^3/ tf£i k r 1: rsc 0Ï16° FZC grg^ prinsjesdag 2013 'wmm Hgfc« Sagrada Familia EENS 44% ONEENS 56% Opleiding zeesoldaten en onderofficieren van de Van Ghentkazerne in Rotterdam verhuist naar complex bij Ritthem. Boek nü Poeltjes langs een rijke dijk Word ook abonnee! Kabinet bezuinigt structureel ruim 6 miljard euro extra Minder burgers in de min I Zorgen om Zeeuwse kustweringcn Kabinet boekt succes in de polder, maar krijgt bevolking niet mee Hm. W' t U 1 WOENSDAG 18 september 2013 Wisselvallig BARCELONA - De beroemde basi liek van de Sagrada Familia (Gehei ligde Familie) in Barcelona komt in 2026 gereed. Dat heeft de archi tect die is belast met de werkzaam heden, Jordi Fauli, dinsdag gezegd. Fault is de negende architect. De bouw van de kerk naar het ont werp van de architect Antoni Gaudf (1852-1926), begon in 1882. sie lopen op tot 348 miljoen euro. Naast de Van Ghentkazerne wordt ook de Johan Willem Friso- kazerne in Assen gesloten. Ook verdwijnt de compagnie mari niers die op Aruba is gestatio neerd. Het gaat hier om een een heid van 100 tot 120 mannen. Verder wordt het logistiek onder steuningsschip Karei Doorman, dat momenteel door Damen Schelde Naval Shipbuilding in Vlissingen wordt gebouwd, niet in dienst genomen maar verkocht zodra het is afgebouwd. In plaats van het Joint Support Ship zal een eenvoudiger en goedkoper be voorradingsschip worden ge kocht. „Het kabinetsbesluit heeft geen rechtstreekse gevolgen voor de scheepswerf in Vlissingen", verwacht directeur Hein van Ame- ijden. „Het schip moet toch eerst afgebouwd worden om het über haupt te kunnen worden ver kocht." De verkoop geeft Van Ameijden wel 'een raar gevoel'. „Want we zijn bezig met het grootste marineschip dat we ooit hebben gebouwd. Het zal niet gaan varen voor de Koninklijke Marine." Damen Schelde heeft tot juni 2014 nodig voor de afbouw. De Tweede Kamer besluit in no vember over de voorgenomen be zuinigingen. DESTELLING UW MENING 473 reacties Looneis van FNV is te hoog s VLISSINGEN - Met de sluiting van de Van Ghentkazerne in Rotter dam koitit ook de opleiding van nieuwe zeesoldaten en onderoffi cieren naar Vlissingen. „De bouw van een nieuwe mari nierskazerne in Vlissingen stelt Defensie in staat zich te concen treren op minder locaties en het beslag op de openbare ruimte ver der te beperken. Om die reden wordt de Van Ghentkazerne in Rotterdam na oplevering van de kazerne in Vlissingen gesloten en afgestoten", zo staat in de dinsdag gepresenteerde Miljoenennota. Het amfibisch opleidingscentrum op Texel wordt eveneens wegbe- zuinigd. Die faciliteiten worden in 2015 overgeheveld naar de mari nebasis in Den Helder. Hoeveel extra werkgelegenheid de concen tratie van de mariniers voor Vlis singen gaat opleveren, is nog on duidelijk. De vaste bezetting van de Van Ghentkazerne bestaat mo menteel uit 320 mensen, aldus woordvoerder Karen Gelijns van de Koninklijke Marine. Het aantal mariniers in opleiding kan vol gens haar per jaar sterk variëren, met een maximum van 700 man. De bedoeling is dat in 2015 met de bouw van de nieuwe mariniers kazerne bij Vlissingen wordt be gonnen, zodat het complex in 2017 in gebruik kan worden geno men. De kazerne wordt de thuis basis van zo'n 1900 mariniers en ondersteunde diensten. De totale bezuinigingen bij Defen- BUITEN Ga naar www.pzc.nl/abonneren foto Lex van Lieshout editie: Walcheren 255e jaargang nr. 220 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Extra mariniers naar Zeeland O pagina 2 en 3: Kabinet rekent op 'ja' van Brus sel; Wachten op perspectief pagina 4 en 5: 2014 is vooral overgangsjaar; De minister die de JSF kocht; Zierikzee en Hansweert niet beschermd pagina 6 en 7: De troonrede Kabinet moet wel bezuinigen Reageer op p2c.nl door Marcel Modde en Jeffrey Kutterink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1