Jongerenjury heeft veel meer te doen dan filmpjes kijken prominent Zitten, relaxen en slapen dé bank die alles kan! 26 CULTUUR FILM BY THE SEA J- Bon voor een gratis catalogus Naast het zien en beoordelen van de tien geselecteerde films voor de Jongeren Award hebben de 25 jonge juryleden uit Nederland en België een druk programma. „Wij vinden dat zij ook iets moe ten weten van wat er achter de schermen gebeurt bij het maken van films", laten Rob Maaskant en Perry Mulders weten. Zij heb ben al twee jaar ervaring als bege leiders van de Jongerenjury en .constateerden dat er een beter 'kennismakingsmoment' moest komen. „Eerlijk gezegd zit wel enig ver schil in niveau. Bij de groep uit België zitten er diverse leden die al een filmopleiding volgen, ter wijl de Nederlandse groep over wegend uit middelbare scholie ren bestaat", zegt Maaskant. Hij en Mulders besloten daarom de volledige Jongerenjury direct maar in het diepe te gooien met een boeiende opdracht: het ma ken van drie clips voor de twee Zeeuwse bands Zinkzand uit Zie- rikzee en De Rebels uit Terneu- zen en voor singer-songwriter Marsha uit Middelburg. Die zoge heten Clipshoot werd gehouden op het Trainingscentrum aan de Buitenhaven in Vlissingen. In een snelkookpan-proces maakten de jongeren kennis met onder meer het bedenken van een synopsis, het zoeken van geschikte locaties, camerawerk en monteren. Het resultaat is donderdagavond te zien voorafgaand aan de be kendmaking van de winnaar van de Jongeren Award. Vorig jaar vergde het vele uren dis cussie voordat de jury het eens was over die winnaar. Om dit keer wat slagvaardiger te werk te gaan kregen de jongeren deze week ook een debatworkshop. Verder hadden de juryleden op het Provinciehuis in Middelburg een ontmoeting met commissaris van de koning Han Polman. „Ik kijk heel veel films en wilde wel eens wat meer leren over wat er nou allemaal bij komt kijken om een film te maken", motiveert Tom de Groot (17) uit Vlissingen zijn deelname aan de Jongerenju ry. Hij zit in 5-vwo. „Ik zie mezelf in de toekomst geen filmmaker worden, maar ik zal zeker een groot liefhebber blijven." Yanaika Cauwels (16) uit IJzendij- ke zegt wel die ambitie te heb ben. Ze denkt best op haar plek te zijn op een filmacademie. „Maar eerst moet ik natuurlijk examen doen voor havo", voegt ze er nuch ter aan toe. Het valt haar op de 'die Belgen' in de nabesprekingen van de competitiefilms veel na druk leggen op de vraag 'wat de boodschap is' en of'die wel is overgekomen.' „Ik let zelf vooral ook op andere dingen, zoals wel ke muziek is gebruikt; of die bij het verhaal past en vooral ook op mooie beelden." Winkels in de buurt Kijk op prominent.nu Gratis catalogus? pfoctwoeok Bel 0341 26 06 76 Ontdek de multifunctionele banken van Prominent! Verstelbare banken die zich aanpassen aan het moment. U kunt ze gebruiken als fauteuil of als sofa. Liggen, zitten, luieren: het kan. Dankzij de hoge kwaliteit, gaat u jarenlang van uw bank genieten. Elke dag. 1 bank, 3 functies In 1, 2, 2,5 en 3 zits Op üw maat gemaakt Bekleding in stof of leder Past in elke kamer Compacte modellen Mevr FILM BY THE SEA VANDAAG AGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. door Ali Pankow VLISSINGEN - Om zitting te kunnen nemen in de Jongerenjury bij Film by the Sea komt wel wat meer kij ken dan 'het leuk vinden om naar films te kijken'. Jongerenjury op de hefbrug bij het Trainingscentrum, foto Lex de Meester zitten relaxen slapen Breda Grenssteen 15 Capelle a/d l Jssel Hoofdweg 1 Goes Albert Plesmanweg 1c Spijkenisse lucebertstraat 38 Den Bosch sauut Tinnegieterstraat 25-27 Roosendaal Oostplein 17a Vlaardingen (289 Gerard Burgerlaan 1+3 Prominent heeft 47 winkels. Gratis parkeren voor de deur en gratis koffie. Uitgebreide catalogus over gezond zitten en de complete collectie. Naam Dhr Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk38_P1_pzc Zonder postzegel opsturen naar: Prominent, Antw. nr. 707,8070 WB Nunspeet Een greep uit het programma van Film by the Sea vandaag: Literaire lunch met Christine Ot- ten (12.00 uur) Kindermiddag met de 3D-film Ot to is een neushoorn (14.00 uur) A Late Quartet (16.00 uur) met in leiding door Mare Vlemmix, oud-directeur Danshuis Station Zuid. Nadat bij hem de ziekte van Parkinson werd geconstateerd, heeft hij de organisatie Dance for Health opgezet. Na afloop van de film is er een dansdemonstratie. Jubileumfilm festival: Emma's Clück (19.00 uur) Vertoning Big Sur, met inleiding door Jack Kerouac-kenner Joep Bremmers (19.00 uur). Film Purge (20.45 uur), met ge sprek met regisseur Antti Jokinen. Avant-première Wolf van Jim Tai- huttu (21.00 uur). Leden van cast en crew zijn aanwezig. Lees alles over het festival op de gezamenlijke website van de PZC en Omroep Zeeland: www.pzcnl/ filmbythesea. Onder het kopje 'Winacties' worden daar elke dag twee kaarten voor de slotavond (21 september) weggegeven. Domburg Optreden The Blue Rhythm Three in het kader van festival Jazz by the Sea, dat tot en met zondag duurt, Hotel-restaurant De Burg, 21.00 uur Middelburg Poppentheater Parabel 'De wolf en de kip', Herengracht 64,14.30 uur MuziekPodium Zeeland: concert van de Scandinavische cultformatie Supersi- lent met onder anderen Arve Henrik sen (trompet) en Stian Westerhus (gi taar), Schuttershof, 21.00 uur Rilland Cabaretier Erik van Muiswinkel met een try-out van zijn nieuwe programma 'Schettinol', Luctor et Emergo, 20.00 uur. specialist in lekker zitten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26