bij vechtpartij Te ruimen bom kleiner dan eerder gedacht Ondernemers willen glasvezel prijsplukker 1 i! BEVELANDEN en THOLEN 21 Vleermuizen opsporen in de Weel Wie hem precies heeft verwond, is nog niet duidelijk. Na onder zoek ter plaatse heeft de politie ze ven mensen aangehouden die ver dacht worden van betrokkenheid bij de vechtpartij. Het gaat om een 23-jarige man uit Heinkenszand, een 33-jarige vrouw uit Heinkenszand, een 24-jarige vrouw uit Goes, een 22-jarige man uit Nisse, een 24-ja- rige man uit Wilhelminadorp, een 15-jarige jongen uit Goes en een 24-jarige man uit Goes. Ze zijn meegenomen naar het politie bureau. Daar zijn ze verhoord. De zeven personen zijn dinsdag in verzekering gesteld. Dat bete kent dat de politie ze nog maxi maal drie dagen vast mag houden voor onderzoek. „Maar als het niet langer nodig is om ze vast te houden, kunnen we ook beslissen om ze eerder op vrije voeten te stellen", zegt de politiewoordvoer der. De twee bommen uit de Tweede Wereldoorlog worden vandaag el ders in het gebied tot ontploffing gebracht. Dat de bom een ander formaat heeft dan eerder gedacht, maakt voor de veiligheidsmaatre gelen en het te ontruimen gebied niets uit. Voor de demontage van beide projectielen wordt een vei ligheidscirkel van 500 meter aan gehouden. De sleutels van de meeste (vakantie)woningen zijn intussen ingeleverd en opgebor gen in een kluis. De overige eige naren en huurders leveren van morgen vroeg hun sleutel in. De bommen zijn gevonden bij munitie-onderzoek dat is uitge voerd voor de aanleg van het nieu we natuur- en recreatiegebied Wa terdunen ten westen van Bres kens. Daar wordt in de dijk een ge- tijdenduiker gebouwd, waardoor gecontroleerd water uit de Wester- schelde het gebied kan in- en uit stromen. KWADENDAMME - Natuurmonu menten houdt vrijdagavond 20 september een vleermuizenexcur- sie in de Zwaakse Weel. Het verza melpunt is om 18.45 uur bij het in formatiepunt van Natuurmonu menten aan de Zwaaksedijk 5 in Kwadendamme. De gids geeft daar uitleg over vleermuizen met beeld en geluid. Met behulp van een batdetector worden vleer muisgeluiden hoorbaar gemaakt. De excursie eindigt tegen 21.00 uur. Aanmelden: 0113-644044. Kosten 2 euro tot twaalf jaar, 7 eu ro voor volwassenen. Zeelandnet zou die echter niet willen aanleggen, zeiden onderne mers gisteren tijdens een informa tiebijeenkomst over de recreatie- zone Wolphaartsdijk tegen de Goese wethouder Loes Meeuwis- se. Zij praatte de ondernemers bij over de laatste ontwikkelingen. De recreatiezone Wolphaartsdijk is regionaal aangewezen als één van de recreatieve 'hotspots' aan het Veerse Meer. De afgelopen paar jaar hebben de gemeente Goes, de provincie Zeeland, het Waterschap Scheldestromen en ondernemers diverse verbeterin gen aangebracht. Ook staat er nog het één en ander te gebeuren, zo als uitbreiding van de campings en vernieuwing van het frietkot in 2014. Meeuwisse wilde graag van de on dernemers horen welke wensen zij nog hebben en of de gemeente of de Stichting Goes Marketing daar nog een rol in kan spelen. Een glasvezelkabel dus, waarop Meeuwisse aangaf in gesprek te zijn met energiebedrijf Delta. Ook de Veerweg kwam ter spra ke, die wordt als gevaarlijk erva ren, onder meer doordat er vaak veel auto's in de berm staan gepar keerd. Oplossingen zijn beperkt, want het is er erg smal. De ver lichting van de weg vraagt ook aandacht. Ook voor de Aardebolle- weg werd aandacht gevraagd; daar rijden door onduidelijke be wegwijzering nog te veel fietsers, vindt Sjaan Huissoon van de dorpsraad. Hoewel alles er redelijk netjes bij ligt, kan dat niet worden gezegd van de veersteiger. Die is welis waar eigendom van de gemeente, die er volgens Meeuwisse voor aan het sparen is. Ook is een sub sidietraject ingezet, maar het is nog onduidelijk wanneer over dat geld kan worden beschikt. Fietstocht voor 55-plussers Het Goese Ouderenwerk houdt morgen een fiets tocht voor 55-plussers van uit 's-Heer Hendrikskinde ren. De start is om 13.30 uur bij het Hper Hendrikhuis. De route voert de deelne mers over rustige wegen richting Lewedorp. Vooraf aanmelden is niet nodig en aan deelname zijn geen kos ten verbonden. Cursus over kopen van moderne kunst Kunstkenner en oud-notaris Dick Oostinga geeft twee le zingen over moderne kunst, ontwikkeling, aanschaf en presentatie, in het Histo risch Museum De Bevelan- den in Goes op maandag 30 september en maandag 7 ok tober. Aanvang is 19.30 uur. Aanmelden en kosten: www.historischmuseumde- bevelanden.nl. De Welle loopt hard voor schoolplein Christelijke basisschool De Welle in Kruiningen houdt vrijdag 20 september een sponsorloop waar iedereen aan mee kan doen. De op brengst is bedoeld voor het opknappen van het school plein. Vanaf 17.30 uur wordt er ingeschreven bij Den In- kel voor vijf euro per per soon. Om 18.15 uur begint de loop. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intrat I intratuin I kleurt je leven Koffie met bosvruchtencake. De Simonswei in Heinkenszand, dinsdag overdag, foto Johan van der Heijden door René Hoonhorst BRESKENS - De Explosieyen Oprui- mings Dienst Defensie ruimt van daag twee grote bommen op in plan Waterdunen bij Breskens. Ook het eerst gevonden explosief is een vijfhonderdponder en geen duizendponder. door Luc Oggel WOLPHAARTSDIJK - Recreatieonder nemers in Wolphaartsdijk zouden graag zien dat er een glasvezelka bel wordt aangelegd, zodat zij en toeristen over sneller internet kun nen beschikken. HENDRIKSKINDEREN GOES KRUININGEN Inhoud 150 bollen, mix van 4 6 verschillende soorten. Herfstaster (Aster Crown) Diverse kleuren, hoogte 30 cm, potmaat 12 cm. Per stuk 2T*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53