Gewoon de beste... ijzen! s in Duitse campagne Berging cruiseschip loopt uit Washington eist levens stipreizen.nl ...grensverleggend! Rondreis Rome - Sorrento - Napels Oman**** BUITENLAND 7 8-daagse rondreis hang om pedoseksualiteit te legali seren doen veel kiezers twijfelen. Een debat over dat dubieuze verle den is de afgelopen maanden weer losgebrand. Een reeks van ar tikelen en interviews over de toenmalige omgang met pedofilie lijkt de partij nu te schaden. Zelfs co-lijsttrekker lürgin Trittin (59) raakte deze week in opspraak om dat een - overigens door de partij zelf ingestelde - onderzoekscom missie onthulde dat hij in 1981 me deondertekenaar was van een pro gramma waarin wordt gepleit voor het legaliseren van pedofilie. De Piratenpartei was verantwoor delijk voor de cameradrone die zondag tijdens een verkiezingsbij- Teken van leven ontvoerden in Mali Er is een video opgedoken van zeven westerlingen die zijn ontvoerd door al-Qaeda in de Islamitische Maghreb (AQMI), onder wie de Nederlander Sjaak Rijke. AQMI zou de video in juni hebben opgenomen en nu publiceren ter gelegenheid van de derde verjaardag van de ontvoering. Weer cheffin politie Afghanistan gedood Een vrouwelijke Afghaanse po litiechef die zondag werd neer geschoten, is overleden. Negar (38) was de hoogste politie vrouw in de provincie Hel mand. Een man schoot vanaf een motor op haar. De afgelo pen maanden zijn drie vrouwe lijke politiechefs gedood. Vet eten schaadt signaal Volle maag* Mensen die langdurig veel vet eten, beschadigen daarmee de signaalfunctie die aangeeft wanneer de maag vol is. Dat is volgens Australische onderzoe kers de reden dat 95 procent van de mensen die veel afval len binnen 2 jaar weer op hun oude gewicht zitten. Ze blijven eten, terwijl ze al een voldaan gevoel moesten hebben. De berging van het schip, dat twintig maanden geleden zonk voor het eiland Isola del Giglio bij de kust van Toscane, begon door de slechte weersomstandigheden met drie uur vertraging. De opera tie werd vervolgens ongeveer een uur onderbroken voor onderhoud aan de stalen kabels waarmee het schip omhoog wordt getrokken. De zijkant van het wrak van het de Costa Concordia kwam giste ren langzaam maar zeker los van de bodem. De berging wordt ver slagen door zo'n 350 journalisten uit de hele wereld. Er kleven de nodige risico's aan de operatie. Het verroeste schip zou kunnen breken doordat het in beweging wordt gebracht. Het cruiseschip Costa Concordia voer op 13 januari 2012 voor de kust van Isola del Giglio op een rots en belandde op zijn kant. Daardoor kwamen dertig opvaren den om het leven; twee mensen worden nog steeds vermist. De bergingsoperatie heeft al honder den miljoenen dollars gekost. Belgische strijder omgekomen in Syrië Opnieuw is een Belgische jon geman omgekomen in Syrië. Het gaat om een 22-jarige stu dent economie uit Antwerpen. De Vlaamse Marokkaan was rond de jaarwisseling naar Sy rië vertrokken om daar te strij den met de rebellen. Er zouden al zeker acht Belgische Syrië- strijders zijn gesneuveld. 400.000 Japanners op de vlucht voor tyfoon Zeker 400.000 bewoners van het midden van Japan hebben de opdracht gekregen het ge bied te verlaten vanwege een tyfoon. De tyfoon Man-yi kwam gisterochtend aan land. Twee vrouwen kwamen daar bij om het leven in een mod- derlawine. Maar één vrouw in Australische regering De nieuwe conservatieve rege ring in Australië telt slechts één vrouw, Julie Bishop, op Bui tenlandse Zaken. De nieuwe premier, Tony Abbott, maakte dat gisteren bekend. Hij zei daarover 'uiteraard teleurge steld' te zijn, maar noemde zijn team ook een van de meest er varen kabinetten in de geschie denis van Australië. én een blanke man die beiden in camouflagekleding zouden rond lopen. Gisteravond meldde de lo kale politie via Twitter dat de blanke man was gevonden en 'geen verdachte' was. Er zou nog wel gezocht worden naar een tweede verdachte. Marinecommandant Tim Jirus werkt in het zogenoemde 'ge bouw 197', waar zo'n drieduizend mensen hun werkplek hebben. Hij zei dat het brandalarm afging waarop duidelijk werd dat het ging om een schietincident en niet om een brand. Jirus stond in de gang van ge bouw 197 kort te praten met ie mand over wat er aan de hand was, toen hij twee schoten hoor de. Hij draaide zich om, zoekend naar de bron van het geluid. Te rugdraaiend naar zijn gespreks partner, zag hij dat de man dood was, in het hoofd geschoten. „Ik heb geluk gehad", zei hij. „De an der was kleiner dan ik. Maar die willekeurigheid... Iemand vlak naast me wordt wel neergescho ten", zei hij tegen verschillende media, waaronder de Washington Post. Hij acht het 'mogelijk' dat de schutter werkzaam was op de Na vy Yard. President Obama sprak in een reactie van een 'nieuwe massale schietpartij'. Hij zwoer dat de schuldigen ter verantwoording zullen worden geroepen, maar er kende dat er over de toedracht nog veel onduidelijkheid is. Oba ma sprak van 'ongelooflijk ge weld'. Gistermiddag vertelde de burge meester van Washington, Vin cent Gray dat er 'geen reden' is om aan te nemen dat het gaat om een terroristische aanslag. eenkomst in Dresden pal voor bondskanselier Angela Merkel en minister Thomas de Maizière van Defensie neerstortte. De partij die opkomt voor de vrijheid op het in ternet, wilde daarmee naar eigen zeggen de twee christen-democra tische politici laten zien hoe het voelt als een drone mensen in de gaten houdt. Terwijl de chris ten-democratische premier van de deelstaat Saksen, Stanislaw Ti- lich, zijn gehoor van prominente partijgenoten toesprak, daalde de ongeveer 40 centimeter grote dro ne plotseling op 2 meter van de hoogwaardigheidsbekleders neer en maakte een harde landing. boek online of bel met 020 - 66 22 222 Lmirdfcs r*T v Cruise Dubai, Abu DMi Oman**** Ontdek de indrukwekkende Verenigde Arabische Emiraten Oman per luxe cruiseschip. Vaar mee naar o.a. Dubai. Muscat, de hoofdstad van Oman, Khasab, bekend om haar onderwaterwereld en de fascinerende stad Abu Dhabi. Inclusief non-stop vliegreis per topairline Emirates met vertrek vanaf Amsterdam of Düsseldorf. (tijdens de vluchten maaltijden, drankjes en gebruik entertainment systeem inbegrepen) en transfers. 8 dagen ».a. 998 9 dagen. incl. 1 nacht Dubai <a 10 dagen, incl. 2 nachten Dubai u 1139 11 dagen, incl. 3 nachten Dubai <1. mj Zie www.stipreizeii.Bl/dubai Drone DINSDAC 17 SEPTEMBER 2013 NOUAKCHOTT LASHKAR GAH ADELAIDE ISOLA DEL GIGLIO - De berging van de Costa Concordia verloopt tech nisch volgens plan, maar gaat wel langer duren. Het oprichten van het gekapseisde cruiseschip kan daarom wel tot deze ochtend du ren, aldus projectleider Franco Por- cellacchia gisteravond. BRUSSEL KYOTO CANBERRA zie onze website/duitslandkiest Nieuws en achtergronden twee schutters gisteren twaalf mensen doodden, foto Alex Wong/AFP Vertrtk okt t/m mrt. htttesèri: vliegreis, rondreis per cocntoitabeie touringcar, 7 overnachtingen en Nederlandssprekende remleiding. Maak onder meer kermis met de "Eeuwige Stad" Rome. het historierijke Napels en het schrereriand Sorrento tijdens deze gewetdrge 8-daagse rondreis! laat u verrassen door de mooiste bestemmingen in It»iè. Prcfteer nu van absolute bodemprijzen! Boek ook het diner pakket bij <6x diner) 'voor slerfrts 75 ?#l1 Zie stipreizwi.nl/itrsn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7