Verrassende nederlagen Chelsea en Dortmund Ml A Toivonen mag rekenen op terugkeer in basis PSV Blatter: Politiek spel bij keuze WK 2022 a 32 SPORT CHAMPIONS LEAGUE i JL Landskampioen begint aan poulefase Champions League met 4-0-nederlaag. Lionel Messi scoort drie keer voor Bar^a. JlWUi 5B:a I Van Ginkel kreeg in de 42e mi nuut de gele kaart voor een over treding op Giovanni Sio. Hij werd in de 76e minuut gewisseld. Toen was de stand al 1-1. Oscar zorgde vlak voor de rust voor 1-0, Salah maakte in de 71e minuut ge lijk. Marco Streller maakte in de slotfase het winnende doelpunt, tot afgrijzen bij Chelsea-coach José Mourinho. In de andere groepswedstrijd won Schalke 04 op eigen veld met 3-0 van Steaua Boekarest. De treffers vielen in de slotfase en kwamen op naam van Atsuto Uchida, Kevin-Prince Boateng en Julian Draxler. Borussia Dortmund, vorig sei zoen nog finalist in de Cham pions League, is in mineur begon nen aan de groepsfase van het kampioenenbal. De Duitse koplo per liep woensdagavond bij Napo- li tegen een pijnlijke nederlaag van 2-1 aan in groep F. In de andere groepswedstrijd ver loor Olympique Marseille op ei gen veld met 2-1 van Arsenal. Voor de Engelse ploeg kwamen Theo Walcott (0-1) en Aaron Ramsey (0-2) tot scoren. Diep in blessuretijd bepaalde Andre Ayew uit een strafschop de eind stand op 1-2. In groep G was Atletico Madrid op eigen veld met 3-1 te sterk voor FC Zenit. Voor de thuis ploeg kwamen Miranda (1-0), Ar- da Tliran (2-1) en Leo Baptistao (3-1) tot scoren. Hulk bracht de gelijkmaker op zijn naam na mens de Russen. Het debuterende Austria Wien verloor voor eigen publiek met 0-1 van FC Porto. Lucho Gonza lez maakte het doelpunt iri Oos tenrijk. AC Milan is de Champions Lea gue begonnen met een moeiza me zege op Celtic. Thuis in San Siro hielden de Schotten lang ge lijke tred met de thuisploeg, die in de slotfase alsnog tweemaal keihard toesloeg: 2-0. Vlak nadat Anthony Stokes na mens Celtic de lat had getroffen, opende Cristian Zapata de score met een laag schot. Vlak daarna was Sulley Muntari attent na een vrije trap van Mario Balotelli, die hem een niet te missen rebound opleverde. AC Milan bezet daardoor in pou le H de tweede plaats achter FC Barcelona, dat Ajax met 4-0 ver sloeg. BARCELONA - Ondanks een fikse nederlaag (4-0) in Camp Nou bleef Ajax woensdagavond tegen Barcelona een vernedering be spaard. De landskampioen verloor weliswaar kansloos in de eerste of ficiële ontmoeting tussen beide clubs, maar liet zich niet zoek spe len. Met lef en discipline als be langrijkste kracht toonde de ploeg aan over meer kwaliteit en zelfver trouwen te beschikken dan werd aangenomen. De voortekenen waren slecht. In maatkostuum betrad De Boer met enkele leden van de selectie de grasmat van Camp Nou. Malend op een stuk kauwgum liet hij grijnzend zijn blik langs de tribu nes gaan. Ongetwijfeld mijme rend over mooie momenten uit zijn periode als speler in het blaug- rana-shirt. Zijn gevolg keek bedui dend minder vrolijk. Zo staarde linksback Ricardo van Rhijn strak voor zich uit. Christian Poulsen leek in trance. De spanning op de gezichten, een uur voor de aftrap van het Cham pions Leagueduel, stond in schril contrast met de relaxte houding van Barcelona. De spelers kwa men nog net niet op teenslippers het stadion binnengedruppeld. In alles straalden ze uit geen zeer moeilijke avond te verwachten. Dit gaf Ajax op voorhand een mo rele opsteker. Als Barcelona niet op oorlogspad was, kon de schade wellicht binnen de perken blijven. De Boer, tot in de puntjes voorbe reid, gokte echter niet op een snip perdag van het sterrenteam. Met enkele tactische aanpassingen bouwde hij extra zekerheid in. tGON Vroeg in dit seizoen hoorde Toi vonen nog van Cocu dat hij mo gelijk naar Jong PSV zou worden teruggezet als hij zijn contract niet zou verlengen. Vorige week werd al duidelijk dat de soep niet zo heet zou worden gegeten. Hij heeft deze week een gesprek met technisch manager Marcel Brands en zal mogelijk geen contract verlenging aangeboden krijgen. Dan is er ook geen reden om hem niet bij de A-selectie te houden. Hij kan dan transferverij ver trekken in de zomer, PSV krijgt al leen nog een transfervergoeding voor hem als de club erin slaagt hem in de winterstop te verko pen. Het is de eerste basisplek voor Toi vonen in een officieel duel in dit seizoen. Cocu koos eerder voor het driemanschap Schaars, Maher en Wijnaldum op het midden veld. In de selectie zitten vijf con currerende middenvelders, ook Oscar Hiljemark heeft Cocu ach ter de hand. Toivonen rendeerde de afgelopen seizoenen het beste in een sys teem waarin hij als enige aanval- lende middenvelder stond opge steld. Aan zo'n systeem met een nummer tien wil Cocu nog niet, liet hij woensdag weten. Cocu houdt vast aan de huidige manier van voetballen, met één contro leur. De trainer van PSV sprak op de training uitgebreid met Jürgen Lo- cadia. De spits krijgt vermoede lijk vanavond weer een kans in de basis nadat hij zijn plek verloor aan Tim Matavz. Locadia maakte in het begin van het seizoen indruk, maar kon daarna enkele duels het net niet vinden. Ook Matavz staat inmid dels weer geruime tijd droog. Hij scoorde voor het laatst in de thuis wedstrijd tegen AC Milan, mid den augustus. „Duidelijk ja", gaf de Zwitser als antwoord op de vraag of er politie ke inmenging heeft plaatsgevon den tijdens de besluitvorming bin nen het bestuur van de Fifa over de keuze van het gastland voor het WK in 2022. Volgens Blatter waren er „directe" politieke invloeden. „Europese re geringsleiders hebben hun stemge rechtigde leden aangeraden op Qa tar te stemmen, in verband met de grote economische belangen die met dat land samenhangen." Volgens ingewijden moeten de op vallende uitspraken van Blatter als een sluwe aanval worden gezien op Michel Platini, de Franse voor zitter van de Europese voetbal unie Uefa. De Franse oud-interna tional overweegt om zich kandi daat te stellen, als tegenstrever van Blatter, bij de verkiezingen voor een nieuwe Fifa-preses in 2015. De voorzitter van de Uefa gaf eer der toe dat hij voor Qatar had ge stemd. Pikant daarbij is dat Platini enkele dagen voor de toekennning van het WK door de toenmalige Franse president Nicolas Sarkozy voor een diner bij hem thuis was uitgenodigd. Bij die gelegenheid was ook sjeik Hamad al-Thani van Qatar aanwezig. Platini heeft het exclusieve etentje in Parijs nooit ontkend, maar volgens de Uefa- voorzitter zijn daarbij nooit afspra ken gemaakt of toezeggingen door hem gedaan. LONDEN - Met Marco van Ginkel, de van Vitesse overgekomen mid denvelder, als debutant is Chelsea in groep E van de Champions Lea gue pijnlijk onderuit gegaan. De En gelse ploeg woensdagavond ver- - loor op eigen veld verrassend met 1-2 van FC Basel. GROEP E Chelsea-FC Basel 1-2 (1-0). 45. Oscar 1-0, 71. Salah 1-1, 81. Streller 1-2. FC Schalke 04-Steaua Boekarest 3-0 (0-0). 67. Uchida 1-0, 78. Boateng 2-0, 83. Draxler 3-0. GROEP F Olympique Marseille-Arsenal 1-2 (0-0). 64. Walcott 0-1, 84. Ramsey 0-2, 90+3. Ayew 1-2. Napoli-Borussia Dortmund 2-1 (1-0). 29. Higuain 1-0, 67. Insigne 2-0, 87. Züniga 2-1 (eigen doelpunt). GROEP G Atlético Madrid-Zenit SL Petersburg 3-1 (1-0). 40. Miranda 1-0, 58. Hulk 1-1, Ajax blijft in Camp 64. Turan 2-1, 80. Baptistao 3-1. Austria Wien-FC Porto 0-1 (0-0). 55. Gonzalez 0-1. GROEP H AC Milan-Celtic 2-0 (0-0). 82. Zapata 1-0, 86. Muntari 2-0. Barcelona-Ajax 4-0 (1-0). 22. Messi 1-0, 55. Messi 2-0, 59. Piqué, 75. Messi 4-0. Scheidsrechter: Moen (Noo). Gele kaart: Moisander, Denswil (beiden Ajax). Aantal toeschouwers: 75.000. Bijzonderheid: 77. Sigthórsson mist straf schop. Ajax: Vermeer, Van Rhijn, Moisander (73. Van der Hoorn), Denswil, Blind (78. Schone), De Jong (59. Serero), Poulsen, Duarte, Sigthórsson, Krkic, Boilesen. door Geert Langendorff I Barcelona's goudhaantje Lionel Messi krult de bal langs de Ajax-muur: 1-0. foto Alejandro Garcia/EPA door Rik Elfrink EINDHOVEN - Ola Toivonen keert vandaag in het Europa Leagueduel met PFC Ludogorets normaal ge sproken terug in het elftal bij PSV. De Zweed krijgt door de rugblessu re van Georginio Wijnaldum eer der dan verwacht weer een positie in de ploeg van Phillip Cocu. BERLIJN - Voorzitter Sepp Blatter van de wereldvoetbalbond Fifa heeft woensdag in het Duitse week blad Die Zeit ronduit toegegeven dat de politiek een rol heeft ge speeld in de toekenning van het WK voetbal in 2022 aan Qatar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32