ZEEUWS-VLAANDEREN Licht In de oude binnenstad van Terneuzen maakt vastgoedman Nielsen Scheerlinck van krotten betaalbare huurhuizen. I il "I Uil'In II almanak Wederopbouw heeft zijn eigen charme vrijkaart 2013 Kijk onder 'winacties' voor de laatste vrijkaarten SPORT Willeboordse wil het verschil maken in de favela's TERNEUZEN - Hij is dertig. Woont in Aalter. Werkt in Gent. Zit in het vastgoed en is weg van Ter neuzen, zo zeer dat Nielsen Scheerlinck er geld voor over heeft. Hij koopt woningen op. Of beter: krotten. In de oude binnen stad, in de Donze Visserstraat, Thoiensstraat, aan de Grenulaan, en de Vlooswijkstraat. „Je moet in een stad altijd kijken wat je aan leegstaande woningen nog kunt opknappen voordat je nieuwbouwt." Dus koopt Scheerlinck voor een prikkie pandjes. Dichtgeplankte, uitgewoonde bouwvallen. Make laars verklaren hem voor gek. Maar laat deze Vlaming maar schuiven. „Ik zat een jaar geleden een keer op Funda en ik zag dat er voor 50 mille een pandje te koop stond in de Donze Visserstraat. Het zag er niet uit. Er hadden junks ingezeten. Maar ik zag er wel toekomst in." Voor zichzelf - Scheerlinck is een creatief en ondernemend mens-, voor woningzoekenden en voor de leefbaarheid van de stad. Zo kocht hij nog een aantal panden. Scheerlinck reanimeert ze gron dig: alles wat los zit, of kapot of ondeugdelijk is, wordt gestript en vervangen. Daken, deuren, kozij nen, binnenmuren, vloeren „Au thentieke onderdelen probeer ik wel te behouden. Die vertellen het verhaal van zo'n woning. Als de renovatie achter de rug is, gaan de huizen weer zeker twintig jaar mee." De opknapbeurt kost meest al meer dan de aanschafwaarde. Eer zo'n bouwval weer het aan zien waard is, zit er voor zo'n 75 mille aan nieuwe materialen en arbeidsloon in. „Daarna verhuur ik de huisjes. Voor ongeveer zes honderd euro per maand. Exclu sief energiekosten." Vooral young professionals zijn er tuk op, merkt hij. „Ik was hier amper twee weken bezig aan de Grenu laan, toen er al twee kandi daat-huurders op de stoep ston den." Het zijn vaak mensen die bij de grote bedrijven hier werken en een kant-en-klare, betaalbare huurwoning zoeken. „Het voor deel is dat ze er zelf navenant niks meer aan hoeven doen. In een restaurant wilt ge u uw kie ken immers ook niet zelf slach ten." Maar het is vooral de omge ving die trekt, stelt Scheerlinck. „Ideaal hier: met een tuintje ach ter, vlak bij de cinema, bij het wa ter, een park tegenover, op hon derd meter van de winkels, parke ren voor de deur." Sinds het pand je aan de Grenulaan 21 een meta morfose onderging, kregen ook andere straatgenoten de smaak te pakken. Scheerlinck is lovend over Terneuzen. In zijn ogen ver stopt de stad haar schoonheid te veel. „Terneuzen ligt aan het ka naal naar Gent. Waarom promo ten ze de stad niet beter in Vlaan deren? Werken in Gent, wonen in Terneuzen. Binnen een half uur ben je in Gent, zonder files. Ze zouden hier veel fierder moeten zijn." Vrouw (82) beroofd Aanpak wateroverlast Merklap 800 jaar stad Een vrouw (82) is zondag rond 22.30 uur beroofd aan het Refti- gium in de Hulster binnenstad. Ze wachtte buiten op haar man die de auto aan het parkeren was. Iemand rukte haar tas van haar schouder. De vrouw viel. De dader liep weg richting Lan ge Bellingstraat. Een zoekactie door de politie leverde niks op. Het is al in kannen en kruiken. De wateroverlast in Clinge wordt aangepakt door de gemeente Hulst en waterschap Scheldestro- men. Het waterschapsbestuur moet er 3 oktober nog wel offici eel 232.000 euro voor uittrekken, met name voor grondaankoop. Clinge heeft geregeld met water overlast te kampen gehad. Bij Pot Interieur in Axel is tot en met 29 september de lang ste geborduurde merklap ter wereld te bezichtigen, aange vuld met een merklap speciaal gemaakt voor de viering van Axel 800 jaar stad. Marijke de Regt maakte deze merklap die later te zien zal zijn in het nieu we streekmuseum in Axel. 'Even het lampje van de auto ver wisselen', dacht die werkneemster in Goes. Eitje was dat vroeger bij haar grote Volvo. Maar die is ingeruild voor een Aygo. Bij zo'n 'vrouwtjes auto' is het friemelen voor gevorder den, maar het zou best lukken. Uit het buurkantoorpand haastten zich twee mannen naar haar toe. „We zagen je bezig", zei de een. Of hij even mochtDe ander riep „Ik zou die hele unit er even uittrekken. Kijk zo!" Ze wist het net te voorko men. Toen de heren wegliepen - 'bedankt, hè?', riep ze nog - zat het lampje los, de stekker juist onwrikbaar vast en miste er een rubberen ring. Ze heb ben later erg gelachen, bij de gara ge. WEDEROPBOUW in t» -uilMi .oor Mn gtn.g Vlaming 'ontkrot' Terneuzen r WOENSDAG 18 september 2013 door Henk Boot 1 Nielsen Scheerlinck bij een renovatiewoning aan de Thoiensstraat in de oude binnenstad van Terneuzen. foto Peter Nicolai HULST CLINGE AXEL Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57