m Diverse activiteiten tijdens Burendag SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Restaurant Dok25 halfjaar in Zierikzee Geld bijeen voor cd en dvd Kausay Pacha prijsplukker Cupcakes versieren bij soos Little'S' Kinderen kunnen zaterdag cup cakes maken en versieren tij dens kinderclub bij jeugdsoos Little'S'. Als ze klaar zijn met de cupcakes kunnen ze binnen en buiten nog spelletjes doen. De entree bedraagt 2,50 euro of een stempel op de strippen kaart. Alle kinderen zijn tussen 14.00 en 16.00 uur welkom bij Little'S' aan het Sluispad 48-50 in Burgh-Haamstede. Middag in het teken van hobby's In het dorpshuis in Kerkwerve wordt zaterdag 21 september een Workshop en Hobby Fair gehouden van 10.00 tot 15.00 uur. Mensen kunnen hun hob by tentoonstellen, hobbymate rialen verkopen of workshops aanbieden. Er zijn nog tafels be schikbaar. Ook zijn er demo's van dansgroepen. Meer infor matie via zuudende@gmail.com of 06-53744472. Wandeltocht langs de Oosterschelde Sportvereniging DFS uit Burgh-Haamstede houdt zater dag de Water- en windwandel- tocht langs onder meer de oever van de Oosterschelde. De start is bij de kantine van DFS aan de Leliëndaleweg in Burgh-Haamstede: voor 20 en 30 kilometer tussen 8.15 en 10.00 uur, de 5,8 en 15 kilome ter tussen 10.00 tot 12.30 uur. Extra vergaderingen over Welzijnshuis In verband met het faillisse ment van het Welzijnshuis worden donderdag 19 septem ber in het gemeentehuis een extra commissie- en raadsver gadering gehouden. Om 19.30 uur begint de vergadering van de commissie Samenleving en Bestuur. Tijdens deze vergade ring kan worden ingesproken. Aansluitend, om 20 uur, vindt de raadsvergadering plaats. Bach-motetten door leden van Cantus Cantus geeft zaterdag 21 sep tember een concert waarin vijf Bach-motetten worden uitge voerd. De uitvoering vindt plaats in een kleine bezetting, met één persoon per partij. Di rigent is Sietse van Wijgerden. De motetten worden afgewis seld met werk voor gamba en orgel. Het concert vindt plaats in de hervormde kerk van Dirksland, om 20.00 uur. Startdienst in de Gereformeerde Kerk Het nieuwe seizoen gaat zon dag in de Gereformeerde Kerk in Burgh-Haamstede van start met het thema: 'Er zit muziek in de kerk'. De dienst begint om 10.00 uur. De 'Witte Toe komst" onder leiding van Lize de Hoog verleent medewer king. Voorganger is Ineke de Heer. Na de dienst is er een ge zamenlijke maaltijd. zierikzee - Vanaf 1 oktober heeft Zierikzee er voor een halfjaar een restaurant bij. Dok25 is een 'pop-up-restaurant'. Tijdelijke restaurants zijn trendy. Als het nieuwe ervan af is, ver dwijnen ze weer. Zierikzee kent al 'Van Streek', het pop-up-restau rant van Eric van Doorn op de klipper Morgenster. Dok25 is zes dagen per week open en biedt plaats aan 80 gasten. Wie er schuil gaat achter Dok25, wordt niet bekendgemaakt. Ook de exac te vestigingsplaats wordt geheim gehouden. Wel is bekend dat de gemeente vergunning heeft ver leend voor een horecabedrijf aan de Verrenieuwstraat 1, het oude pand van de Wereldwinkel. GOES - Bijna honderd mensen heb ben samen een bedrag van meer dan 2500 euro bijeen gebracht om de productie mogelijk te maken van een dvd en een live cd van het openluchtspektakel Kausay Pacha in Goes. Het evenement in het kader van het Goes-Latijns Amerika-jaar trok zesduizend bezoekers naar de zes voorstellingen in het Bosge bied Zuid. In 2013 was er minder geld dan andere jaren voor de fes tivalbegroting. Om toch geld voor een registratie öp cd en dvd moge lijk te maken, is er een crowdfun- ding-actie in gang gezet. De bijeenkomsten variëren van een 'gezellige bijeenkomst met historische uitleg' aan de Steiltjes- straat in Zierikzee tot het realise ren - in dezelfde stad - van een speeltuin aan de Watergang. Bij lunchroom-kadoshop De Punt en kinderboerderij De Punt in Poortambacht wordt zaterdag on der het motto 'Kleur de wijk' een speciaal evenement (van 11.00 tot 15.00 uur) georganiseerd met pre sentaties van wijkinitiatieven en oud-Hollandse spelletjes. In Dreischor staat zondag onder meer een verhalenfestival op het programma, waarbij kinderen tot en met groep worden voorgelezen in kleine tentjes in het park bij de Ooststraat. Oudere kinderen en volwassenen maken junk journals en er wordt een workshop poëzie gehouden. Ook mensen van bui ten Dreischor zijn welkom, van 13 tot 17 uur. Andere initiatieven die zijn gemeld bij de organisatie zijn onder meer in Brouwershaven bij De Lelie, het dorpsplein opknap pen in Ellemeet en een feestelijke bijeenkomst in de Schoolstraat in Nieuwerkerk. Intratuin Bloem bollen mix Inhoud 150 bollen, mix van 6 verschillende soorten. IV Per stuk 2V Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond I intratuin meedoet BURCH-HAAMSTEDE KERKWERVE BURCH-HAAMSTEDE ZIERIKZEE DIRKSLAND BURCH-HAAMSTEDE euro ontvangen voor uitvoering van de jeugdzorgtaken. Schou- wen-Duiveland heeft 885 indica ties voor de jeugdzorg. Dat zijn geen 885 unieke jongeren; er zijn jongeren met meerdere indicaties. Schouwen-Duiveland telt 6700 jon geren tussen de 0 en 18 jaar. Er wordt 761 euro per jongere op Schouwen-Duiveland aan jeugd zorg uitgegeven versus 870 euro op landelijk niveau. Maakt een jongere gebruik van de eerstelijns jeugdzorg (huisarts) kost dat 300 euro. Wordt die hulp opgeschaald naar tweedelijnszorg (specialist) dan kost het 2400 eu ro. Kun je tweedelijnszorg voorko men, dan kun je dus acht jongeren eerstelijns helpen. ZIERIKZEE - Op Schouweh-Duive- land wordt komend weekend op een stuk of acht plaatsen Burendag gehouden. Koffie met bosvruchtencake. Herfstaster (Aster Crown) Diverse kleuren, hoogte 30 cm, zon, potmaat 12 cm. kleurt je leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47