Nieuw VW maatwerk FamilieVoordeel 10r korting op elk extra abonnement Bestuursleden passend primair onderwijs nodig 22 ZEEUWS-VLAANDEREN 1035,/ a o r Christianne van de Vijver trekt lijst van Nieuw Gemeentebelang Wethouder blijft hopen op uitbreiding van de jachthaven én bouw van Visserij Experience op huidige locatie vismijn. kpn winkel kpn.com 0800 0115 BRESKENS - Uitbreiding van de jachthaven én bouw van een Vis serij Experience blijft inzet van de herinrichting van de haven in Breskens. Dat zei wethouder Jan Schaalje onlangs in een commis sievergadering van de Sluise ge meenteraad. Betrokken partijen, waaronder be drijven, de jachthaven, de vis mijn, het visserijmuseum en de gemeente, praten al een poosje over een gezamenlijk plan voor herinrichting van het ha vengebied. Daarbij botsen belan gen. De wethouder probeerde vorige week een aantal bezorgde raadsle den gerust te stellen. Die zijn bang dat het ene doel het andere uitsluit: de jachthaven zou alleen westwaarts uitgebreid kunnen worden, maar daar liggen de vis mijn en het Visserijmuseum. Die spelen een belangrijke rol in het concept van de Visserij Experien ce: een groot museum dat alle fa cetten van de visserij op een inter actieve manier aan de bezoeker presenteert. Het zou kunnen bete kenen dat vissersschepen niet meer bij de mijn kunnen aanleg gen, of dat de Visserij Experience een stuk verderop wordt ge bouwd. Beide alternatieven zouden een forse streep zijn door de toekomstplannen van de vis mijn. Schaalje gaf aan dat ook die moge lijkheden worden onderzocht, maar dat die alternatieven niet zijn voorkeur hebben. „Er zijn an dere mogelijkheden. Het zou kun nen dat de complete vismijn wordt verplaatst, maar dan moet wel iemand dat willen betalen. En uitbreiding van de jachthaven kan misschien toch oostwaarts: de provincie onderzoekt of dat toch nog tot de mogelijkheden be hoort." Eerder gaf de provincie nog aan dat de natuur op die plek te kwetsbaar zou zijn voor aanleg van extra jachthavenlig plaatsen. Betrokken partijen gaan binnen kort weer met elkaar om de tafel. „Een predsiekarwei", noemt Rei- nier Simons het plaatsen van de glazen platen. „We hebben eerst de staalconstructie gemaakt en vervolgens alles ter plaatse inge meten voor de glazen platen. Het is fijn dat het dan in de praktijk blijkt te kloppen." De aannemer wacht in elk geval nog één andere bijzondere opera tie. Om het nieuwe VW-kantoor bereikbaar te maken vanuit de naastgelegen Grote Kerk moet een doorgang in de kerkmuur worden gemaakt. Vier oude graf zerken moeten daarvoor worden verplaatst in de kerk. Reinier Si mons: „Volgende week gaan we daarmee aan de slag." Met het nieuwe kantoor wordt de VW in Terneuzen veel zichtbaar der voor bezoekers, zeker omdat er - net zoals bij het belfort in Sluis - gekozen is voor een glazen aanbouw. In warme zomermaan den kan dat wel eens klimaatpro blemen geven, zou je denken. Met een beetje zon verandert de glazen aanbouw in een kas. Vol gens Reinier Simons is daaraan ge dacht. „De beglazing is gelaagd en ook isolerend. En we monteren een klimaatbeheersing conform het bouwbesluit. Het zal echt geen kas worden." De nieuwbouw aan de voet van de Grote Kerk aan de Terneuzen- se Noordstraat moet in de loop van november af zijn. /mnd* /mnd* Van de Vijver zit nu al in de raad voor die partij. Nummer twee is Frank Gijsel uit Sluis, drie is Ma rianne Poissonnier uit Waterland kerkje. Huidig fractieassistent Mare Rijk uit Schoondijke staat op vier, Peter Loonen uit Bres kens is vijf. Loonen zat al eens in de raad voor Helder Zeeuws. Nieuw Gemeentebelang heeft nu drie zetels en is daarmee de groot ste oppositiepartij. De huidige raadsleden Adri Rosendaal en William Gijsel stoppen ermee. Uit de kandidaten kiezen leden van de medezeggenschapsraden van alle scholen de leden van de Ondersteuningsplanraad. Het plan dat die raad opstelt, moet het Samenwerkingsverband Passend Primair Onderwijs Zeeuws-Vlaan deren handvatten geven om elke basisscholier in de regio op de juiste school passend onderwijs te laten volgen. De wet Passend Onderwijs, treedt 1 augustus 2014 in werking. Het samenwerkingsverband, waarin op één reformatorische school na alle Zeeuws-Vlaamse basisscho len zitten, is 2,5 maand geleden op poten gezet. Om alle kinderen passend onderwijs te bieden, blijft speciaal onderwijs hard no dig, liet de voorzitter van hei sa menwerkingsverband al weten. Samsung Galaxy S4 Mini Gratis Sony Xperia Z Nu eenmalig 19,- Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Altes-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Haven Breskens is flinke puzzel door Martijn de Koning door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het was nog even spannend deze week bij de nieuw bouw voor de VW aan de Noord straat in Terneuzen. De vraag was: 'passen alle glazen platen?' Aanne mersbedrijf Gebr. Simons kon na af loop opgelucht adem halen. Alles was goed ingemeten. Predsiekarwei: plaatsen glazen platen op nieuwbouw VW Terneuzen. foto Ko Kaijser doet 't gewoon conversation OOSTBURG - Christianne van de Vij ver uit Sint Anna ter Muiden is tij dens de raadsverkiezingen in maart lijsttrekker voor Nieuw Ge meentebelang in Sluis. door René Hoonhorst AXEL - Medewerkers van Zeeuws- Vlaamse basisscholen en ouders van basisscholieren kunnen zich kandidaat stellen voor een regiona le Ondersteuningsplanraad. Die raad moet vóór mei 2014 een on dersteuningsplan opstellen, waarin wordt aangegeven hoe leerlingen die extra begeleiding nodig heb ben worden geholpen en op welke wijze die hulp wordt gefinancierd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62