r FamilieVoordeel 10.- korting op elk extra abonnement Zeven aanhoudingen bij vechtpartij Huisjesmelkers nog harder aangepakt Muziekkorps zoekt nog 22 WALCHEREN Bevelandse kern wordt de laatste tijd regelmatig opgeschrikt door uiteenlopende geweldsincidenten. GAiSma kpn winkel kpn.com I 0800 0115 HEINKENSZAND - Een grote vecht partij in de Simonswei in Hein kenszand is dinsdag het gesprek van de dag. Buurtbewoners vertellen dat op maandagavond een 32-jarige man door verschillende personen werd aangevallen. Toen omwonenden naar buiten kwameq om de man te helpen, vluchtten de verdach ten een nabijgelegen dierenprak- tijk in. Kort daarop kwam de vriendin van het slachtoffer samen met haar zoon aanscheuren. De zoon sprong uit de auto en begon de groep uit te dagen. Toen de groep achter hem aan kwam, is hij bij een van de buurtbewoners naar binnen gevlucht. De moeder ging met een bacosleutel op de groep af, waarop de verdachten weer naar binnen vluchtten bij de die- renpraktijk. Na vijftien minuten was de politie ter plekke. Het slachtoffer is geen onbekende in Heinkenszand. Verschillende inwoners zeggen dat de man vaak erg agressief is. Volgens betrokke nen komt dit door de combinatie van zijn autisme en alcohol. Hoewel de politie nog niets heeft losgelaten over de aanleiding van de vechtpartij, doen er op Hein- "kenszand wel een aantal geruch ten de ronde. Zo wordt er gezegd dat de vechtpartij samenhangt met een steekpartij die eerder dit jaar plaatsvond in de Van Citters- straat. De ruzie voorafgaand aan die steekpartij ontstond in het huis van de man die nu gewond is geraakt. Tevens is de dader van die steekpartij de ex van de vrien din van het slachtoffer. Volgens betrokkenen zou het gaan om een afrekening. Het slachtoffer van de steekpartij eer der dit jaar zou graag een schade- /mnd* B i Q Samsung Galaxy SA Mini Gratis Sony Xperia Z Nu eenmalig 19, Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met AG, na verbruik AUes-tn-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met AG, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou vergoeding willen. Aangezien de dader in de cel zit, zouden ze geld zijn gaan eisen bij diens ex. Er werden stenen en bierflesjes naar de ramen gegooid. 'We maken je helemaal kapot', zou er geroepen zijn. Tegen de tijd dat de politie er was, waren de daders al weer weg. Op de dag van de vechtpartij had de man die gewond is geraakt aan een betrokkene laten weten dat hij werd bedreigd. Christiaan Schot is bevriend met het slachtoffer van de vorige steek partij. Volgens hem gaat het niet om een afrekening. „Waarschijn lijk is het een uit de hand gelopen ruzie om de voogdij van de kinde ren van zijn vriendin." Aangezien de ex-man van de vrouw in de cel zit, zijn de zoon en dochter bij de opa en oma van de ex-man onder gebracht. Kort na de vechtpartij verscheen op Twitter het bericht dat de vechtpartij volgens inwoners te drugsgerelateerd was. Bewoners zeggen dat Heinkenszand bekend staat als 'drugsdorp'. De man die gewond is geraakt ging naar een afkickkliniek voor zijn drugsver slaving. De 65-jarige Johanna Grootsveld uit Heinkenszand voelt zich niet meer veilig: „Het wordt hoe lan ger hoe gekker en het komt steeds dichterbij. Voor een euro slaan ze je al dood. Vroeger was het hier veel rustiger." „Tijden verande ren", zegt haar dochter. HEINKENSZAND - Na een vechtpar tij in de Simonswei in Heinkens zand zijn maandagavond zeven mensen aangehouden. Een 32-jarige man uit Heinkens zand raakte gewond bij de vecht partij. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. Volgens de politie heeft hij in ieder geval een dubbele breuk in zijn onderbeen. De man is gisteren verhoord. Op Twitter ging aanvankelijk nog het gerucht dat de man zou zijn overleden. „Waar dat op gebaseerd is, weet ik niet", zegt de woordvoerder van de politie. De vechtpartij ont stond vroeg in de avond. Rond kwart voor acht kwam bij de poli tie een melding binnen dat er op straat gevochten werd. Agenten troffen op straat een gewonde man aan. Die is met de ambulan ce afgevoerd. Wie hem precies heeft verwond, is nog niet duide lijk. Na onderzoek heeft de politie zeven mensen aangehouden om dat ze verdacht worden van be trokkenheid bij de vechtpartij. Het gaat om een 23-jarige man uit Heinkenszand, een 33-jarige vrouw uit Heinkenszand, een 24-jarige vrouw uit Goes, een 22-jarige man uit Nisse, een 24-ja- rige man uit Wilhelminadorp, een 15-jarige jongen uit Goes en een 24-jarige man uit Goes. Ze zijn meegenomen naar het politie bureau. De zeven personen zijn dinsdag in verzekering gesteld. Dat betekent dat de politie ze nog maximaal drie dagen vast mag houden voor onderzoek. „Als dat niet langer nodig is, kunnen we ze eerder op vrije voeten te stel len", zegt de politiewoordvoerder. Voortaan mag niet langer tien pro cent van een postcodegebied be staan uit kamerverhuur, maar slechts vijf procent. En om sprei ding te bevorderen, mag een zelf standige woonruimte niet langer ingeklemd zitten tussen twee ka merverhuurpanden. Om te voorkomen dat bouwkun dig slechte woningen voor kamer- verhuur worden gebruikt en in slechte staat blijven, wordt de ver gunning voor kamerverhuur al leen gegeven als het bouwplan daadwerkelijk wordt uitgevoerd. Gebeurt dit niet, dan wordt de vergunning ingetrokken. Verder eist de gemeente, met het oog op leefbaarheid, dat bewo ners beschikken over een woonop- pervlak van ten minste tien vier kante meter. Zijn er tekenen dat de leefbaarheid in een bepaald ge bied daalt, dan kan de gemeente voortaan besluiten een quotum te Stellen aan het aantal vergunnin gen of zelfs bepalen dat geduren de een bepaalde tijd geen vergun ningen worden afgegeven. Dit laatste geldt ook voor woningsplit singen. Want dat laatste is de gemeente Vlissingen ook nog steeds een doorn in het oog. Vraagt iemand een vergunning aan voor een split sen van een woning, om de ge deelten vervolgens te verhuren, dan kan de gemeente die weige ren op basis van het leefklimaat. Ook moet een huiseigenaar voortaan 12.500 euro betalen, als compensatie voor toenemende druk op de omgeving. En overtreedt iemand de regels, dan wordt niet langer enkel hand havend opgetreden door middel van bestuurlijke sancties, maar kan de gemeente ook een boete opleggen. Die boete maakt een lik-op-stukbeleid mogelijk. Dit alles staat in de herziening van de huisvestingsverordening die nog geldt tot 2014. De gemeen teraad moet er nog wel mee ak koord gaan. Die komt donderdag avond 3 oktober om 19.30 uur sa men in het stadhuis. Den Hollander is vooral nog op zoek naar foto's, programmaboek jes en ander materiaal uit de perio de tussen 1920 en i960. „De men sen hoeven het niet te schenken. Als ik het maar kan inzien en eventueel kopiëren." Het Middelburgs Muziek Korps (MMK) is officieel opgericht op 27 februari 1815 als 'muziekkorps der dienstdoende schutterij', maar waarschijnlijk was er al eerder een muziekkorps als voorganger actief. Het eerste officiële op treden was op 4 juni 1815 bij de beëdiging van de officieren van de schutterij. Aan het begin van de twintigste eeuw werd de 'Ver- eeniging tot Instandhouding van het Middelburgsche Muziek korps' opgericht. De bekende Mid delburgse muzikant en compo nist Jan Morks was kapelmeester. Het muziekkorps repeteert iedere maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur in de Zeeuwse Concertzaal. Wie belangstelling heeft om lid te worden, is welkom om bij de re petitie te komen kijken. Mensen die materiaal hebben voor het jubileumboek kunnen contact opnemen met samenstel ler Den Hollander, telefoon 0118-626513. Weer geweld in Heinkenszand door Janneke Koster 7 In Heinkenszand hebben zich dit jaar al zeven serieuze geweldsincidenten voorgedaan, waaronder steekpartijen, vechtpartijen, en een man die op straat met een bijl zwaaide. jja&jnc conversation MB's geen extra kosten Toestel is van jou door Nadia Berkelder door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen maakt het huisjesmelkers in Vlissingen nog moeilijker om ka mers te verhuren. doet 't gewoon MIDDELBURG - Voor het Middel burgs Muziekkorps wordt 2015 een feestelijk jaar. Ter gelegenheid van de viering van het tweehon derdjarig bestaan van het muziek korps werkt korpslid Jaap den Hol lander aan een jubileumboek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22