Van Beek zwemt snelst promotie niet mislopen Primeur met HawkEye in Galgenwaard r SPORT 31 dere ervaringen op te laten doen", vertelt Willeboordse. „En als die kinderen dan thuis of bij hun vrienden daarover vertellen, wil len anderen hopelijk ook naar school. Zo van: daar moet je zijn om de mooiste dingen mee te ma ken." Een medaillewinnares op de Spe len ontmoeten, is daar één van. In mei vond de Braziliaanse jeugd het prachtig om het verhaal van Willeboordse te horen, haar bron zen plak te zien, met haar op de foto te gaan of een handtekening van haar te krijgen. „Er kwam zelfs een meisje naar me toe en dat zei: 'You changed my life.' Ik denk niet dat zo is, maar zo voel de het voor haar wel." De oud-judoka wil nu nog een stapje verder gaan dan NOCNSF. Ze wil binnen het project 'GEO goes Dutch' kinderen uit Rio de Janeiro een bezoek aan Nederland laten brengen. „Op elke GEO zijn er kinderen met judo als speciali satie. Ik wil hen naar hier halen en les laten krijgen door de Guillaume en Dex Elmont, Mar- hinde Verkerk en Edith Bosch. En daarnaast krijgen ze nog wat van ons land te zien." Willeboordse wil in 2014 met een 'pilot' beginnen, met twaalf kinde ren. Ze is nu alleen nog op zoek naar fondsen of bedrijven die wil len sponsoren. Ze verwacht in het eerste jaar ongeveer 30.000 euro nodig te hebben. In de jaren erna hoopt ze op groepen van twintig kinderen. „Het is niet de bedoe ling dat het maar een paar jaar loopt", zegt ze. „Ook na de Spelen moet het doorgaan." De idee van alle partijen die in Rio actief zijn, is dat er een nieu we generatie wordt opgebouwd. Willeboordse. „De favela's zijn schoongeveegd door de politie. Het is er niet meer zo crimineel als voorheen. De bendes zijn gro tendeels weg. Maar nu moeten die wijken wel opnieuw gaan le ven en de kinderen die naar school gaan kunnen daarvoor zor gen. Zij kunnen straks misschien studeren en daarna kunnen ze gaan werken in de favela's en er iets moois van maken. Ik geloof er heilig in dat al de projecten die nu lopen het verschil gaan ma ken." BOK De vrouwen van BOK maken hun rentree in de promotieklasse B. Annemiek Boonman is na een af wezigheid van één jaar terug in de selectie. Mandy Juffermans is van Forza de gelederen komen versterken. Hennie van Liere, die het team vo rig seizoen ongeslagen naar de ti tel leidde, is tevreden over de voorbereiding. „We hebben een selectie van tien speelsters. Dat is perfect." „De eerste helft van het seizoen zal het misschien niet meevallen, maar we zullen daarna zeker pun ten pakken. We zullen een lasti ger service te verwerken krijgen. Als onze pass goed is, hebben we ten opzichte van andere teams een behoorlijk sterke middenaan- val en een verrassend aardig blok. Als we in de middenmoot eindi gen, ben ik tevreden." VVS'92 Onder leiding van de trainers Bert van Luinen en Rob Lants- heer hebben de vrouwen van WS'92 inmiddels vijf weken van trainen achter de rug. Maaike Bes- selink is tevreden over de voorbe reiding, waarin vorige week de eerste oefenwedstrijd werd ge speeld. „Ondanks een krappe se lectie draaide het vorig seizoen na tuurlijk niet verkeerd", kijkt ze te rug. De Vlissingse formatie legt de lat niet hoger. „We hebben niet uitgesproken dat we nu bij de eerste drie moeten eindigen. Het is altijd leuk om te promove ren, maar dan moet er ook jeugd achter de hand zijn. We willen ge woon lekker spelen en zien wel hoe hoog we eindigen. We heb ben er allemaal heel veel zin in." Forza Onder leiding van Arie van der Zwaan misten de vrouwen van Forza op een haar na het spelen van promotie/degradatie-wedstrij den om een plaats in de derde di visie. „We hebben heel goed meege draaid en waren blij met de derde plek", zegt Marije Munter, die er meteen aan toevoegt dat het geen abc'tje is dat Forza opnieuw in de top van het klassement zal eindi gen. „Verschillende teams zijn ver sterkt met speelsters, die op een hoger niveau hebben gespeeld. Er zitten in onze klasse een paar heel goede teams." De aanvoerster noemt het een voordeel dat Forza inmiddels een aantal jaar met dezelfde groep aan treedt. „We hebben onderling vaak aan een half woord genoeg." Aan de selectie zijn drie jeugd speelsters toegevoegd. „Ik hoop dat ze kunnen doorgroeien tot volwaardige krachten voor ons team." Zilver was er voor Nikita van den Ouden (vrijeslag, 13/14 jaar) en Manon Kloosterman (schoolslag, damesjeugd), beiden uit Kapelle. In de categorie vrouwen werd Kloosterman derde. Andere prijzen waren er voor Ar jan Dekker (Koewacht, derde schoolslag 40+), Marijke van Hoek (DZK, eerste vrijeslag 55+, tweede schoolslag 55+) en Piet Schop (Bevelanders, eerste op schoolslag en vrijeslag 60+) Het is de eerste keer in de historie van het Nederlandse profvoetbal dat een competitiewedstrijd met behulp van technologische hulp middelen geleid wordt. In juni van dit jaar kondigde de KNVB een twee jaar durend proefproject aan, getiteld Arbitrage 2.0. De toe passing van de doellijntechnolo gie is één van de onderdelen daar van. De totale begroting voor Arbitra ge 2.0 bedraagt 500.000 euro voor twee jaar. Gezien de kosten van aanschaf, installatie en vervoer kan het HawkEye-systeem vol gens de KNVB jaarlijks maximaal drie keer verplaatst worden. In de algemene vergadering betaald voetbal is besloten dat doellijn technologie in elk geval bij de KN- VB-bekerfinale in De Kuip en de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal in de Amsterdam ArenA wordt ingezet. In Stadion Galgenwaard zullen vanaf 28 september de eerstvol gende tien thuiswedstrijden van FC Utrecht ondersteund worden met doellijntechnologie. Tlissen 2 maart 2014 en 27 april 2014 zal bij zes wedstrijden in De Kuip, inclusief de KNVB-bekerfi- nale, het systeem worden ge bruikt. Daarna wordt HawkEye van Rotterdam naar Amsterdam verplaatst, zodat de Amsterdam Arena vanaf 3 mei 2014 het po dium vo'rmt voor deze technologi- sche inzet. In het geval het systeem daadwer kelijk tijdens een duel uitsluitsel moet geven, is de bijbehorende animatie voor de kijkers thuis zichtbaar. „De KNVB is al jaren een groot voorstander van alles wat de arbitrage verder kan doen optimaliseren", liet KNVB-mana- ger Gijs de Jong (competitieza ken) weten. „De toezegging van de wereld voetbalbond Fifa dat we eindelijk aan de gang mochten met deze technologie, hebben we direct om armd. Stadion Galgenwaard is in vele opzichten een perfect po dium om de testfase mee te star ten." HawkEye is ook inmiddels in de Engelse Premier League geïntroduceerd. De KNVB hoopt te kunnen leren van de situaties die in Engeland al zijn voorgeval len. De KNVB gaat ook verder met de ontwikkeling van de zogenoemde videoscheidsrechter. Een daadwer kelijke toepassing van het sys- teem, dat ondermeer in het hock ey, rugby en cricket wordt ge- bruikt, is formeel nog (lang) niet mogelijk. „Enerzijds moet de technologie verder worden ontwikkeld, ander- v zijds is de goedkeuring van de we reldvoetbalbond Fifa essentieel", gaf de Nederlandse voetbalbond dinsdag aan. UITSLAGEN P BILJARTEN Driebanden groot. Vierde divisie. Bevelandse Tafelridders-Verkeersschool Blom 6-2: Jan Westdorp - Toon Hoefnagels 29-30, 51; André Karelse - Toon Nouws 25-20, 40; Alfred v.d. Dries - Henk Leijten 25-10, 33; Rinus Rijk - Cees Lips 20-10, 55. p DUIVENSPORT Peronne met 2122 oude en jonge duiven: Sa menspel 1 (1380 m/m): 1,2,3,4,5. E. de We ver. Samenspel 2 (1399 m/m): 1,3,5. Comb. Derycke/Schieman, 2. Comb. Roegiest/de Vis ser, 4. S. van Hoeve. Samenspel 3 (1395 m/m): 1K. Vergauwen, 2,4. A. Thijs en Zn, 3. C. Dehulsters, 5. Joh. van Spaandonck. Samen spel 4 (1389 m/m): 1. Rokven en Dtr, 2,3. W Segboer, 4. M. Verwei-Filius, 5. J. Wattel. Sa menspel 5 (1397 m/m): 1,3,4,5. D. de Voogd, 2. E. van Hijfte. Samenspel 6 (1391 m/m): 1. C. Moeliker, 2,4,5. JJ. Bolier, 3. M. Matthijsse. Samenspel 7 (1389 m/m): 1. C. Schroevers, 2,3,5. JM. Daane, 4. Comb, de Ridder. Pithiviers, 2248 jonge duiven: Samenspel 1 (1334 m/m): 1. H. Mookhoek en Zn, 2. P. de Poorter, 3,5. Comb, de Wever, 4. E. de Wever. Samenspel 2 (1319 m/m): 1,5. Comb. Derycke/Schieman, 2,3,4. PP. De Poorter. Sa menspel 3 (1316 m/m): 1,2,5. A. Thijs en Zn, 3. Cebr. Van Beveren, 4. Joh. van Spaandonck. Samenspel 4 (1322 m/m): 1,4. Joh. van 't Westende, 2,3,5. L. Traas. Samenspel 5 (1330 m/m): 1,2,3,4,5. D. de Voogd. Samenspel 6 (1320 m/m): 1. D. Noom, 2. C. Moeliker, 3. A. Capelle, 4. Comb. Fonteyne/Walpot, 5. A. Scherpenisse. Samenspel 7 (1327 m/m): 1. C. Baan, 2. JP. Hengst, 3,4,5. Comb, de Ridder. Provinciaal Pithiviers: 1H. Mookhoek en Zn, 2,3,13. D. de Voogd, 4. G. Baan, 5. Joh. van 't Westende, 6. D. Noom, 7,12. Comb. Derycke/Schieman, 8,10,11. PP. De Poorter, 9. C. Moeliker, 14. A. Capelle, 15. A. Thijs en Zn, 16. P. de Poorter, 17,19. W. Segboer, 18. Comb. Moes/van Alphen, 20. L. Traas. p KARTEN Middelburg. Eerste race Zeeuwse indoorkampioenschap, hoofdklasse: 1Snap On Racing, 160 ronden, 2. Veersedam Auto, 160 ronden, 3. ATS, 160 ronden, 4. Klaver4 Racing, 160 ronden, 5. ATS 2, 159 ronden, 6. Ritel Racing, 159 ronden, 7. KCR, 159 ronden, 8. Loonbedrijf de Looff, 158 ronden. p WIELRENNEN Ronde van Groot-Brittannie. Derde etappe tijdrit, 16,1 km: 1. Bradley Wiggins,GB.Sky 19.54, 2. Ian Stannard.GB, Sky +0.36, 3. Jack Bauer, NZI.Gar +0.42, 4. Martin Elmiger, Zwi, 1AM +0.54, 5. Alex Dowsett, GB, Mov +0.56. 6. David Lopez, Spa, Sky +1.16, 7. Alex Wetter- hall, Zwe, Net +1.20, 8. Stefano Pirazzi, Ita, Brd +1.22, 9. Sergio Pardilla, Spa, MTN +1.25, 38. Wouter Sybrandy, IGS, +1.54. Klassement na derde rit 1Bradley Wiggins, GB, Sky, 11.25.54, 2. Ian Stannard, GB, Sky +0.37, 3. Martin Elmiger, Zwi, IAM, +0.47, 4. Jack Bauer, NZI, Gar, +0.55, 5. Alex Dowsett, GB, Mov, +0.57, 32. Wouter Sybrandy, IGS, +2.16. I Oud-judoka Elisabeth Willeboordse laat kinderen in Rio haar bronzen medaille van de Olympische Spelen van 2008 zien. foto NOCNSF MIDDELBURG - Thijmen van Beek uit Koewacht heeft op het onder deel schoolslag de Nederlandse ti tel openwaterzwemmen gepakt bij de 10- tot en met 13-jarigen. Op de vrijeslag werd hij derde. ZEIST - Stadion Galgenwaard krijgt eind deze maand de primeur met doellijnbewaking in het betaalde voetbal. De KNVB heeft het duel FC Utrecht - Roda JC op zaterdag 28 september aangewezen als eer ste wedstrijd waarbij het zoge noemde HawkEye-systeem, ook be kend bij onder meer het tennis, zal worden gebruikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31