FamilieVoordeel 10r korting op elk extra abonnement 37.50 Middelburg timmert illegaal bordeel dicht Museum wellicht terug naar de basis kpn 22 BEVELANDEN en THOLEN Arbiter Gözübüyük in De Vroone kpn winkel I kpn.com 0800 0115 Samsung Galaxy S4 Mint Gratis Sony Xpena 2 Nu eenmalig €19,- Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G. na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met AG, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Gözübüyük was meermaals scheidsrechter van het jaar. Het gaat om een themabijeenkomst, bedoeld voor vrijwilligers, in het kader van de Week van de Opvoe ding. De bijeenkomst is deel van de cursussen die de gemeenten Borsele, Kapelle, Reimerswaal en SMWO Goes met de vrijwilligers- steunpunten aanbieden. Er is ook aandacht voor grenzen stellen en er worden praktische tips aange reikt om het thema respect en sportiviteit in de eigen vrijwilli gersorganisatie toe te passen. Aan melden kan tot en met maandag 23 september via de gemeente. Dat doen ze in opdracht van de gemeente. De politie heeft name lijk twee maal vastgesteld dat er il legale prostitutie plaats vond. De laatste keer was op 10 juli van dit jaar. Daarop heeft de gemeente la ten weten dat er maatregelen zou den worden genomen. De huur der van het pand kreeg wel de tijd om te reageren op die beslis sing. Volgens beleidsambtenaar Jo- han Groenenberg van de gemeen te heeft de man gereageerd maar zet de gemeente toch door omdat illegale prostitutie nu eenmaal verboden is. Groenenberg geeft aan dat het lang duurde voor de beslissing tot dichttimmeren viel omdat de huurder ook officieel in het pand woont. Zo ver de ambtenaar weet verblijft de huurder niet of nauwe lijks in het pand. De bovenverdie ping wordt voor een periode van drie maanden gesloten door de timmerlieden. Daarna worden de planken weer weggehaald. De dichtgetimmerde toegang zal niet zichtbaar zijn voor mensen die door de Sint Janstraat lopen. Volgens Goedegebuure, woord voerder namens de vijf muziek verenigingen uit de gemeente, valt het verlies aan subsidie aan de inkomstenkant niet goed te maken. „De contributies zijn pas send en bij sommige verenigin gen al aan de hoge kant", stelt hij. „En ook qua acties houdt het een keer op. Als Accelerando hebben we elk jaar een grote rommel markt plus nog één of twee ande re acties. Onze leden zetten zich daar met alle plezier voor in, maar als we nog meer gaan doen gaan ze zich afvragen of ze nou muzi kanten zijn of bij een organisatie bureau werken. Bovendien kun nen we niet blijven aankloppen bij de inwoners. Ook voor hen is het een moeilijke tijd." Volgens Goedegebuure moeten de gevolgen van de verminderde subsidie binnen zijn eigen vereni ging nog worden besproken. „Maar het kan bijna niet anders dan dat we in de toekomst min der zichtbaar zullen zijn voor het publiek." Secretaris Giovanni Geu ze van muziekvereniging Euterpe uit Sint-Maartensdijk denkt dat ook. Bij zijn vereniging is die trend zelfs al ingezet, omdat de in komsten dalen en de kosten stij gen. In 2011 gaf Euterpe nog 27 concerten, een jaar later waren dat er nog maar 22 en dit jaar lijkt de teller uit te komen op 19. „De gratis concerten voor inwoners zullen er in de toekomst wellicht vaker bij inschieten." Goedegebuure wijst erop dat de diverse muziekgezelschappen nu ook nog vaak naar omliggende dorpen zonder muziekvereniging trekken om bijvoorbeeld de sinter klaasintocht op te luisteren. „Dat doen we met veel plezier en wil len we graag blijven doen, maar als er in de toekomst harde keu zes gemaakt moeten worden, kie zen gezelschappen misschien eerst voor hun eigen kern." De bezuiniging van vier keer 7,5 procent is ook bij de voetbalvere nigingen hard aangekomen. Ze trekken samen op in een poging de pijn zoveel mogelijk te verzach ten. „We hebben bij de gemeente het voorstel neergelegd om een werkgroep op te richten waarin gemeente en clubs gezamenlijk gaan kijken hoe de bezuiniging kan worden doorgevoerd met zo weinig mogelijk pijn", zegt voor zitter John Verbraeken van Noad'67. „Misschien kan een stuk je privatisering van het onder houd plaatsvinden, waarbij de clubs samen een budget krijgen en daarmee de boer op kunnen. Dan haal je de ambtenaar er tus senuit en heeft de gemeente ook een voordeel. Het multifunctio neel inzetten van kantines zou ook een idee kunnen zijn." Het verhogen van de contributie is volgens Verbraeken in elk geval geen optie. Aan het samenvoegen van verenigingen wil hij ook nog helemaal niet denken. SINT-ANNALAND - Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland zal de medewerking aan initiatieven in omliggende dorpen in de toe komst wellicht moeten staken. Dat zegt voorzitter jaap Hage. Ook het museum moet de komen de vier jaar dertig procent subsi die inleveren. „Maar daarnaast worden wij ook nog eens gecon fronteerd met een huurverhoging van twaalf procent", stelt Hage, die overigens volledig zegt te be grijpen dat het museum een bij drage moet leveren aan de bezui nigingen. In de toekomst moeten waarschijnlijk keuzes worden ge maakt. Hage: „Het zou zomaar kunnen dat we noodgedwongen terug moeten naar onze 'core busi ness' en dat is het museum in Sint-Annaland." Op dit moment valt ook de Oran jekamer in Sint-Maartensdijk on der De Meestoof. Het museum is verder betrokken bij de komst van een watersnoodcentrum in Stavenisse en een informatiecen trum over Roosevelt in Oud-Vos- semeer. „Of we dit soort dingen in de toekomst kunnen blijven doen zonder dat er een vergoe ding tegenover staat, is de vraag", aldus Hage. De Meestoof krijgt nu ongeveer 60.000 euro per jaar van de ge meente. Daarvan gaat al 50.000 euro op aan de huisvesting. conversation doet't gewoon 'Minder vaak een gratis concert' KAPELLE - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük uit de Eredivisie geeft maandag 7 oktober een presenta tie over respect, mentaliteit en keu zes maken in het dorpshuis De Vroone in Kapelle. MIDDELBURG - Bouwvakkers timme ren maandag 23 september de toe gang tot de eerste verdieping van een pand aan de Sint janstraat in Middelburg dicht. door Rob Paardekam THOLEN - Sportclubs en culturele verenigingen uit de gemeente Tho- len zullen vanaf volgend jaar crea tief moeten zijn om hun begroting sluitend te krijgen. De gemeente verlaagt hun subsidie in vier jaar tijd met dertig procent „We zullen keuzes moeten gaan maken", zegt Jacco Goedegebuure van muziek vereniging Accelerando. Het jeugdorkest van muziekvereniging Euterpe uit Sint-Maartensdijk, archieffoto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54