1 Vi Het is soms ver reizen vanuit Rio SPORT 29 N Oranje is negen maanden voor de start van het WK al zeker van deelname. Vanaf juni zal het zijn kampement opslaan in Rio de" Janeiro. De mensen in de stad zijn nu al in gespannen afwach ting. „We wachten hier met open armen op ze", zegt een trotste ma nager Fabiano Pereira van het Ceasar Park Hotel in Ipanema. Het Nederlands elftal verblijft voor de tweede keer in het hotel. De eerste keer was tijdens een oe fentrip twee jaar geleden, toen een interland tegen Brazilië werd gespeeld. Het hotelpersoneel in Caeser Park heeft er goede herin neringen aan. „Een voetbalshirt gesigneerd door alle spelers hangt prominent in de werkruimtes", zegt Pereira. Ook bij Flamengo, dat zijn trai ningscomplex ter beschikking stelt, zijn de mensen trots dat ze Oranje mogen ontvangen. „Als Brazilië is uitgeschakeld zijn veel Brazilianen voor Oranje", stelt woordvoerder Hilton Mattos van de roemruchte voetbalclub. De zekerheid waarmee de KNVB nu al heeft besloten om Rio als uitvalsbasis te kiezen is niet zon der gevaar. Ervan uitgaande dat Nederland groepshoofd is, komt het in één van de poules B tot en met H terecht. Groep H is verre- HONDERDEN KILOMETERS VERPLAATSING weg het voordeligst: één wed strijd wordt in het Maracana-sta- dion in Rio de Janeiro zelf ge speeld, de andere twee in de dichtstbij gelegen speelsteden Sao Paulo en Belo Horizonte. De problemen komen als Neder land in D, E of G komt. Tijdens het laatste EK kreeg Oranje kri tiek om in Krakau te verblijven terwijl speelstad Charkov zo'n 1300 kilometer verderop lag. De-* zelfde problematiek treft Oranje als het in een van deze drie pou les terechtkomt. De reisafstanden zijn dan enorm. Daarnaast gaat ook het verschil in weersomstan digheden een rol spelen. Zeker als groep G uit de hoge hoed tevoor schijn komt, waarbij alle groeps wedstrijden in het noordoosten van Brazilië worden gespeeld. De temperatuur ligt hier zeker vijf graden hoger en het klimaat is veel vochtiger dan in Rio. Kerkhove meteen onderuit in Dobrich Lesley Kerkhove is in de eer ste ronde van het tennistoer nooi in het Bulgaarse Do brich uitgeschakeld. De als zevende geplaatste Zierikzeese verloor in drie sets van de Kazachstaanse Kamila Kerimbayeva: 6-7 6-2 5-7. De Oost-Europese had zich via de kwalificaties voor het hoofdtoernooi ge plaatst In Dobrich is 25.000 dollar aan prijzengeld te verdelen. HSV ontslaat trainer Fink Hamburger SV heeft trainer Thorsten Fink ontslagen. De coach is het slachtoffer van de slechte seizoensstart. Za terdag verloor HSV met 6-2 van titelkandidaat Borussia Dortmund. Fink: „Ik ben er trots op hier te hebben ge werkt Hopelijk haalt HSV dit seizoen zijn doelen. Al is het met een andere coach." Bij HSVspeelt onder andere de Nederlandse internatio nal Rafael van der Vaart. Ruud Krol bondscoach Ttinesië Ruud Krol wordt bonds coach van Tunesië. De voor malig Nederlands internatio nal volgt Nabil Maaloul op, die door de nationale bond werd ontslagen. Dat gebeur de na de nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Kaap verdië. Het verlies werd door de Fifa omgezet in een reglementaire overwinning (3-0), waardoor Tunesië nog in de race is om Zich te plaat sen voor de WK. Thomas Dekker breekt onderbeen Thomas Dekker heeft zijn onderbeen gebroken. De Ne derlandse wielrenner van Garmin liep zijn blessure bij een val tijdens de GP Qué- bec. Hij keerde terug naar huis om de knie te laten on derzoeken. Tijdens een MRI-scan werd een breuk geconstateerd. „Al de pijn is dus te verklaren", twitterde Dekker. Hij mist hierdoor de ploegentijdrit bij de WK. Het is nog onduidelijk hoe lang hij uit de roulatie is. Wiggins neemt leiding na tijdrit De Britse wielrenner Brad ley Wiggins heeft met een overtuigende zege in de indi viduele tijdrit de leiding ge nomen in de Ronde van Groot-Brittannië. De cou reur van Team Sky zegevier de na een rit over 16 kilome ter in Knowsley. Hij finishte in de tijd van 19-54- Zijn landgenoot Ian Stannard werd tweede op 32 secon den. Wiggins bereidt zich voor op de WK tijdrijden ko mende week in Florence. WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2013 Alle ogen bij Barcelona zijn gericht op Lionel Messi (midden), foto Toni Garriga/EPA door Jan Willem Zeldenrust RIO DE JANEIRO - Het Nederlands elftal plaatste zich vorige week voor het WK voetbal in Brazilië. Maar wat staat de mannen van bondscoach Louis van Gaal straks te wachten in Zuid-Amerika? Een overzicht van de reiskilome- ters vanuit Rio de Janeiro naar de andere speelsteden per poule. Groep B: Salvador, Curitiba en Rio de Janeiro, 640 km gemiddeld per duel. Groep C: Belo Horizonte, Brasilia en Cuiaba, 504 km gem. per duel. Groep D: Fortaleza, Sao Paulo en Natal, 1198 km gem. per duel. Groep E: Brasilia, Salvador en Man- ous, 1394 km gem. per duel. Groep F: Belo Horizonte, Porto Alegre en Rio de Janeiro, 617 km gem. per duel. Groep G: Salvador, Fortaleza en Recife, 1315 km gem. per duel. Groep H: Belo Horizonte, Sao Pau lo en Rio de Janeiro, 245 km gem. per duel. MIDDELBURG HAMBURG TUNIS RIJSWIJK KNOWSLEY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29