I Tennissers wacht Tsjechië SPORT 33 Politie Singapore in actie tegen matchfixing r Blind keerde terug als linksback, terwijl Christian Poulsen als con troleur voor de defensie speelde. En met Bojan Krkic in een vrije rol in de punt van de aanval, Kol- beinn Sigthórsson op de rechter flank en Nicolaï Boilesen op de lin kervleugel koos hij voorin voor een niet eerder vertoonde variant. Boilesen, van origine een back, hoefde zich geen nieuw metier aan te leren. De Deen moest de verdediging ontlasten door de ra zendsnelle Dani Alves in toom te houden. Hierdoor begon Viktor Fi scher, veel opportunistischer inge steld, op de bank. Het strijdplan pakte goed uit. Bar celona brak, ondanks de aanwezig heid van onder meer Neymar, Lio nel Messi en Andrés Iniesta nau welijks door de linies van Ajax heen. Het Catalaanse publiek weet dit, getuige de fluitconcer ten, aan een matige werkethiek van de ploeg. Helemaal ongelijk daarin hadden de fans niet. Barce lona speelde bij lange na niet in de hoogste versnelling. Geen ti- ki-taka, maar ouderwets gebrei, wachtend op een ingeving van Messi die als enige wel gretig oog de. Hij beloonde het in hem gestel de vertrouwen in de 21e minuut. Met zijn linkervoet krulde hij de bal uit een vrije trap feilloos in de hoek: ï-o. Ajax, hypernerveus begonnen, gaf geen krimp na deze tegenslag. Met lef en bij vlagen aardig spel kroop de ploeg voorzichtig uit zijn schulp. Na een half uur moest doelman Victor Valdés zich strek ken toen Van Rhijn een scherpe voorzet van Krkic met een zweef- duik richting de hoek kopte. Lerin Duarte kreeg iets later een nog be tere mogelijkheid. Helaas voor Ajax miste zijn schot, recht voor het doel, kracht en precisie. De flair waarmee de landskam pioen in Camp Nou probeerde te voetballen, moet De Boer goed hebben gedaan. Uitgerekend te gen één van de sterkste teams ter wereld speelde Ajax zijn beste helft van het seizoen. Ondanks de ze opsteker hoefde de ploeg zich geen illusies te maken. Vast stond dat Barcelona zich voor eigen pu bliek niet kon blijven verstoppen. Met iets meer pit moesten de goals als vanzelf gaan vallen. Dit gebeurde dan ook, met Messi in de hoofdrol. De kleine dribbe laar legde genadeloos het niveau verschil bloot. Kappend en draaiend legde hij Stefano Dens- wil in de luren (2-0), waarna Ge rard Piqué met het hoofd voor de derde treffer zorgde. Messi vond het nog niet genoeg en scoorde nog een keer. Ajax kreeg nog een strafschop, maar verzuimde de pijn te verzachten. Valdés kon de slappe inzet van Sigthórsson een voudig keren. Met deze uitslag kon Ajax met op geheven hoofd richting het vlieg veld. Zonder de huisstijl verkwan selen bleef de schade beperkt. In de wetenschap dat het weinigen is gegeven, groot en klein, in Camp Nou een slachting te voorkomen. Singapore - De politie van Singa pore heeft woensdag veertien per sonen gearresteerd die worden verdacht van matchfixing op gro te schaal in het internationale voetbal. Het gaat om twaalf man nen en twee vrouwen. Volgens een verklaring van de au toriteiten is met het ingrijpen van de politie een internationale ben de op het gebied van manipulatie van voetbalwedstrijden een be langrijke slag toegebracht. Onder de arrestanten bevindt zich een aantal hoofdrolspelers in deze cri minele organisatie, aldus een woordvoerder van Interpol. In februari maakte Europol be kend dat een syndicaat in Singapo re ten minste 380 wedstrijden voor gokpraktijken heeft mis bruikt, waaronder duels in de Champions League en het WK- kwalificatietoernooi. Tsjechïe stond dan ook niet op het voorkeurslijstje van Jan Sieme- rink, bekent de captain en direc teur sportief van de KNLTB. „De Tsjechische prestaties van de afge lopen jaren spreken voor zich. Zo'n ploeg hoop je dan te ontlo pen, temeer omdat we tot een uit- duel zijn veroordeeld. Aan de an dere kant: we willen ons met de besten meten en dan schuilt in dé ze ontmoeting natuurlijk wel een uitdaging. Ik kijk er daarom naar uit, zie het als een fantastisch affi che. De spelers ook, dat weet ik ze ker. De algemene reactie bij hen was: pittig. Ik hoop dat het voor een extra motivatie zorgt, dat het leidt tot een onderlinge concur rentiestrijd om geselecteerd te worden." Tsjechië trad afgelopen weekein de in de met 3-2 gewonnen halve finale tegen Argentinië met het kwartet Tomas Berdych, Lukas Ro- sol, Radek Stepanek en Jiri Vesely aan. Allen behoren tot de beste honderd enkelspelers van dit mo ment, waarbij Berdych met zijn zesde positie op de wereldrang lijst de onbetwiste kopman is. Ste panek is daarnaast nog de mondia le nummer vijf in het dubbelspel. In 2006 speelden Nederland en Tsjechië voor het laatst tegen el kaar, in de Groenoordhallen in Leiden. Ondanks het thuisvoor deel werd op tapijt met 4-1 verlo ren. Berdych was destijds ook al van de partij. Hij versloeg onder anderen Robin Haase, de huidige Nederlandse kopman. Door de ne derlaag volgde degradatie naar de Europees/Afrikaanse zone. Siemerink verwacht dat Tsjechië voor hardcourt als baansoort kiest. „Die ondergrond betekent dat je, zo pal na de Australian Open, niet hoeft om te schakelen. Dat is een prettige bijkomstigheid." Boelikin keert terug naar Rusland De Russische spits Dmiti Boelikin heeft een nieuwe club gevonden. De 33-jarige ex-aanvaller van onder meer Ajax en FC Twente speelt de rest van het sei zoen voor Volga Nizjni Nov gorod. Boelikin zat zonder club, na dat zijn contract bij FC Twente na vorig seizoen niet werd verlengd. Beste ruiters van 2015 naar Las Vegas Las Vegas ontvangt in 2015 de beste spring- en dressuur ruiters voor de finale van de wereldbeker. Dat heeft de in ternationale hippische bond FEI woensdag bekendge maakt. De Amerikaanse stad mocht het evenement in 2009 ook al organiseren. Volgend jaar staat de eind strijd in Lyon op het pro gramma. Krol parttime bondscoach Tunesië Ruud Krol is woensdag offi cieel voor twee maanden aangesteld als bondscoach van het Afrikaanse land. Sfaxien, waarmee Krol afge lopen seizoen Tunesisch landskampioen werd, wilde de oud-speler van Ajax in eerste instantie niet laten gaan. Maar nu mag de 64-ja- rige oud-international beide betrekkingen wel combine ren. Vos twee jaar langer bij Rabobank Wielrenster Marianne Vos blijft ook de komende jaren voor Rabobank-Liv/Giant rijden. Het aflopende con tract van de olympisch kam pioene is met twee jaar ver lengd. Rabobank verlengde ook de verbintenissen van Lucinda Brand en Pauline Ferrand- Prévöt met twee jaar. Anne- miek van Vleuten, Iris Slap- pendel, Roxane Knetemann, Thalita de Jong en Sabrina Stultiens blijven één jaar lan ger. Bakelants wint, Dumoulin zesde Wielrenner Jan Bakelants heeft woensdag de Grote Prijs van Wallonië op zijn naam geschreven. De 27-jari- ge Belg, dit jaar ook al win naar van een etappe in de Tour, was in de sprint in Na men zijn medevluchter Tho mas Voeckler uit Frankrijk de baas. Tom Dumoulin was de beste Nederlander op de zesde plaats. De Britse wielrenner Mark Cavendish van Omega Phar- ma-QuickStep won woens dag de vierde etappe in de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. DONDERDAG 19 SEPTEMBER 2013 '"ar-'*" -••• - Nou vernedering bespaard door Marco Knippen AMERSFOORT - Het Nederlands ten- nisteam wacht een krachtproef bij de rentreewedstrijd in de wereld- groep van de Davis Cup. Met Tsje chië treft de herintreder een oppo nent die in de laatste vijf jaar drie keer tot de eindstrijd doordrong en vorig seizoen zelfs de hoofdprijs veroverde. LOTING OAVIS CUP Wereldgroep, eerste ronde: Tsje- chië-Nederland, Canada-Japan, Spanje-Duitsland, Frankrijk-Austra- lië, Groot-Brittannië-Verenigde Sta ten, Italië-Argentinië, België-Ka- zachstan, Zwitserland-Servië. Speeldata: 31 januari-2 februari 2014. NIZJNI NOVGOROD LAS VEGAS TUNIS RIJSWIJK NAMEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33