FZC Verliefd op de buiten Dik zestien jaar Engeland deden Ernesta Verburg haar roots niet vergeten. Sterker nog: de geboren Nieuwerkerkse heeft een zwak voor het buitengebied. Een verhaal uit de polder tussen Zie- rikzee en Kerkwerve. Enjoy the silence. Er waren tijden dat je niet aan Er nesta Verburg moest vragen wie de premier van Nederland was. Ze woonde toen in Enge land. In het graafschap Surrey, ten zuiden van Londen. Of Leicestershire. Of Lincolnshire. Of Cambridgeshire. Veel - de wekelijkse familiaire telefoontjes uitgezonderd - kreeg ze niet mee uit Neder land. „Er was geen nieuws. In Nederland krijg je veel meer buitenlands nieuws dan in Engeland. Daar kijken ze ook naar het westen, naar de Verenigde Staten. Er moest iets bijzonders gebeuren voordat dat in het nieuws kwam." Ze trainde er paarden om ze koersen te laten lopen. „In die baan kon ik niet verder. Er zat geen groei meer in. Het laatste seizoen was zo fantastisch, dat kon bijna niet beter. Dat heeft mede gehol pen bij het besluit om terug te komen naar Nederland." Nu werkt ze als fotografe, een hobby waarvan ze haar werk heeft ge maakt. Hoofdreden voor haar terugkeer was echter dat ze dichter bij haar familie wilde zijn. Sinds t januari woont ze daar om weer op Schouwen, in een huis op het platteland net buiten Kerkwerve. „Ik vind het heerlijk rustig. Ik zet de deur open en de hond kan los lopen. Als je hele dagen aan het werk bent, is het fijn dat je thuis geen kabaal en afleidingen hebt. En de na tuur is mooi. Dat heeft ook wel zijn nade len: vliegen! En als er gemest wordt moet je een paar dagen de was niet buiten hangen, ha- ha." „Toen dit huis vrij kwam vond ik dat geweldig. Ik was niet de eerste geïnte resseerde en na mij wa ren er nog meer gegadig den. Maar de eigenaar van dit huis kent mijn moeder. Het is natuurlijk fijner om te verhuren aan iemand die je kent." Ernesta vertelt dat ze 'omgekeerd' te werk is gegaan -bij het vinden van een woning. „Toen ik terug wilde komen uit Engeland kwamen mijn paard en hond mee. Eerst ben ik alle stallen op het eiland langs ge weest met de vraag: wat zou geschikt zijn voor mijn paard? Het is een beetje een apart beest. Ik wilde een stal hebben waar veel te doen was. En ik wilde ook geen stal met allemaal tralies als afscheiding. Uitein delijk vond ik er een in Dreischor." Hoewel haar geboortegrond haar prima be valt, is er nog wel eens de gedachte aan En geland. Niet gek: ze voelt zichzelf'net iets- je meer' Engels dan Ne derlands. „Of ik dingen mis? Een pie... Vlees in een sausje met groente en deeg er omheen. En even naar de pub gaan ken je hier niet. Dat be staat niet. Een café is een heel ander iets. Als ik tegen mijn moeder zeg: ik ga even naar het café zegt zij: Daar ko men toch alleen oude dronken mannen? Terwijl in een pub ieder een naar binnen loopt en je na het werk even wat kan drinken." Ernesta's woning is eigendom van een boer die er over een paar jaar zelf gaat wonen. Dan is een nieu we verhuizing haar deel, de zoveelste. „Op basis van de leegstandswet kun je een woning maar een bepaalde periode verhu ren. Over 2,5 jaar loopt dat af. Hopelijk kom ik er tegen die tijd wat makkelijker tussen bij woningcorporatie Zeeuwland omdat ik dan langer ingeschreven sta. Als een wo ning in het buitengebied dan een optie is, zal ik er zeker voor kiezen." woensdag 18 september 2013 Buiten Poeltjes langs een rijke dijk PAGINA 4 EN 5 U en uw oogsttuin PAGINA 7 Ernesta Verburg: „Ik vind het heerlijk rustig. Ik zet de deur open en de hond kan los lopen." foto Lex de Meester Geen kabaal of afleidingen door Michiel Bouwman Een serie verhalen met mensen die met hart en ziel in het buitengebied van Zeeland wonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37