Onderzoek naar komst promenade Nieuwvliet Het kroonj'uweel van het Minox-museumpje ZEEUWS-VLAANDEREN 23 Vier auto's op Finlandweg in slip na buien 6t Ik heb Beatrix WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2013 De dorpsraad en ondernemersver eniging van Nieuwvliet ijveren voor de komst van zo'n promena de, tussen de paviljoens De Boeka nier en Saint Pierre. Ze vinden het kustgedeelte bij Nieuwvliet wat 'achtergebleven'. Zo is het, na de opknapbeurt tij dens de kustversterking van grote delen van de West-Zeeuws- Vlaamse kust, één van de weinige plekken waar je niet over de dui nen kan fietsen. Sluis heeft weinig geld beschik baar, maar een aantal raadsleden ziet wel wat in het inzetten van 'rood-voor-rood'-gelden. Zo zou vereveningsgeld dat recreatieon derneming Roompot betaalt voor de uitbreiding van drie campings, even verderop, gebruikt kunnen worden voor de aanleg, opperde een aantal raadsleden onlangs tij dens een commissievergadering. Ploegaert beloofde ook dat aspect te bekijken. TERNEUZEN - Aan de Finlandweg in Terneuzen zijn deze maand vier auto's door onbekende oor zaak van de weg geraakt. Persoon lijke ongevallen, met uitzonde ring van kneuzingen, deden zich voorzover bekend niet voor. De blikschade was wel aanzienlijk. Volgens een zegsman van wegbe- heerder Zeeland Seaports zijn bij het betreffende wegvak waarschu wingsborden geplaatst. Het asfalt ter plekke wordt nog onderzocht. „We denken dat de regen na we ken van droogte ervoor gezorgd heeft dat zand en andere stoffen zijn losgekomen, waardoor het as falt glad werd." AGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. WOENSDAG 18 SEPTEMBER Hommers, opgegroeid in een fa milie van fotografen en filmers, was er al twintig jaar naar op zoek. En nu kreeg hij het koffertje zomaar in de schoot geworpen. „Ik werd gebeld door iemand die wist dat wij hier in Zaamslag het enige Minox-museum ter wereld hebben, dat alle cameraatjes en an dere apparatuur van het oorspron kelijk Russisch-Duitse merk in huis heeft, alle veertig. Hij had de koffer op zolder gevonden en wil de hem graag schenken. Het is een uniek exemplaar uit 1959. Vooral de samenstelling van de koffer is bijzonder." Henk Hommers (68) was altijd al idolaat van het kleinste came raatje ter wereld, dat uitstekend geschikt bleek voor spionagedoel- einden en alom werd geroemd om zijn supersterke optiek, be trouwbaarheid en eenvoudige be diening. Na zijn lange carrière als (pers)fotograaf opende hij dertien jaar geleden het ongetwijfeld kleinste museum in Europa, ge wijd aan de historie van het kleinste cameraatje. Tien vitrines tonen honderden Minox-attribu- ten, de cameraatjes natuurlijk maar ook flitsers, statiefkoppen, reproductiemateriaal, kijkerklem- aangeschreven voor het cameraatje van prins Claus, maar het is haar privébezit dus... men, filters, diaprojectoren, verg- roters en veel reclamemateriaal. Het fabrieksmuseum in het hoofd kantoor in het Duitse Wetzlar is er stikjaloers op, weten Henk en echtgenote Almy. In augustus werden ze nog als vorsten ontvan gen door directeur Torsten Korte- meier, die hen uitnodigde voor een copieuze maaltijd. Het piepkleine cameraatje ('zo groot als een sigaar en zo licht als een reep chocolade') is een vin ding van grafisch tekenaar Waker Zapp, die zich had bekwaamd in de fijnmechanische optiek. Hij presenteerde de eerste exempla ren in 1937 en 1938 en opende in 1945 een fabriek in Wetzlar. Die staat er nu dus nog. Het kleine cameraatje werd vermaard. Van wege de omvang al snel gebom bardeerd tot hét gereedschap van agenten van inlichtingendien sten; spionnen dus. Maar ook prins Claus en prins Philip had den er steevast één op zak. Minox is nu opnieuw bezig aan een opmars. In Wetzlar zijn digita le cameraatjes ontworpen in mo dieuze kleuren. Ze worden ver vaardigd in verschillende wereld delen en gaan opnieuw de hele wereld over. Hommers heeft nu twee schier onvervulbare wensen: het enige zilveren Minox-exemplaar ter we reld. En natuurlijk het exemplaar van prins Claus. Maar dat zal prin ses Beatrix niet snel afstaan. door Martijn de Koning NIEUWVLIET-BAD - Veel Sluise raads leden zien de komst van een wan del- en fietsboulevard in de duinen bij Nieuwvliet-Bad wel zitten. Wet houder Peter Ploegaert bekijkt nu of hij geld kan uittrekken voor een haalbaarheidsonderzoek. Uit het exploot d.d. 12-09-2013 van gerechts deurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneu- zen, blijkt dat ten verzoeke van Eddy Judocus Mangnus, wonend te Stekene, België, aan v.o.t. Autohandel Varendonck, D.M.O. Varendonck en J.F.B. Wilssens. thans zonder bekende plaats van vestiging, woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de grosse van het von nis d.d. 19-06-2013 gewezen door de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Kanton, zittingsplaats Temeuzen, tussen rekwirant als eiser en gere- kwireerden als gedaagden, waarbij deze laatsten zijn veroordeeld tot betaling van een geldsom en tot ontruiming van het in dat vonnis genoemde onroerende zaak binnen 14 dagen en bij welk ex ploot tevens bevel is gedaan om binnen de daarin gemelde termijn te voldoen aan de inhoud van dat vonnis, terwijl tevens is aangezegd dat de ontrui ming zal plaatsvinden op 22-10-2013 om 09.00 uur indien gerekwireerden niet aan dat bevel heb ben voldaan. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift ver krijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS A: Alvarezlaan 1 te 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten; HULST De Blaauwe Hoeve, 11.00 uur: Kookgroep; De Lieve, 19.30 uur: Zonnebloem; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Bingo; OSSENISSE Herberg de Snis, 14.00 uur Kaarten; PHILIPPINE De Kaaie, 14.00 uur: Bieden, jokeren; SAS VAN CENT - De Statie, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; StAlbert, 14.00 uur: Kaarten; SINT - JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Bloemschikken; 13.30 uur: Prijskaar ten; TERNEUZEN - Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondleiding. door Wout Bareman ZAAMSLAC - Hij kan z'n geluk niet op. Henk Hommers heeft eindelijk 'het kroonjuweel' van zijn toch al unieke Minox-collectie binnenge haald: de koffer van een vertegen woordiger van het kleinste came raatje ter wereld, met een presenta tie-exemplaar van de Minox-B uit 1958 en alle mogelijke attributen (flitser, statief, loep, diastans, hoek- zoeker, filmpjes en nog veel meer). Henk Hommers Museumbeheerder Henk Hommers met zijn nieuwste aanwinst op de benedenverdieping van het museum in de Axelsestraat in Zaamslag. Het museum is op vrijdag en zaterdag open van 10.00 tot 17.00 uur. foto's Peter Nicolai De vertegenwoordigerskoffer is vooral door zijn samenstelling (cameraatje plus alle mogelijke attributen) heel speciaal. De nieuwste digitale Minox-camera in een modern kleurtje naast een sim pele gele USB-stick.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63