i l! I II t J Nog maar vier teams over bij de vrouwen I t Geen onderzoek KNVB naar verdachte duels Ttoee kopmannen in Spaanse WK-ploeg SPORT 35 5 A- te kloppen. Barten: „Dat heeft ze ker met de fans te maken. Tegen standers komen niet graag naar ons toe vanwege de sfeer. We heb ben echt een toppubliek." De voorbereiding van BC Vlissin gen op de competitie was een hoopvolle. De promovendus speel de onder meer een sterke wed strijd tegen eredivisionist Rotter dam. De wedstrijd werd uiteinde lijk wel verloren met 57-71, maar BC Vlissingen was minstens ge lijkwaardig aan de tegestander. „Dat geeft aan dat wij goed kun nen basketballen en met de top meekunnen", aldus Karadzic. BC Vlissingen speelt zaterdag in Eindhoven zijn eerste wedstrijd tegen Almonte. BC Vlissingen is het hoogst spe lende team. De vrouwenploeg ko men opnieuw uit in de hoofdklas se. Vorig seizoen speelde de for matie van coach Tom Joziasse zich pas 'op de laatste competitie dag veilig. Dit seizoen zijn de ver wachtingen iets hoger, omdat drie speelsters terugkeerden in de selectie: Romana de Ridder na een langdurige knieblessure, Do- rien de Witte na een zwanger schap en Lisa Kuiper na een jaar in de Verenigde Staten. BV Souburg komt uit in de over gangsklasse en zal met een zeer geroutineerd team waarschijnlijk weer bovenin meedraaien. Coach Hans van der Linde begint aan zijn twintigste en laatste seizoen. De speelsters Nicoline Craste en Shanice de Graaf zijn gestopt. Uit de overgangsklasse zijn Vol harding en Scheldesport ver dwenen. Het Goese team is opge heven, terwijl de vrouwen uit Terneuzen in de Brabantse eerste klasse gaan spelen. In die klasse komt ook BC Vlissingen 2 uit. Bij de mannen valt er een gat van drie klassen na het eerste team van BC Vlissingen, dat in de promotiedivisie speelt. Het twee de mannenteam van BC Vlissin gen komt uit in de overgangs klasse. Bij de Vlissingers nam Benjamin Steenbeek het roer over van coach Rinus de Vries. Doelstelling van dit team is spe lers klaar te stomen voor het eer ste team. Scheldesport en Smokkelhoek spelen in de Brabantse eerste klasse. De overige dertien Zeeuwse mannenteams komen uit in de Zeeuwse tweede en der de klasse. cH „We hebben een telefoontje van de KNVB gehad en bij de bond zeggen ze dat ze er verder niets mee doen", gaf algemeen direc teur Henk Bloemers van De Graaf schap te kennen. „Er is geen be wijs." De Duitse officier van justitie Andreas Bachmann bracht twee weken geleden naar buiten dat er in het seizoen 2009/2010 bij vier duels in de eerste divisie 'match- fixing' had plaatsgevonden. Naast het duel De Graafschap-Telstar (2-1) betrof het de wedstrijden Veendam-Helmond Sport (0-0), Fortuna Sittard-Cambuur (1-2) en FC Volendam-Excelsior (1-0). Alle vier wedstrijden werden in sep tember 2009 afgewerkt. De wedstrijd De Graafschap-Tel star werd op vrijdag 11 september geleid door Eric Braamhaar. In het duel vielen twee dubieuze treffers. De 0-1 van Glynor Plet werd gescoord in buitenspelposi tie en de gelijkmaker van Jordy Buijs was een goedkoop gegeven strafschop. „Ik heb de beelden nog eens teruggezien en kan er niets vreemds aan ontdekken", al dus Henk Bloemers. „Voor ons was dat seizoen maar één ding be langrijk en dat was na de degrada tie meteen terugkeren naar de ere divisie. Dat is ook gelukt, want vier speeldagen voor het einde wa ren we al kampioen." De nummers drie en vier van de afgelopen Ronde van Spanje wor den geflankeerd door onder ande ren Alberto Contador, die als vier de eindigde in de Ronde van Frankrijk. Spanje vaardigt daarnaast ook Jo nathan Castroviejo, José Herrada, Egoi Martinez, Dani Moreno, Sa muel Sanchez en Luis León San chez van Belkin af. Valverde veroverde vorig jaar in Valkenburg nog de bronzen me daille. De laatste Spaanse wereldti tel dateert uit 2004, toen Oscar Freire de beste was in het Italiaan se Verona. Fabian Cancellara is over tien da gen de grote troef van Zwitser land op de wegrit. De 32-jarige renner van RadioShack-Leopard krijgt met Gregory Rast een van zijn ploeggenoten mee. Hij hoopt vier dagen eerder een gooi naar de wereldtitel in de tijdrit te doen. Het sterke optreden van Warren Barguil (Argos-Shimano) in de Ronde van Spanje is beloond met een uitverkiezing voor het WK. Bondscoach Bernard Bourreau van Frankrijk nam de 21-jarige re velatie van de Vuelta - hij won twee etappes - op in zijn selectie voor de wegwedstrijd op 29 sep tember. Arthur Vichot, Thibaut Pinot, Anthony Roux, Romain Bardet, Christophe Riblon, Amaël Moinard, Cyril Gautier en Tho mas Voeckler zijn de andere ges electeerden. DONDERDAG 19 SEPTEMBER 2013 I Dorde Karadzic (nummer 10) wil zich dit seizoen nog meer opwerpen als leider bij BC Vlissingen. Hij treedt met zijn ploeg aan in de promotiedivisie. foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - Het aantal Zeeuwse vrouwenteams is dit seizoen gehal veerd. Er zijn nog slechts vier teams overgebleven. door Raymond Willemsen DOETINCHEM - De KNVB doet geen verder onderzoek naar het duel De Graafschap-Telstar van 11 septem ber 2009, dat door de gokmaffia gemanipuleerd zou zijn. Dat kreeg de Doetinchemse club woensdag vanuit Zeist te horen. MADRID - Alejandro Valverde en Joaquim Rodriguez zijn volgende week de kopmannen van de Spaan se wielerploeg in de wegrace van de wereldkampioenschappen wiel rennen in Florence. UITSLAGEN BILJART Driebanden groot. Vierde divisie. Team De Distel 4-De Geslootene Boom 2-6: Si mon van Noort-Robert van Stevendaal 16-30. 54; Marco Scherbeijn-Rob Duitem- eijer 25-21, 47; Piet Hermus-Rien Sandri- ni 18-25, 55; Piet Knobel-Joni Sanderse 19-20,87. Driebanden groot. Vierde divisie. Be- velandse Tafelridders-Verkeersschool Blom 6-2: Jan Westdorp-Toon Hoefnagels 29-30, 51; André Karelse-Toon Nouws 25-20, 40; Alfred v.d. Dries-Henk Leijten 25-10, 33; Rinus Rijk- Cees Lips 20-10, 55. Jacobs Mannenmode-3BSD Hydrozorg 8-0: Martin Sturm-Philip van der Male 30-15, 47; Gilles Sturm-Jan Suykerbuyk 25-21, 37; Pieter Harms-Jean Louis Smul- der 25-17, 68; Marco Kooiman-Piet Kox 25-10, 24. Driebanden groot Wereld Bekertoer nooi Peloponnese, Griekenland. Sylvia Eckel-Wiet Kaethoven (NL) 30-12, 71; Syl via Eckel-Gregori Retzios (GR) 21-30, 39; Ronald van Geyt-Jorge Bastos (PT) 30-15, 31; Ronald van Geyt- Dimitris Apostoleas (GR) 17-30, 29. Èckel en Van Geyt uitge schakeld. WIELRENNEN Namen. Grote Prijs van Wallonië: 1Ba- kelants (Bel) 203 km in 4.54.47, 2. Voeck ler (Fra), 3. Frank (Zwi) 0.08, 4. Vachon (Fra) 0.14, 5. Kwiatkowski (Pol) 0.18, 6. Dumoulin (Ned), 19. Bellemakers 0.35.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35