U I I I Harde taal van Turkije na neerhalen helikopter Carsom.nl, vind de beste deal voor auto-onderhoud dj CARSOM NL Schutter doodt vier mensen 172 4— BUITENLAND 1 €224 £F nene- goejre- meial nerten plepra- zorp- Terver- opro- of r pen neiin- niee la- alsnrij- huiaar- sem in wec- najir- u- In a We reclves- eenl - parti gele. beeian perher- van>- par ge ft bij n te liteiZo- worers gene- recl- te v Optid deners niefij- potet maiom bre stapn- regh- mefu- dtfC.a meim- hiejteit mil Mtf NeO- eeinie aartan zen Onij- on&ri- criift zekge- Vijf tieners opgepakt China opent hoogste voor verkrachting luchthaven ter wereld Oorlogskoppen en harde taal. Het neerhalen van de helikopter maandag voert de spanning aan de Utrks-Syrische grens op. Daar komt de autobom die gisteren ont plofte aan de Syrische zijde van de grenspost Bab al-Hawa, nog bij. Daarbij zijn volgens de Tlirkse media minstens zeven doden en zeker twintig gewonden gevallen, die naar ziekenhuizen in Turkije werden gebracht. Turkije is één van de felste tegen standers van het Syrische regime en ziet president Bashar al-Assad liever vandaag dan morgen ver trekken. De Syrische legerleiding beschuldigde Ankara ervan de spanningen aan de grens op te willen laten lopen. Het overhaast neerhalen van de helikopter, die per ongeluk de grens was overge vlogen, is daar volgens Damascus een bewijs van. Ankara heeft de afgelopen weken hard gepleit voor een aanval. Premier Erdogan en zijn minister Davutoglu zijn zwaar teleurgesteld in het uitblij ven van een militaire operatie. Zij geloven niet dat al-Assad zal mee werken aan de vernietiging van zijn chemisch wapenarsenaal. Volgens Davutoglu rekt Assad al leen maar tijd om nog meer bloed baden te begaan. Niet voor niets heeft Uirkije de VS opgeroepen door te gaan met de voorbereidin gen van een aanval, voor het geval al-Assad zijn afspraken niet na komt. De oorlog in Syrië schiet vaker de Tlirkse grens over. In totaal heeft het grensoverschrijdend geweld al aan 75 mensen in TUrkije het le ven gekost. Het dieptepunt was de bomaanslag in Reyhanli waar bij in mei 53 mensen om het le ven kwamen. Volgens Ankara was die aanslag het werk van de Syrische geheime dienst. Spanningen aan de grens lopen op nadat de Syrische helikopter het Turkse luchtruim binnenvloog Ankara is zwaar teleurgesteld dat een militaire operatie van de VS tegen Syrië uitblijft In oktober maakte een mortier aanval vijf slachtoffers in het dorp Akcakale. Tlirkije antwoordde toen met ge richte raketaanvallen. Vorig jaar juni dreigde de boel eveneens te escaleren toen Syrische troepen een Tlirkse straaljager boven inter nationale wateren uit de lucht schoten. De groeiende dreiging deed Turkije de hulp van de Navo inroepen. Sinds begin dit jaar staan nu dichtbij de grens Neder landse, Duitse en Amerikaanse pa- triotraketinstallaties die Uirkije bij een aanval uit Syrië moeten be schermen. De oorlog bij de buren leidt ook tot grote onrust in de grensprovin cies. Vluchtelingen, smokkelaars en rebellen die de grens overste ken maken de grensbewoners ner veus. In grensprovincie Hatay lopen de spanningen tussen alewieten en soennieten op. De kritiek op het Syrië-beleid van de regering-Erdo- gan is groot en steeds meer men sen in Hatay gaan de straat op om te protesteren. Vorige week kwam bij één van die protesten de 22-jarige Ahmet Atakan om het leven. Atakan nam deel aan een wekelijks protest ter nagedachtenis van Abdullah Co- mert. Hij was een leeftijdsgenoot die in juni bij anti-regeringspro test in Hatay om het leven kwam. In India zijn vijf tieners, tussen 12 en 16 jaar, opgepakt voor het verkrachten van een meisje van 11 jaar. De jongens namen haar mee naar een verlaten wo ning en verkrachtten haar daar. Het incident vond zondag plaats in de deelstaat Assam. De daders en het slachtoffer wonen bij elkaar in de buurt. Costa Concordia staat weer overeind De Italiaanse autoriteiten zijn opgelucht en blij dat de eerste fase van de berging van de ge kapseisde Costa Concordia ge slaagd is. Het schip staat na een operatie die negentien uur heeft geduurd, weer overeind. Het is de bedoeling dat het 300 meter lange schip wordt weg gesleept en daarna gesloopt. In de bergen van de Chinese provincie Sichuan is een lucht haven geopend op 4411 meter hoogte. Het is daarmee het hoogste vliegveld voor de bur gerluchtvaart. De luchthaven verdrijft het vliegveld van"* Chengguan in Tibet, van de 'hoogste' plaats. Die luchtha ven ligt op 4334 meter hoogte. Een schutter op de vlucht heeft in Oostenrijk twee poli tieagenten en een bestuurder van een ambulance doodge schoten. Hij nam een derde agent als gijzelaar en verschans te zich in zijn boerderij in Melk, op zo'n 90 kilometer van Wenen. Later op de dag werd ook de derde agent dood gevonden. Veiligheidsdiensten omsingel den de woning gisteren met pantserwagens. De politie was al langer op zoek naar de man, die zich ja renlang schuldig maakte aan stroperij. Agenten hadden hem gisteren opgespoord in een bos bij Annaberg. Toen ze hem wil den controleren, sloeg de man op de vlucht. ff* Slijtage van de auto is onvermijdelijk. Met het gebruik slijten onderdelen als de remmen en distributieriem. Het loont om u voor te bereiden op onderhoud en reparaties. Bijvoorbeeld door vooraf gratis offertes aan te vragen bij garages. Schokdemper achteras beide zijden vervangen voor jouw Peugeot tot Offertes aanvragen Selecteer garages in je buurt Vraag gratis 3 offertes aan Ontvang binnen 24 uur offertes van de garages v" Vergelijk en kies de beste deal Subtotaal 54 min. Subtotaal €63 €63 €126 Vind de beste deal voor auto-onderhoud WOl A WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2013 meiuis- Wetco- sant- NEW DELHI CHENGDU door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - 'Neer!' en 'Gewaar schuwd en Geschoten' koppen de Turkse kranten. „We doen alles om onze grenzen te beschermen", stel de de Turkse minister van Buiten landse Zaken Ahmet Davutoglu gis teren scherp. ROME WENEN I De Costa Concordia foto AFP Advertentie - Noodzakelijk onderhoud Er zijn verschillende soorten onderhoud te onderschei den. Er is regulier onder houd, zoals het vervangen van motorolie, de oliefilter en de inspectie van diverse onderdelen. Een andere categorie betreft aanvullend onderhoud en reparaties die tijd- of kilometergebonden zijn, zoals het vervangen van bougies of een distribu tieriem. De distributieriem wordt altijd preventief ver vangen tijdens een onder houdsbeurt na een bepaald aantal kilometers (bijvoor beeld 120.000 km) of een bepaald aantal jaar (bijvoor beeld acht jaar), afhankelijk van wat u het eerste bereikt. Inzicht in toekomstig onderhoud en kosten Vooruitdenken betekent de auto bedrijfsklaar houden. Goede onderhoudsplanning voorkomt in veel geval len ook onvoorziene extra kosten. Carsom.nl geeft alle infor matie die u als autobezit ter nodig heeft om goed voorbereid naar de garage te gaan. Met de Onderhouds- voorspeller van Carsom.nl kunt u eenvoudig bekijken welk auto-onderhoud u in de komende jaren kunt verwachten volgens de voorschriften van auto fabrikanten. De informatie is afgestemd op uw type auto en rijgedrag. Beste deal vinden Moet er een onderhouds beurt of reparatie uitge voerd worden? Dan geeft Carsom.nl u direct inzicht in de ver wachte werkzaamheden en kosten voor uw auto. Bovendien kunt u direct en gratis 3 offertes aanvragen bij erkende garages in uw buurt. Binnen 24 uur ontvangt u van de geselecteerde garages een offerte en kunt u de beste deal kiezen. Met een goede voorbe reiding kunt u niet alleen kosten besparen, maar ook verrassingen en ergernissen voorkomen. www.carsom.nl Bekijk details Vraag 3 vnjMjvenöe mjertat aan Werkzaamheden Schokdemper Achteras beide zijden vervangen Wiel Achteras rechts uit- en inbouvven Wiel Achteras links uit- en inbouwen Hoe berekent Carsom nl de vervrachte kosten? Tijd 54 min Onderdelen Schokdemper Achteras links Schokdemper Achteras rechts Aantal 1 00 st 1 00 st Min. kosten €54 €54 Min. kosten €59 €59 €118 Verfcerg details X Max. kosten €98 €98 Max. kosten Zo werkt het Bekijk de verwachte kosten Vraag gratis 3 offertes aan Vergelijk en kies de beste deal 100% gratis voor autobezitters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 11