FamilieVoordeel 10r korting op elk extra abonnement Itoee bommen uit WOU geruimd bij Breskens Zeven aanhoudingen na incident t 22 SCHOUWEN-DUIVELAND ef Arbiter Gözübüyük in De Vroone kpn winkel kpn.com 0800 0115 /mnd Samsung Galaxy S4 Mini Gratis AIIes-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik Sony Xperia Z Nu eenmalig 19,- Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou gewoon HEINKENSZAND - Een grote vecht partij in de Simonswei in Hein kenszand is dinsdag het gesprek van de dag. Buurtbewoners vertellen dat op maandagavond een 32-jarige man door verschillende personen werd aangevallen. Toen omwonenden naar buiten kwamen om hem te helpen, vluchtten de verdachten een nabije dierenpraktijk in. Kort daarop kwam de vriendin van het slachtoffer samen met haar zoon aanscheuren. De zoon sprong uit de auto en begon de groep uit te dagen. Toen de groep achter hem aan kwam, is hij bij een van de buurtbewoners naar binnen gevlucht. De moeder ging met een bacosleutel op de groep af, waarop de verdachten weer naar binnen vluchtten bij de die renpraktijk. Na vijftien minuten was de politie ter plekke. Het slachtoffer is geen onbekende in Heinkenszand. Verschillende inwoners zeggen dat de man vaak erg agressief is. Volgens betrokke nen komt dit door de combinatie van zijn autisme en het gebruik van alcohol. Hoewel de politie nog niets heeft losgelaten over de aanleiding van de vechtpartij, doen er op Hein kenszand wel een aantal geruch ten de ronde. Zo wordt er gezegd dat de vechtpartij samenhangt met een steekpartij die eerder dit jaar plaatsvond in de Van Citters- straat. De ruzie voorafgaand aan die steekpartij ontstond in het huis van de man die nu gewond is geraakt. Tevens is de dader van die steekpartij de ex van de vrien din van het slachtoffer. Volgens betrokkenen zou het gaan om een afrekening. Het slachtoffer van de steekpartij eer der dit jaar zou graag een schade vergoeding willen. Aangezien de dader in de cel zit, zouden ze geld zijn gaan eisen bij diens ex. Er werden stenen en bierflesjes naar de ramen gegooid. 'We maken je helemaal kapot', zou er geroepen zijn. Tegen de tijd dat de politie er was, waren de daders al weer weg. Op de dag van de vechtpartij had de man die gewond is geraakt aan een betrokkene laten weten dat hij werd bedreigd. Christiaan Schot is bevriend met het slachtoffer van de vorige steek partij. Volgens hem gaat het niet om een afrekening. „Waarschijn lijk is het een uit de hand gelopen ruzie om de voogdij van de kinde ren van zijn vriendin." Aangezien de ex-man van de vrouw in de cel zit, zijn de zoon en dochter bij de opa en oma van de ex-man onder gebracht. Kort na de vechtpartij verscheen op Twitter het bericht dat de vechtpartij volgens inwoners te drugsgerelateerd was. Bewoners zeggen dat Heinkenszand bekend staat als 'drugsdorp'. De man die gewond is geraakt ging naar een afkickkliniek voor zijn drugsver slaving. De 65-jarige Johanna Grootsveld uit Heinkenszand voelt zich niet meer veilig: „Het wordt hoe lan ger hoe gekker en het komt steeds dichterbij. Voor een euro slaan ze je al dood. Vroeger was het hier veel rustiger." Gözübüyük was meermaals scheidsrechter van het jaar. Het gaat om een themabijeenkomst, bedoeld voor vrijwilligers, in het kader van de Week van de Opvoe ding. De bijeenkomst is deel van de cursussen die de gemeenten Borsele, Kapelle, Reimerswaal en SM WO Goes met de vrijwilligers- steunpunten aanbieden. Er is ook aandacht voor grenzen stellen en er worden praktische tips aange reikt om het thema respect en sportiviteit in de eigen vrijwilli gersorganisatie toe te passen. Aanmelden kan tot "en met maan dag via de gemeente. De twee bommen uit de Tweede Wereldoorlog die in Waterdunen zijn aangetroffen, worden van daag elders in het gebied tot ont ploffing gebracht. Dat de bom een ancTer formaat heeft dan eer der gedacht, maakt voor de veilig heidsmaatregelen en het te ontrui men gebied niets uit. Voor de de montage van beide projectielen wordt een veiligheidscirkel van 500 meter aangehouden. De sleu tels van de meeste (vakantiewo ningen zijn intussen ingeleverd en opgeborgen in een kluis. De overige eigenaren en huurders le veren vanmorgen vroeg hun sleu tel in. Dé" bommen zijn gevonden bij munitie-onderzoek dat is uitge voerd voor de aanleg van het nieu we natuur- en recreatiegebied Wa terdunen ten westen van Bres kens. Daar wordt in de dijk een ge- tijdenduiker gebouwd, waardoor gecontroleerd water uit de Wester- schelde het gebied kan in- en uit stromen. HEINKENSZAND - Na een vechtpar tij in de Simonswei in Heinkens zand zijn maandagavond zeven mensen aangehouden. Een 32-jarige man uit Heinkens zand raakte gewond bij de vecht partij. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. Volgens de politie heeft hij in elk geval een dubbele breuk in zijn onderbeen. De man is gis teren verhoord. Op Twitter ging aanvankelijk nog het gerucht dat de man zou zijn overleden. „Waar dat op gebaseerd is, weet ik niet", zegt de woordvoerder van de poli tie. De vechtpartij ontstond vroeg in de avond. Rond kwart voor acht kwam bij de politie een melding binnen dat er op straat gevochten werd. Agenten troffen op straat een gewonde man aan. Die is met de ambulance afgevoerd. Wie hem precies heeft verwond, is nog niet duidelijk. Na onder zoek ter plaatse heeft de politie ze ven mensen aangehouden die ver dacht worden van betrokkenheid bij de vechtpartij. conversation MB's geen extra kosten Toestel is van jou doet Weer geweld in Heinkenszand door Janneke Koster KAPELLE - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük uit de Eredivisie geeft maandag 7 oktober een presenta tie over respect, mentaliteit en keu zes maken in het dorpshuis De Vroone in Kapelle. BRESKENS - De Explosieven Oprui- mings Dienst Defensie ruimt van daag twee grote bommen op in plan Waterdunen bij Breskens. Ook het eerst gevonden explosief is een vijfhonderdponder en geen duizendponder. I De Simonswei in Heinkenszand, dinsdag overdag, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48