Schietpartij marinebasis Nederlandse ban-de-bomband Bots 6 BUITENLAND VN-onderzoekers leveren onmiskenbaar bewijs: verboden gifgas sarin werd afgeschoten op burgers wijk Damascus. uitsland kiest effewegnl x m NEW YORK - Inspecteurs van de Verenigde Naties hebben het 'on miskenbare en objectieve bewijs' gepresenteerd dat het gifgas sarin inderdaad is gebruikt tijdens ra- ketaanvallen van 21 augustus na bij Damascus. Daarbij kwamen 1429 mensen, onder wie 426 kin deren, om het leven. Het lang verwachte rapport van de VN werd gisteren in New York gepresenteerd. Ondanks dat on omstotelijk wordt geconcludeerd dat verboden gifgas is ingezet, la ten de VN-onderzoekers de ham vraag onbeantwoord: wie heeft de verboden granaten afgescho ten. Het 38 pagina's tellende docu ment wordt gezien als een puur wetenschappelijk en politiek neu traal rapport over de gruwelen. La ter kunnen de verantwoordelij ken voor de gifaanval daarmee worden geconfronteerd. Er is door de VN ter plaatse che misch, medisch en milieutech nisch onderzoek gedaan. Bloed en urineonderzoek bij overleven den wijzen op blootstelling aan sarin en aan dat gas verwante mid delen, aldus de onderzoekers. Sarin is aangetroffen in 85 pro cent van de bloedmonsters en in zeker 91 procent van de urinemon sters die het onderzoeksteam heeft getest. Artsen registreerden de bijbeho rende symptomen bij slachtoffers uiteenlopend van kortademig heid en oogirritatie tot schuim bekken, krampen, verwarring en vernauwing van de pupillen. Raketten met het zenuwgas wer den in de stadsdelen Moada- miyah, Ain Tarma en Zamalka ge bruikt op een relatief grote schaal, constateren de inspecteurs in het rapport dat werd aangeboden door de leider van het VN-team, de Zweed Ake Sellström. „De resultaten zijn overweldi gend en staan buiten kijf, de fei ten spreken voor zichzelf', rea geerde VN secretaris-generaal Ban Ki-moon tegenover de VN-Veiligheidsraad. „De VN-missie heeft nu ondub belzinnig en objectief bevestigd dat chemische wapens zijn ge bruikt in Syrië. Dat is een oorlogs misdaad. De aanval bij Damascus is het meest duidelijke voorbeeld van gebruik van verboden chemi sche wapens tegen burgers sinds de gifgasbombardementen door Saddam Hoessein tegen opstande lingen in de Iraakse stad Halabja in 1988. Daarbij kwamen destijds 5000 mensen om. De rond Damascus verzamelde monsters werden naar Europese laboratoria gestuurd voor onder zoek. Ter plaatse zijn ook raket- scherven gevonden van Russische Ik ga ervan uit dat iedereen met mij deze verachtelijke misdaad zal veroordelen makelij, zoals die onder meer wor den gebruikt door het Syrische le ger, maar ook door opstandelin gen die legerarsenalen hebben ge plunderd. Het zou gaan om grond doelraketten die werden afgescho ten op een door de rebellen gecon troleerd gebied, uit een niet nader aangegeven regio noordwestelijk van de Syrische hoofdstad. Volgens de onderzoekers zouden specifieke weersomstandigheden hebben bijgedragen aan het grote aantal slachtoffers. Vanwege da lende temperaturen kon het gif gas laag bij de grond blijven en zo doordringen in gebouwen en kel ders waar mensen juist waren sa mengekomen om te schuilen tij dens het bombardement. Volgens de Verenigde Staten en een aantal van hun bondgenoten is het duidelijk dat het Syrische le ger de gifgasaanval heeft uitge voerd. Het rapport laat volgens Frankrijk geen ruimte voor twij fel dat de Syrische regering achter de aanval zat, zei minister van Bui tenlandse Zaken, Laurent Fabius, gisteren in een reactie. Volgens de Syrische president al-Assad - die onder voorwaarden toestemming gaf voor het VN-on- derzoek - zouden opstandelingen sarin hebben gebruikt. Ook de Russische president Poetin onder schrijft die versie. Het VN-onderzoeksteam onder zoekt verder veertien aanvallen van de rebellen waarbij mogelijk gifgas is gebruikt. VN-functiona- ris Carla del Ponte, de voormalige hoofdaanklaagster van het Joego- slavië-tribunaal die lid is van de onderzoekscommissie, is daar voor op persoonlijke titel uitgeno digd door het regime van presi dent Bashar al-Assad, zo werd be kend gemaakt. Waarschijnlijk kreeg juist zij de uitnodiging omdat Del Ponte in mei het vermoeden uitte dat re bellen het zenuwgas sarin had den gebruikt. Rond 8.30 uur lokale tijd openden verschillende mannen het vuur in 'Gebouw 197' op de Navy Yard aan de zuidwestkant van Was hington. De Navy Yard is het oudste mari neterrein van de VS. De voormali ge werf huisvest verschillende commandoposten. Gebouw 197 zou alleen toegankelijk zijn met een toegangspas of door als bezoe ker een identiteitsbewijs te laten zien, aldus een werknemer tegen over de Washington Post. Naast de doden - onder wie een schutter - raakten zeker vier men sen gewond. Zij liggen in het Med- Starziekenhuis in Washington en zijn buiten levensgevaar. De schietpartij in de hoofdstad is de dodelijkste sinds het bloedbad op de Sandy Hook-basisschool in december. Al snel werd er één schutter door de politie doodgeschoten. NBC meldde gisteravond dat hij een 34-jarige Texaan zou zijn, ge naamd Aaron Alexis. Volgens poli tiebeambten zou hij recent op de Navy Yard zijn komen werken. Eerder had politiecommandant Cathy Lanier gezegd dat de politie nog op zoek was naar een zwarte De schietpartij is de dodelijkste sinds het bloedbad op de Sandy Hook-school in december MMG1 Was wollen wir trinken?, schalt over het festivalterrein in Han nover. De Nederlandse band Bots (weet u nog?) toert mee met het campagnecircus in Duitsland. Die Linke, de Groenen, de SPD, bij verschillende partijbijeenkom sten zingt Bots haar strijdliede ren, in het Duits. „Door de libera len zijn we nog niet gevraagd", zegt gitarist Kees Buenen (62). „Hoe zou dat nou komen?" Bots wordt aangekondigd als 'muzikale legende', die de tijden van de vre desbeweging en de ban-de-bom demonstraties doet herleven. Zond de Duitse publieke omroep nou porno uit? Bij het ZDF was een naakt paar te zien dat - achter matglas, dat wel - seks had. Veel standjes en gekreun. En een stem: 'De Partij maakt jullie high'. Het ging om een verkiezingsspotje van Die Partei van Martin Sonne- born, ex-hoofdredacteur van het satirische tijdschrift Titanic. 'Ne gentig seconden hardcore, echte gevoelens, echte familie-politiek', aldus Die Partei. Het filmpje werd wegens de controversiële beelden door YouTübe geweigerd. Maar de Duitse tv-zenders moeten het uit zenden omdat niet zij, maar de partijen verantwoordelijk zijn voor de inhoud van de politieke zendtijd. Intussen raakt Bündnisgo/ DieGrünen steeds meer kiezers kwijt. De Groenen stonden lang op 15 procent, maar schommelen inmiddels rond de 10. Probleem voor de Groenen is hun pleidooi voor belastingverhogingen voor de hogere inkomens: laat dit nu net vaak Groenen-stemmers zijn. Ook de vroegere pogingen van een deel van de Groenen-aan- Oorlogsmisdaad wetenschappelijk bewezen door VN door onze redactie buitenland VN-secretaris-generaal Ban door redactie buitenland WASHINGTON - Zeker dertien men sen zijn gisteren omgekomen bij een schietpartij in de Amerikaanse hoofdstad Washington. I Mensen komen een gebouw uit in de Navy Yard in Washington, waar zeker AM KERSTSHOPPEN Inclusief: 2 hotelovernachtingen, 2x ontbijtbuffet 2x dinerbuffet. Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider. Vervoer per Tourist Class touringcar U verblijft in een 3' hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. De top voor wat betreft kerstmarkten in Duitsland! Met Dortmund 'één van de mooiste en grootste kerst markten van Duitsland', de sfeervolle kerstmarkt in Bielefeld en de knusse kerstmarkt in Münster. DE MOOISTE BUSREIZEN VOOR DE BESTE PRIJS! Boek nu: WWW. EFFEWEG. NL of bel 0529 - 46 96 67 AHe fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. nenf 18. - reserve rtngtkosten pet boeking Exclusief excursie- en door onze correspondent Wierd Duk Drinken Porno Pedofilie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6