le zomer. Nog steeds komen hor des vlinders en bijen af op zijn helgele bloemen. En geven zijn steeds weer aangroeiende gekar telde blaadjes al maanden een extra kick aan mijn maaltijden. Het is de wilde rucola (of grote zandkool) die ik in mijn tuin heb staan. Gekweekte rucola (Eruca sativa), ook wel raketsla ge noemd, heeft geen kartels in het blad en bloeit met wit-paarse bloemen. Als je goed oplet, kom je de wilde overal tegen; in de berm, langs trappen, zelfs tussen de stoepte gels in de stad duikt bij op. Gratis te plukken. Je kunt rucola in elke supermarkt kopen, meestal verpakt als sla, in doorzichtige zakjes. Zijn smaak is behoorlijk uitgesproken: pittig, scherp bijna, zoals radijs maar dan met een vleugje walnoot en licht bitter. Ik gebruik de blaadjes eerder als kruid dan als sla. Je moet hun sterke smaak ergens Zo weinig mogelijk tijd in de keuken, zo veel mogejijk plezier aan tafel, dat is de insteek mee afblussen. Daarom doen ze het zo goed in gemengde salades. Heerlijk op een bruine boterham met kaas, de al eerder genoemde pizza of bijvoorbeeld carpaccio. Ook lekker te combineren met to maat en mozzarella. Lekker door pasta met pijnboompitten, kers- tomaatjes en feta, of in een stamp pot met gedroogde tomaten en oude kaas. Je kunt er goed pesto van maken, vervang basilicum eenvoudigweg door rucola. Tip: bewaar aangebroken zakjes rucola goed afgesloten in de groentela van de koelkast, blijft deze zeker 3 tot 4 dagen goed. Op zoek naar nieuwe toepassin gen voor mijn niet aflatende ruco- lastroom, blader ik door wat nieu we kookboeken. Bovenop de sta pel ligt al weken het fraai vormge geven boek van de Ierse, inmid dels in Australië wonende, Katie Quinn Davies. Opgeleid als gra fisch vormgeefster, schoolde ze zichzelf om tot foodfotografe en -styliste. Met succes mag je wel zeggen. Haar stoere, rustieke fo to's van producten en gerechten bezorgen mij een overvloed aan water in de mond. De recepten zijn niet te moeilijk, wel feeste lijk. Zo weinig mogelijk tijd in de keuken, zo veel mogelijk plezier aan tafel, dat is de insteek. Hoe- Het is niet de eerste keer dat ik naar Hotel Bom in Haamstede ga; vlak na mijn vorige be zoek - toen het hotel net helemaal gemoderni seerd was - wisselde het hotel weer van eigenaar. En ook dat is inmiddels al twee jaar geleden. Nadia Berkelder Veel lijkt er niet ver anderd: het terras is wat uitgebreid richting de Noord straat en naast het restaurant in het hotel is nog een tapasrestaurant gemaakt. Net als twee jaar geleden eten we in de serre, in het laatste licht van één van de eerste herfstachtige avonden. De kauw tjes zitten gelukkig nog steeds op een rij op het dak van de her vormde kerk aan de Ring. Bui ten waait het en is het nat. Bin nen is het gezellig, maar niet druk: er is een tafel of vijf bezet. We zitten op stoelen met beige skaibekleding aan donkere tafels die van hout lijken. In de eetzaal zelf staan rode bistrobanken; er hangen ook rode gordijnen voor de ramen. Best gezellig, vinden we, maar eigenaar Jeroen Botty zal ons bij het afrekenen vertel len dat hij nog wel plannen heeft om de boel wat op te fris sen en te moderniseren. „Maar ik wil eerst een overkapping ma ken op het terras." De kaart is niet verrassend voor een toeristenplaats als Burgh- Haamstede: entrecote, spareribs, kabeljauw of zalm. En er zijn nog mosselen buiten de kaart om, horen we. Van vishandel Neeltje Jans, uit de buurt dus. De varkensschnitzel is deel af komstig van vleesboerderij Boot trouwens, een lokale leverancier. De voorgerechten zijn bijna alle maal hapjes die nauwelijks of geen bereiding nodig hebben: parmaham, carpaccio, tartaar van gerookte zalm; we kiezen voor de gerechten waar nog wel werk aan zit. Een pluspunt is dat er een paar vegetarische gerech ten op de kaart staan. Mijn tomatensoep wordt geser veerd in een bord, met een ouderwetse draaikolk room erin en fijngesnipperde peterselie. De soep is inderdaad huisgemaakt, vermoed ik, zoet en toch pittig peperig, met zachte stukjes to maat erin. Erg lekker, maar he laas: zonder ballen. Ik krijg er brood bij, vier afgepaste sneetjes - twee wit, twee bruin - en zo'n plastic kuipje boter dat nog dicht zit, alsof we aan het ontbij ten zijn. Mijn tafelgenote koos voor een salade vooraf, die ook als maal tijdsalade op de kaart staat en die geschikt is voor mensen die geen vlees eten: met gemarineer de biet, appel en walnoot. „Lek ker", is het oordeel. „Het is zoet en zuur en knapperig en zacht door elkaar." De appel is fris, de gekookte biet een beetje koud (die komt zó uit de koeling). Het is een volle salade, met óók nog avocado, paprika, tomaat, kom kommer en blaadjes sla. Als het buiten donker wordt, is het restaurant sfeervoller. De re gen slaat tegen de ramen. De mu ziek - knuffelrock uit de jaren ze ventig? - staat wat hard en dat vinden wij niet zo prettig. Geluk kig is de bediening attent. „Zal ik aan de keuken vragen of het hoofdgerecht doorkan?", wordt ons gevraagd. We vinden *het goed. De kabeljauw van mijn gezel schap is zachtjes op de huid ge bakken en ligt in een romige mosterdsaus. ,Mmmmm", is het commentaar. „Die saus is erg lek ker: mosterdsaus kan ook zwaar zijn, maar deze is mild." De vis ligt op een laagje aardappelpuree en dunne reepjes courgette. Mijn groentelasagne is heel erg heet. Zo heet dat ik hem een mi nuut of vijf moet laten staan voordat ik de eerst hap kan ne men. En hij valt een beetje te gen: de kaas op de bovenkant is te hard geworden in de oven, en de vulling is obligaat: de cham pignons, courgette, rode en gele paprika, pijnboompitten en gei tenkaas zijn geen eenheid: het blijven losse ingrediënten. Hoewel de wafel bij de buren heerlijk ruikt, kiezen we voor een ander toetje. Mijn sorbet is retro: drie soorten vruchtenijs, stukjes aardbei en ananas, over goten met zoete aardbeiensaus en afgemaakt met een toef slag room. Het andere toetje bestaat uit drie grote bergen zoete witte chocolademousse met aardbei en Zeeuwse wafeltjes. Het is niet mijn favoriet, maar mijn gezel schap geniet. Als we afrekenen, hebben we een akkefietje met mensen een tafel verder die een sigaret opste ken, onder het motto: als u ver trekt, kunnen wij roken. En dat is reden om inderdaad vlot te vertrekken. ■l WÊ Hete lasagne en milde mosterd In Eten doen de redacteuren Edith Ramakers en Nadia Berkelder beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse eetgelegenheden. Prijs-Kwaliteit Redelijk eten, wel erg standaard. We betaalden tachtig euro voor twee. Bediening Vlot en vriendelijk. Strenger optreden tegen rokers is wenselijk. Entourage Binnen redelijk sfeervol, het terras staat zo'n beetje op de mooie ring van Haamstede. Conclusie We aten best lekker, maar raakten niet in vervoering. Iets meer aandacht en fantasie en we komen een keertje terug. Hotel Bom, Noordstraat 2 4328 AL Burgh-Haamstede. Telefoon: 0111 652 229. www.hotel-bom.nl. Zomer en winter zeven dagen in de week geopend. Het restaurant is ge schikt voor mensen in een rolstoel. iMflMMMMMWI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44