FZC Bij de 23e editie van Jazz by the Sea, de komende dagen in en rond Domburg, is een hoofd rol weggelegd voor de Britse klarinettist en tenorsaxofonist Brian Carrick. Met de Red Wing Band treedt hij vier keer op. i' - Brian Carrick speelde samen met vele grote jazzmusici en treedt in Europa op als gast- speler bij veel orkesten. Hij bundelt in Domburg zijn krachten met de Red Wing Band. Carrick kent de Zweed se band goed. „Ik ontmoette Hans Zakris- sen, leider van de Red Wing Band, toen ik zo'n veertien jaar geleden uitgenodigd werd om in Zweden op te treden met de Jazz Cats", zegt Carrick. „In de jaren tach tig toerde ik met mijn Heritage Hall Stom pers in Zweden. We speelden in allerlei jazzclubs en misschien herinnerde hij zich mij van toen." Eenmaal te gast bij de Jazz Cats leerde hij Hans Zakrissen kennen. Die speelde trom bone bij die band. „Muzikaal gezien kon den we het meteen prima vinden en we werden goede vrienden. Uiteindelijk boek te hij mij als gastmuzikant op klarinet en tenorsaxofoon bij zijn Red Wing Band om enkele concerten te spelen in Zweden. Dat ging zo goed dat ik steeds terugging naar Zweden en er met beide bands al bijna twaalf jaar speel". Carrick heeft een goede band met Scan dinavië. „Ik heb ook een groep die Brian Carrick's George Lewis Quartet heet. Die is samengesteld uit mij als frontman op kla rinet en een Zweedse ritmesectie." On langs speelde Carrick met dit kwartet in Denemarken. Tijdens dat kerkconcert wer den (film)opnames gemaakt die later ver schijnen. In Domburg beslist Hans Zakrissen welke liedjes op de setlijst komen. „Maar normaal gesproken vraagt hij me wat ik zou willen toevoegen in het concert. Ik moet wel aan geven dat het kerkconcert, in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen, speciaal door Hans samengesteld wordt: spirituals, gospel en een aantal traditionals. Gezongen door de zangeres van de band, Eva Karin Andersen die werkelijk een heel mooie stem heeft." Carrick is beroemd om zijn New Orleans- stijl. Die bestudeerde hij grondig en zijn re latie met de stad is intens. In oktober is hij er weer om te spelen en op te nemen. New Orleans verleende hem zelfs het ereburger schap vanwege zijn inzet om de traditione le jazz levend te houden. „Ik ben al weg van New Orleans-jazz sinds ik veertien was. Toen hoorde ik voor het eerst een 78-toerenplaat van Bessie Smith met Buster Bailey op klarinet. Ik las er zo veel mogelijk over. Dat doe ik nog steeds. Ik kocht platen wanneer ze beschikbaar wa ren. Veel daarvan in tweedehandswinkels. Meer dan veertig jaar geleden ging ik naar New Orleans en ik wandelde zo mijn droom binnen. Het was zoals ik het ver wachtte: magische momenten, muzikan ten, muziek en fantastische oude stijl New Orleans-jazz." Eenvoudig samengevat: „Mick Jagger vond met zijn mannen de Mississippi blues, werd er verliefd op en vormde de Rolling Stones. Brian Carrick vond New Orleans en haar opwindende muziek en is daar tot op de dag van vandaag verliefd op." Donderdag 19 september tot en met woensdag 25 september 2013 UitGids Hete lasagne en milde mosterd in hotel Bom PAGINA 4 en 5 ~T-- door Mischa Beckers Gek op New Orleans Wolf is een bikkelharde ode aan de straat Brian Carrick (derde van rechts, met stok) samen met de Red Wing Band. r - >*£- •-r/> jv sS 'V E&_v - PAGINA 7 Brian Carrick met de Red Wing Band op Jazz by the Sea, morgen in brasserie Hof Domburg (21.00 uur), zaterdag op hoofdpodium Dom burg (18.00 uur), zaterdag in brasserie Hof Dom burg (22.00 uur), zondag in St. Jacobskerk, Vlis singen (12.00 uur). Bezetting Red Wing Band: Hans Zakrisson (trom bone), Sune Linder (piano), Leif Melldahl (bas), Hans Jörgensen (banjo), Lennart Carlsson (drums), Sverker Nyström (klarinet), Eva Karin Andersson (zang) O pagina 2 en 3 Meer over Jazz by the Sea

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41