Aantrekkelijk totaalplaatje Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. WALCHEREN 27 Nuvan 26.195,- Nieuwe poort voor de joodse begraafplaats Klimbos op z'n vroegst half oktober geopend nhj 11 Lederen bekleding powered by Ford EcoBoost FOCUS 14% bijtelling Ford Focus Titanium ECOnetic Lease MHHÉÉ! laar vof Zuidweg, bestaande uit De Korte-Minderhoud en Wer- venhove (destijds nog Meijers Staalbouw) kocht terrein met loods in 20io. Maar de ontwikke laar, gemeente en omwonenden kwamen niet tot overeenstem ming. Zo bleek ondermeer de hoogte van de drie gebouwen een onoverkomelijk struikelblok. De gemeente besloot toen, in af wachting van een overkoepelend bestemmingsplan Bedrijventerrei nen Veere, af te stappen van het aparte plannetje voor Aagtekerke en dat op te nemen in het nieuwe bestemmingsplan. Dat ligt er nu en is sinds medio dit jaar onher roepelijk. Dat overkoepelende bestemmings plan behelst de uitbreiding en af ronding van het bedrijfsverzamel- terreinen de Zompe in Seroosker- ke en het Karrreveld in Koudeker- ke en de afronding van de kleine re bedrijventerreinen in Zoutelan- de, Meliskerke, Aagtekerke, Vrou wenpolder en Veere en het grote re aan de Oude Zandweg in West- kapelle. Verdere uitbreiding is niet aan de orde, volgens de gemeente bieden Serooskerke en Koudekerke vol- doede ruimte voor de komende ja ren. Voor Aagtekerke ligt er nu einde lijk een plan dat op brede instem ming kan rekenen. Maar de vertra ging hëeft tot gevolg dat een aan tal belangstellen uit 2010 is afge haakt. Jaap Minderhoud: „Het heeft te lang geduurd. Vijf of zes uit 2010 zijn naar Westkapelle gegaan en een naar de Zompe. Door de cri sis is het voor ondernemers, met name de doelgroep ZZP'ers, nu ook moeilijk om de financiering rond te krijgen. Maar het begin is er. We hebben goede hoop dat nu er echt gebouwd gaat worden, er meer belangsteling komt." Door een stuurfout was het vaar tuig buiten het betonde vaarwa ter terecht gekomen en vastgelo pen op een ondiepe plek. Het schip kon niet meer voor of ach teruit. De KNRM-boot Oranje uit Veere schoot te hulp en probeer de het vaartuig met tweeëntwin tig opvarenden aanvankelijk los te trekken. Dit mislukte echter door dat de Wending te groot was voor de KNRM-boot. Vervolgens is een professionele berger opgeroepen, die rond drie uur het schip weer vlot wist te trekken. Door het rustige weer was er op geen enkel moment ge vaar of risico voor bemanning en passagiers en kon de Wending ook meteen haar reis vervolgen, al dus de KNRM. MIDDELBURG - De groene poon van de Joodse begraafplaats aan de Walensingel in Middelburg, wordt vervangen. De poort was er slecht aan toe en aannemersbe drijf Sturm uit Gapinge heeft de taak gekregen om deze te vervan gen. Volgens Ab Sturm gaat het niet lang meer duren voordat de nieuwe deuren geplaatst kunnen worden. „Er moet alleen nog een laag verf op. Als het weer mee zit, kunnen de deuren eerdaags weer worden teruggeplaatst." In 2009 is tweederde van de zer ken opgeknapt op de begraaf plaats. Het is noodzakelijk dat de graven op die begraafplaats goed onderhouden worden, omdat er eeuwigdurend grafrecht geldt. Naast de poort, heeft Sturm ook nog enkele kleine werkzaamhe den verricht, zoals het vervangen van dakpannen. pakken. Herstructureren, niet uit- rende de daaropvolgende jaren breiden was het credo. En dat voor het terrein aan de Zuidweg voornemen is het enige dat gedu- overeind bleef. Projectontwikke- WESTENSCHOUWEN - De touwen tussen de dennen in de Boswach- terij Westenschouwen zijn per fect afgesteld, de vier parcoursen getest en de attractie voldoet aan •alle veiligheidseisen. Toch wordt het eerste klimbos van Zeeland nog niet gebruikt. Ei genaar André Kort: „Nadat de uit gebreide omgevingsvergunning was verleend door de gemeente, zijn we aan de slag gegaan. We wisten dat enkele omwonenden nog in beroep zouden gaan, maar ik had gehoopt dat de rechtbank daar rond deze tijd uitspraak in zou hebben gedaan. De buren maken bezwaar, omdat ze overlast verwachten van parke ren, geluid en afval. De zaak diende begin september, de uitspraak komt over vier a zes weken. Rijtesten.nl Alle bedragen in euro's. Prijzen zijn incl. BTW/8PM. excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden. Zie voor kosten en voorwaarden ford.nl/verkoopvoorwaarden. Netto bijtelling o.b.v. belastingschiif van 42%. Ford Lease prijzen gebaseerd op 20.000 km/48 mnd en op full operational lease. excl. BTW, brandstof en vervangend vervoer. Afgebeelde auto kan afwiiken van standaardspecificaties. Gemiddeld brandstofverbruik en CO -uitstoot: km/liter: 29.4: liter/100 km: 3,4: C0,g/km: 88. Ford Lease vanaf 339,- per maand Netto bijteUingvanaf 128.- per maand DONDERDAG 19 SEPTEMBER 2013 en 16-inch lichtmetalen velgen normaal 2.600.- HU VOOf 995," Navigatiesysteem met 5-inch kleurenscherm SYNC Bluetooth' en Voice Control USB-aansluiting voor iPod/MP3-speler Active Park Assist (automatisch inparkeren) Parkeersensoren voor en achter Ford Power Startbutton. Normaal vanaf 29.495,- Uw voordeel (dus minder bi telling) 3.300.- krijgt bedrijfsgebouwen VEERE - De 22 meter lange fietsva kantieboot Wending uit het Friese Heeg js woensdagchtend net na elf uur aan de grond gelopen op het Veerse Meer, nabij Oranjeplaat. Artist's impression van de nieuwbouw aan de Zuidweg in Aagtekerke. De bouw van drie bedrijfsverzamelgebouwen gaat in november beginnen. Op dit moment wordt de oude graanloods op het terrein gesloopt. De bouw grond is al deels- bouwvrij gemaakt, illustratie Meijers Staalbouw bv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27