Zeven aanhoudingen Geld bij'een voor cd en dvd Kausay Pacha Politiek Kapelle in de war van nieuwe drankregels sportclubs 20 BEVELANDEN en THOLEN GEWELD IN HEINKENSZAND Heinkenszand wordt de laatste tijd regelmatig opgeschrikt door geweldsincidenten. HEINKENSZAND - Een grote vecht partij in de Simonswei in Hein kenszand is dinsdag het gesprek van de dag. Buurtbewoners vertellen dat op maandagavond een 32-jarige man door verschillende personen werd aangevallen. Toen omwonenden naar buiten kwamen om de man te helpen, vluchtten de verdach ten een nabijgelegen dierenprak- tijk in. Kort daarop kwam de vriendin van het slachtoffer samen met haar zoon aanscheuren. De zoon sprong uit de ayto en begon de groep uit te dagen. Toen de groep achter hem aan kwam, is hij bij een van de buurtbewoners naar binnen gevlucht. De moeder ging met een bacosleutel op de groep af, waarop de verdachten weer naar binnen vluchtten bij de die- renpraktijk. Na vijftien minuten was de politie ter plekke. Het slachtoffer is geen onbekende in Heinkenszand. Verschillende inwoners zeggen dat de man vaak erg agressiefis. Volgens betrokke nen komt dit door de combinatie van zijn autisme en het gebruik van alcohol. Hoewel de politie nog niets heeft losgelaten over de aanleiding van de vechtpartij, doen er op Hein kenszand wel een aantal geruch ten de ronde. Zo wordt er gezegd dat de vechtpartij samenhangt met een steekpartij die eerder dit jaar plaatsvond in de Van Citters- straat. De ruzie voorafgaand aan die steekpartij ontstond in het huis van de man die nu gewond is geraakt. Tevens is de dader van die steekpartij de ex van de vrien din van het slachtoffer. Volgens betrokkenen zou het gaan om een afrekening. Het slachtoffer van de steekpartij eer der dit jaar zou graag een schade vergoeding willen. Aangezien de dader in de cel zit, zouden ze geld zijn gaan eisen bij diens ex. Er werden stenen en bierflesjes naar de ramen gegooid. 'We maken je helemaal kapot', zou er geroepen zijn. Tegen de tijd dat de politie er was, waren de daders al weer weg. Op de dag van de vechtpartij had de man die gewond is geraakt aan een betrokkene laten weten dat hij werd bedreigd. Christiaan Schot is bevriend met het slachtoffer van de vorige steek partij. Volgens hem gaat het niet om een afrekening. „Waarschijn lijk is het een uit de hand gelopen ruzie om de voogdij van de kinde ren van zijn vriendin." Aangezien de ex-man van de vrouw in de cel zit, zijn de zoon en dochter bij de opa en oma van de ex-man onder gebracht. Kort na de vechtpartij verscheen op Twitter het bericht dat de vechtpartij volgens inwoners te drugsgerelateerd was. Bewoners zeggen dat Heinkenszand bekend staat als 'drugsdorp'. De man die gewond is geraakt ging naar een afkickkliniek voor zijn drugsver slaving. De 65-jarige Johanna Grootsveld uit Heinkenszand voelt zich niet meer veilig: „Het wordt hoe lan ger hoe gekker en het komt steeds dichterbij. Voor een euro slaan ze je al dood. Vroeger was het hier veel rustiger." „Tijden verande ren", zegt haar dochter. GEWELDSINCIDENTEN IN HEINKENSZAND DIT JAAR HEINKENSZAND - Na een vechtpar tij in de Simonswei in Heinkens zand zijn maandagavond zeven mensen aangehouden. Een 32-jarige man uit Heinkens zand raakte gewond bij de vecht partij. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. Volgens de politie heeft hij in elk geval een dubbele breuk in zijn onderbeen. De man is gis teren verhoord. Op Twitter ging aanvankelijk nog het gerucht dat de man zou zijn overleden. „Waar dat op gebaseerd is, weet ik niet", zegt de woordvoerder van de poli tie. De vechtpartij ontstond vroeg in de avond. Rond kwart voor acht kwam bij de politie een melding binnen dat er op straat gevochten werd. Agenten troffen op straat een gewonde man aan. Die is met de ambulance afgevoerd. Het evenement in het kader van het Goes-Latijns Amerika-jaar trok zesduizend bezoekers naar de zes voorstellingen in het Bosge bied Zuid. In 2013 was er minder geld dan andere jaren voor de fes tivalbegroting. Om toch geld voor een registratie op cd en dvd van Kausay Pacha mogelijk te maken, is er een crowdfunding-actie in gang gezet. Die wekte aanvanke lijk weinig animo, maar het tij is gekeerd. Na een looptijd van acht weken is de actie afgesloten. In middels is opdracht gegeven om de cd en dvd te produceren. Iedereen die heeft bijgedragen, kan in oktober de cd of dvd in de brievenbus verwachten. Dona teurs die 25 euro of meer hebben gestort, staan vermeld op een spandoek dat een ereplaats krijgt bij zo veel mogelijk evenementen in het najaar en in het stadskan-. toor. „Een aanfluiting voor deze raad", foeterde Ria Rijksen (Christen- Unie). „Iedereen heeft uitgebreid de tijd gehad om deze discussie voor te bereiden." Het voorstel om het besluit uit te stellen kwam van burgemeester Anton Stapelkamp, na een warrige dis cussie. „We zijn hier wel bezig met serieuze wetgeving. Straks wordt het een soap in 783 delen", waarschuwde hij. De verwarring ontstond toen de VVD samen met PvdA en CDA een voorstel indiende om af te wijken van de beoogde nieuwe Zeeuwse regels voor de verkoop van alcohol in sportkantines. Zeeuwse gemeenten willen het schenken van alcohol bij clubs be perken tot anderhalf uur vóór en anderhalf uur na de wedstrijd. Ook wil men een verbod op hap py hours in café's en een verbod op prijsstunts met alcoholische drank in supermarkten. Het CDA wilde af van die ander half uur, maar tekende - achteraf tot eigen schrik - een voorstel om de verkoop van drank alle avon den in de week en in de weekein den toe te staan tot twaalf uur 's nachts. „De koppeling met wed strijden wordt losgelaten", zei Peter Ganseman (Gemeentebe lang). „Ik denk dat dat de bedoe ling niet is." Na wat hoofdschudden van de fractie achter de vergadertafel be aamde CDA'er Kees Toorenaar dat. „Ik denk dat het goed is om de emoties te laten zakken en nog eens goed te kijken wat er voor ons ligt." 'Het wordt hier hoe langer hoe gekker' door Janneke Koster 7 januari: een 19-jarige inwoner raakt gewond bij een vechtpartij in de Dorpsstraat Februari: buurtbewoner gaat door het lint en zwaait met een bijl. Maart wraakactie op de man met de bijl. Er werd een stoeptegel door zijn raam gegooid en hij werd aangereden. 24 juni: een jongen raakt in de Dorpsstraat gewond na een ruzie over een meisje. 25 juli: aanhoudingen in verband met overlast/vernielingen in Hein kenszand. 10 augustus: vrouw neergestoken door haar man in de Van Schen- genstraat 14 mei: steekpartij in de Van Cit- tersstraat door Nadia Berkelder GOES - Bijna honderd mensen heb- ben samen een bedrag van meer dan 2500 euro bijeen gebracht om de productie mogelijk te maken van een dvd en een live cd van het openluchtspektakel Kausay Pacha in Goes. De registratie van de voorstelling is te bestellen via goesla.nl/webshop. door Nadia Berkelder KAPELLE - De discussie over de nieuwe regels voor het schenken van drank in sportkantines zorgde dinsdagavond voor za veel verwar ring, dat de gemeenteraad van Ka pelle het nemen van een besluit drie weken uitstelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52