G«uS| website is echt vet cool joh' I Gemeente bereid tot aanpassing plan voor herdenkingspark I Politie adviseert om scooter en brommer beter vast te zetten -4 <fl WALCHEREN 25 ÉFi tMTUnten ruim twee uur in de auto terug naar huis. „Ik ga er dan zeker in beginnen", glundert hij nu al. Als de website wordt gepresen teerd en uitgelegd door ontwerp ster Cecilia Vervoort roept een jongen uit het dorp al snel voluit 'da's vet cool joh' als het eerste spelletje in beeld komt. Als blijkt dat kinderen ook hun eigen bijdra ge aan de site kunnen leveren, wipt hij helemaal enthousiast heen en weer op z'n stoel. De presentatie van boekje en web site kreeg een extra feestelijk tint je met de 6500 euro die Rabo- bank-ambassadeur Evert Wisse uit het sociaal educatief fonds van' de bank kon uitreiken aan Ada van Hoof. Een bankman die in on vervalst Wasschappels het hoe en waarom van de schenking toe licht, past goed bij het laagdrem pelige karakter van zowel mu seum als het Guusje-project. Ada van Hoof: „Guusje is ieder een. Iedereen kan ook zijn of haar eigen Guusje maken." Broer Loek :e- >e- ict ge de lie :se >m an de >e- lor Dat maakte wethouder Rob van Dooren woensdagavond bekend in de vergadering van de commis sie Algemeen Bestuur. Het her denkingspark moet tussen de Commandoweg en de Groene Boulevard komen. Het herden kingspark is bedacht om alles wat er in de Tweede Wereldoorlog in Vlissingen is gebeurd, bij huidige en toekomstige generaties onder de aandacht te brengen. Nadat het plan in mei was gepre senteerd, groeide al snel het ver zet in de buurt tegen het ont werp. De omwonenden willen 'hun' grasveld, waar een parkeer terrein en een onderzeeër zouden moeten komen, niet kwijt. Ook de verplaatsing van het landings monument naar de zeezijde stuit op de bezwaren. Protestzanger Armand is bereid om de omwonenden te ondersteu nen. Het gelegenheidskoor dat met hem het protestlied zal zin gen, heeft zijn eerste repetitie al achter de rug. Het college zal naar aanleiding van zoveel maatschap pelijke druk de plannen wijzigen, beloofde Van Dooren. „Zo ziet u, inspraak loont", aldus de Vlissing se wethouder. Die wijziging betreft onder meer de parkeerplaatsen. Aanleg van het parkeerterrein zou de leefbaar heid in de buurt aantasten. Van Doorn laat nu het plan aan passen en gaat daarna met de buurt in overleg. Daarna zal er een definitief ont werp worden gemaakt dat aan de gemeenteraad zal worden gepre senteerd, zo zei de wethouder gis teravond. Ook adviseert hij om het stuur- slot te gebruiken als een scooter of brommer ergens' geparkeerd wordt. Volgens hem leert de erva ring dat dieven weinig met een scooter kunnen als een dergelijk slot is gebruikt. Er worden momenteel op Walche ren opvallend veel scooters en brommers gestolen. Dit jaar wel iets minder dan vorig jaar. Maar als naar de Zeeuwse cijfers wordt gekeken, springt Walcheren er nog steeds heel negatief uit, zo vervolgt Don. Tot half augustus ging het op Walcheren om 88 aan giften tegenover 108 in diezelfde periode van het vorige jaar. De po litie kreeg vorig jaar, voor heel Zeeland, 184 aangiftes omdat een brommer of scooter was gestolen. De politie en de drie Walcherse gemeenten hangen deze week op scholen en andere openbare ge bouwen posters op om te waar schuwen voor de diefstallen van scooters en bromfietsen. Volgens Don worden veel van die voertuigen gestolen door simpel het achterwiel op te tillen en ver volgens weg te lopen met de ge stolen brommer. „Alleen een slot om het achterwiel is echt niet vol doende." Volgens Don blijkt uit de cijfers van de politie dat heel veel eigena ren van gestolen brommers en scooters wel heel erg nonchalant omgingen met hun eigendom. „Zestig procent stond niet eens op slot. Was alleen maar het sleu teltje uit het contactslot gehaald." De politie roept ook de Walchena- ren op om locaties door te geven waar gesleuteld wordt aan brom mers en scooters. „Ook willen de agenten heel graag weten waar veel scooter- en bromfietseigena ren bij elkaar komen of bij elkaar staan." De politie heeft hiervoor een mailadres aangemaakt: scooter© zeeland.politie.nl. Volgens Don let de politie mo menteel extra op. Dankzij die alertheid lukte het de afgelopen dagen om twee jongens van zes tien jaar uit Oost-Souburg aan te houden. Toen de twee de politie mensen zagen, gingen ze er van door. Na een korte achtervolging kon één van hen worden aange houden. De tweede een dag later. Onderzoek leerde dat de dieven de voorkap van de brommer had den weggebroken waarna ze zon der een sleutel te gebruiken, kon den starten. De brommer was ge stolen uit een tuin aan de Krom- wegesingel. van Hoof: „Guusje gaat nu echt de lucht in. Wereldwijd is die nu op internet te zien. Dit is in feite de geboorte van Guusje. Ik ver wacht nu een tsunami aan Guus- jes. Niet alleen van de maakster, maar zeker ook van anderen." Hij doelde daarmee onder meer op de negentien stoffen Guusjes die de afgelopen weken het le venslicht zagen. De fleurige pop petjes, uiteenlopend van boef tot ballerina, zijn zelfs voorzien van handgemaakte houten klompjes. huil en snik maar niet m wij regelen alles DONDERDAG 19 SEPTEMBER 2013 doj fnama Guus Ada Ada van Hoof van het Polderhuis bij haar nieuwste Guusje-creatie, een doe-boek voor kinderen, foto Ruben Oreel ?n et ie oe )e v- n- de 8) al Eje er iet Tl- door Theo Giele VLISSINGEN - Na protesten van om wonenden is het Vlissingse college van B en W bereid om de plannen voor een herdenkingspark voor de Tweede Wereldoorlog aan te pas sen. MIDDELBURG - De politie raadt de Walcherse jeugd met klem aan om scooters en brommers goed vast te zetten. Het liefst op een afgeslo ten terrein en anders met een ste vig kettingslot aan een boom, een paal of een hek, aldus woordvoer der Alwin Don. - borssele 'Ma 6 selelta yerseke zlerlkzee middelburg ftbslngen endi/ke autoschadeteam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25