Schakers HWP zetten wederom in op titel Roose kan eindzege al opeisen I l! I II LANGLAUF- WANDELVAKANTIES... 34 SPORT BASKETBAL BC Vlissingen begint zaterdag aan seizoen op hoogste amateurniveau van Nederland. De Bree krijgt meer tegenstand in Noordgouwe KRAS.NL boekt u bij KRAS.NL! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Vorig seizoen greep de Sasse club net naast het kampioenschap en dus ook naast de promotie naar de Meesterklasse. Groffen is opti mistisch en hoopt nu op een re vanche. Gemakkelijk wordt de ti telstrijd niet, want concurrent Charlois Europoort heeft een zeer sterk basisteam met als kop stukken Loek van Wely en Erik van den Doel. HWP heeft weinig veranderin gen ondergaan. Tieme Verlinde zal nu als reserve aantreden. Voor hem in de plaats is Adrian Roos in het basistiental opgenomen. Vaste krachten zijn onder ande ren Paul Motwani, Steven Geirj naert en Koen Leenhouts. Zater dag verwacht Groffen met zijn team een goede kans te maken op de eerste overwinning van het seizoen. De Zeeuws-Vlamingen treden dan aan tegen het minder ingeschaalde RSR/Ivoren Toren uit Rotterdam. De reserves van Het Witte Paard komen net als vorig seizoen uit in de tweede klasse. Voor de zomer werd pas in de laatste ron de handhaving veiliggesteld. Aan gezien ook het tweede team van de Sassenaren vrijwel onge wijzigd is, is de doelstelling voor dit jaar ook handhaven. Nu Adrian Roos is doorgeschoven naar het eerste team, is er plaats voor Rein Verstraeten, een talent uit België. Van hem wordt veel verwacht. In de derde klasse F zijn de Zeeuwse teams wat voorzichtig met hun doelstellingen. Ook Het Witte Paard 3 is vrijwel ongewij zigd ten opzichten van vorig sei zoen. Toch is handhaven de eer ste doelstelling, terwijl de ploeg de afgelopen twee seizoenen erg succesvol was in de derde klasse. Het Axelse Landau heeft dezelfde doelstelling en wil de jeugd een kans, geven. De vijftienjarige Quinten Ramacker en de pas veer tienjarige Bas de Feijter krijgen de kans in het hoogste team. Ver der is Johnny Schalkx terug van weggeweest. Voor Middelburg is de doelstel ling ook handhaven. De pro movendus uit de Zeeuwse hoofd klasse zal het zeer lastig krijgen. Cor Jansen kan helaas niet meer en dat is een behoorlijke ader lating voor het team. Ook Wytse Hoogh-Antink zal dit jaar niet aantreden. Voor hen zijn de toch iets minder sterke spelers Adriaan van Haaften en Marcel Nellen in de plaats gekomen. In de derde klasse G zal Souburg wel eens kampioen willen wor den na een paar jaren net achter de top geëindigd te zijn. Het team is ten opzichte van afgelo pen seizoen ongewijzigd. Vooral René Tiggelman, Henrik Porte en Collin Boelhouwer spelen sterk. Desalniettemin is er een aantal teams dat zeker niet minder is dan het Souburgse achttal en daarmee kan het nog wel eens een zeer spannende competitie worden. De Mini Kitesurf Tour Europe is een reeks van Europa Cupwed strijden. Dit jaar staan er vier op het programma. Na de eerste twee in Frankrijk en Duitsland gaat de 32-jarige Roose aan kop. Bij de eerste ontmoeting werd ze tweede, bij de tweede eindigde ze als eerste. Als ze ook in Scheve- ningen zegeviert, is ze niet meer door haar concurrentes te achter halen en pakt ze de continentale titel. De slotwedstrijd in Spanje doet er dan voor de nummer twee van het recente EK niet meer toe. Ook Annelous Lammerts uit Schuddebeurs is nog in de race voor een eindzege. Zij is actief bij de freestyle kitesurfers. Zowel in Frankrijk als Duitsland werd de Schouwse tweede achter de Duit se Sabrina Lutz. In Scheveningen en het Spaanse Castelldefels kan ze de achterstand nog goedma ken. De tussenstop van de Mini Kite surf Tour Europe begint op 26 september en duurt vier dagen. Of er elke dag gesurft kan wor den, hangt af van de wind. VLISSINGEN - BC Vlissingen pro moveerde aan het einde van het vorige seizoen naar de promotiedi visie, het hoogste amateurniveau van Nederland. Coach Klaas- Willem Barten verwacht daar door dit seizoen veel meer tegen stand. „We moeten gaan vechten voor de punten. Dat is wel een groot verschil. Vorig jaar werd het ons ook niet altijd even makkelijk gemaakt door de tegenstanders, maar die wedstrijden wonnen we dan vaak toch. Nu is er de kans dat je diezelfde soort wedstrijden niet wint." Speler Dorde Karadzic verwacht ook veel tegenstand, maar ziet kansen op een goede eindklasse ring. „Ons team is al jaren bij el kaar, we kennen elkaar door en door. Het is een jonge ervaren ploeg met jongens die voor elkaar door het vuur gaan. We gaan voor een plaats in de middenmoot. Dat is ons doel." De coach ziet de middenmoot ook als doel, maar is met een plek in de top tien al tevreden. „Vijfde of negende worden, maakt mij persoonlijk niet veel uit. Als we maar niet degraderen." Promoveren, nu of op de lange ter mijn, wil BC Vlissingen daarente gen ook niet. Barten: „Dit is het hoogst haalbare en als club heb ben wij niet de intentie om een klasse hoger te gaan spelen. In de eredivisie moet je een sluitende begroting hebben van 300.000 eu ro en je moet profs contracteren. Wij zijn juist trots dat we een team hebben met alleen maar Zeeuwse jongens." Ten opzichte van vorig jaar heeft de selectie van BC Vlissingen wel iets aan kwaliteit ingeboekt. Mi-- chel Bosters, die begin 2013 al wel veel duels miste vanwege een reis naar India, is met basketbalpen sioen. „Dat is jammer, maar ver geet niet dat er veel zelf opgeleide jongens aankomen met talent. De ze jongens kunnen dit seizoen wel eens gaan doorbreken. Ik ben tevreden met het team zoals het er nu staat", zegt Barten. Karadzic wil zich dit seizoen meer opwerpen als leider in de jonge ploeg. „Ik moet meer gaan communiceren in het veld. De af gelopen seizoenen deed ik dat te weinig." BC Vlissingen kan altijd terugval len op grote publieke belangstel ling tijdens de thuiswedstrijden. Ook dit jaar zal dat volgens Karad zic en Barten niet anders zijn. „Het zit hier altijd vol", zeggen beide mannen. Mede daardoor was de equipe vorig seizoen in sporthal Baskensburg bijna niet NOORDGOUWE - Voor de zevende keer op rij houdt biljartvere niging Windenburg het De Vis ser Optiek Invitatie kadertoer- nooi in Hotel v.d. Weijde in Noordgouwe. Peter de Bree, die het toernooi al vier keer won, verdedigt zijn vo rig jaar heroverde titel. De tegen stand is dit jaar sterker dan vorig seizoen. Toen ontbrak Robert van Stevendaal, op papier zijn groot ste bedreiger en ook al een keer winnaar. De kadrist uit Vogel waarde is er nu wel bij, evenals Piet de Koeijer, Remco van Oost- erom, Jan Goudzwaard en de 'jon kies' Danny Walhout en Sjoerd Breas. De Bree speelt als enige van het gezelschap 38/1, de ande ren 38/2. Vrijdag wordt er begonnen om 15.00 uur, zaterdag en zondag van- ct~ af 11.00 uur. door Roeland Alders MIDDELBURG - De schakers van Het Witte Paard gaan in de eerste klas se wederom een gooi doen naar de titel. Dat laat teamleider Hans Grof- fen aan de vooravond van de eer ste speelronde weten. Die is zater dag. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De beste kitesurfers van Europa strijken volgende week neer in Scheveningen. Katja Roose, de Vlissingse wereldtopper, kan daar al de Europese titel in de disci pline 'course racing', een snelheids nummer, veroveren. Katja Roose, actief tijdens de Mini Kitesurf Tour Europe in Frankrijk. Vechten voor de punten door Jordy van de Brug www.kras.nl/brochures Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 8Jen Ka Salzburgerland - St. Koloman [4$Qi Vertrek: 25/1 t/m 1/3 - o.b.v. ontbijt en diner Naar Abtenau, Flachau en Werfenweng, met verblijf in gemoedelijk familiehotel. Zie www.kras.nl/41077 dgn v a Val Di Fiemme - Cavalese (50QI Vertrek: 11/1, 1/2 en 8/2 - o.b.v. ontbijt en diner -J Ontdek hét langlaufmekka van Italië, geschikt voor zowel beginners als gevorderden. Zie www.kras.nl/41090 Beierse Woud - Bischofsmais *69 Salzburgerland - Fusch Lz>29 Vertrek: 18/1 t/m 22/2 - o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 25/1 t/m 8/3 - o.b.v. ontbijt en diner Lekker dichtbij wintersporten, het meest sneeuwzekere gebied Wandelen, skiën of langlaufen in dit populaire wintersport van Duitsland met talloze loipen. Zie www.kras.nl/41082 gebied rond de Grossglockner. Zie www.kras.nl/41076 J g Tirol -Worgl L?Ó9i Vertrek: 1/2 en 8/2 - o.b.v. ontbijt en diner Geschikt voor wandelaars, langlaufers en skiërs, inclusief vele winterse extra's. Zie www.kras.nl/41074 Zuid-Tirol - Nauders 1539, Vertrek: 25/1 t/m 8/3 - o.b.v. ontbijt diner Sneeuwzeker wintersporten langs de Reschensee, door het Langtaufertal en in Scuol. Zie www.kras.nl/41085 programma o.l.v. Nederlandse reisieiding reis per Comfort Class bus (meer beenruimte) t/ gegarandeerde opstapplaatsen door heel Nederland na het wintersporten lekker aanschuiven: inclusief ontbijt en diner geen langlaufset? Huur bij KRAS.NL een complete set voor maar 29 per reis waarom zou je meer betalen Tirol - Lechtal Vertrek: 18/1 t/m 1/3 - o.b.v. ontbijt en diner Net over de grens van Oostenrijk, een ideale bestemming met vele vlakke loipen. Zie www.kras.nl/41073 Vorarlberg - Feldkirch Vertrek: 18/1 t/m 1/3 - o.b.v. ontbijt en diner Langlaufen en wandelen in Zwitserland, Duitsland, Oostenrijk én Liechtenstein. Zie www.kras.nl/41072

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34