Extra uitvoering 'feel good'-musical 110-jarige fanfare Excelsior Terhole ZEEUWS-VLAANDEREN 23 Podium opent met masterclass en concert Vlaggenmasten aangetast door zee en urine PvdA-raadslid wil regeling voor schoolreizen senwijding gehouden. Sindsdien is ook de verzameling wielren- truitjes indrukwekkend gegroeid. De vitrinekast bij de grot werd te klein, waarop besloten is de kerk zeifin te richten als wielrenmu- seum. Van Daele: „Omdat de eu charistievieringen stoppen, moet de kerk een andere bestemming We nodigen fietsers uit een beetje bij te dragen aan een betere wereld. zaamslac - Het podium in Zaam- slag opent zaterdag het seizoen met een Masterclass Vokale Mu ziek. De hele dag gaan een aantal zangers en dirigenten aan de slag met een vooraf bestudeerde bun del muziek. Er wordt uitgebreid stilgestaan bij ademhaling, stern- techniek, samenklanken, koorvor ming, stemtraining enzovoort. Thema van de gekozen muziek is Kerst in september! Docenten zijn Hans Smout (voormalig do cent conservatorium Tilburg) en Frank Hermans (bas-bariton en zangpedagoog). Begeleider is Rien Balkenende (orgel en piano). De bestudeerde werken worden 's avonds in een concert ten geho re gebracht. Aanvang: 20.00 uur. krijgen. We hebben nu twee vleu gels tot onze beschikking." De kerk blijft voorlopig ook een religieuze functie houden voor mensen die er willen komen bidden. In het kerkje in La Bastide d'Ar- magnac hangen ruim zevenhon derd wielertruitjes. Het comité in Klein-Sinaai heeft nu zo'n honderd shirtjes verzameld en daar is Van Daele best trots op. „Een van onze mooiste stukken is de trui waarin Hennie Kuiper wereldkampioen werd." Maar er zijn ook tricots te zien van Cees Priem, Eddy Merckx, Francesco Moser, Fabian Cancellara en Mario Cipollini, om maar een paar grootheden uit de wielersport te noemen. Het comité heeft inmid- De keuze van het thema lag niet voor de hand. Terhole heeft im mers haar al anderhalf eeuw oude basisschool dit jaar verloren. Voor de leden van Excelsior was dat geen reden bij de pakken neer te zetten, integendeel. Ze hebben dels een heel netwerk van vrien den, bekenden en sympathisanten, die overal bij wedstrijden proberen shirtjes te bemachtigen. De oogst van dit jaar telt inmiddels alweer 25 truitjes. De plaatselijke kunstenares Dédée Van Vlasselaer heeft een beeld ge maakt van Onze Lieve Vrouw van de Fietsers. Daarbij kunnen bezoe kers een kaarsje aansteken. Nor maal is de kerk gesloten, maar afge lopen zomer is de kerk in juli en au gustus steeds drie dagen open ge weest. „Zonder dat we er enige ruchtbaarheid aan gegeven hebben, kwamen er toch 550 bezoekers. Vol gend jaar zijn we van 1 april tot eind september elke zondag open doelbewust voor een 'feel good'- musical gekozen, met als insteek dat Terhole volgens hen springle vend is en er veel te doen is voor de inwoners. Het jubileumpro gramma van Excelsior is daarvan het beste bewijs, met het musical- concert als climax. Muzikanten van Excelsior schre ven zelf de teksten. Wendy Borgt trad op als regisseuse. Marcel Kou ijzer praat de musical aan elkaar en vertelt het verhaal van Sarah en Dennis. Zij zijn inwoners van het dorp die zich verdiepen in het verenigingsleven. Ze kijken welke hobby het beste bij hen past en kruisen daarbij 'toevallig' steeds eikaars pad, waarbij een vonk overslaat. van 14.00 tot 17.00 uur." Dan zal het museum ook weer uitgebreid zijn, want de gemeente Stekene heeft subsidie gegeven voor de aankoop van nieuwe panelen en vitrinekasten. Met het bisdom Gent wordt nog overlegd over de toekomst van het bedehuis. Van Daele: „Ik hoop natuurlijk dat we hier het mu seum verder kunnen uitbreiden, maar ook dat de kerk een religieu ze functie houdt als plaats voor bezinning. Dat betekent dat dan alle-kerkelijke attributen en heili genbeelden kunnen blijven. En dat geeft ook het museum de spi rituele sfeer die we willen berei ken." Muzikaal is Terhole Leeft opge bouwd uit nummers uit musicals als The Wiz, Les Miserables en West Side Story. De 34-koppige fanfare krijgt 'hulp' van Koos de Waal (basgitaar) en Richard Boer (gi taar). Naast de hoofdrolspelers Sander Compiet en Anne-Marti- ne Willaert zorgen Juanita Potter en Iris Blommaert voor achter grondzang. Het musicalconcert is in de smid se van Piet Kindt aan de Hulster- weg 114 in Terhole. Toegang is vijf euro. Kaarten zijn te koop bij sla gerij Bracké in Terhole en Max Korting in Hulst. Er zijn nog 120 kaarten beschikbaar. REGIOAGENDA KNOKKE-HEIST - Het gemeentebe stuur van Knokke-Heist gaat alle oude vlaggenmasten in de bad plaats vervangen. Veel masten, die normaal op zeilschepen staan, vertonen ernstige gebreken. Ze zijn meer dan twintig jaar oud en niet bestand tegen de combinatie van zeelucht en hondenurine. De nieuwe masten zijn dat wel en kosten bovendien veel minden on geveer 750 euro per stuk. De oude kostten al gauw 1150 euro. Door al le aangetaste masten in één keer te vervangen, hoopt het gemeen tebestuur de aankoopprijs nog omlaag te krijgen. De gemeente heeft vastgesteld dat dertig mas ten er slecht aan toe zijn en snel moeten worden vervangen. De resterende twintig komen over twee jaar aan de beurt. Hij heeft zijn zorgen verwoord in een brief aan de ouderraden van stedelijke scholengemeenschap De Rede en het Zeldenrust- Steelantcollege. Ook onderwijs wethouder Cees Liefting heeft hij over zijn actie geïnformeerd. Ten Hoor vindt schoolreisjes pri ma, maar ze moeten ouders - in deze crisistijd - niet op (hoge) kos ten jagen. Vooral voor ouders met meerdere kinderen op de school zijn zulke uitstapjes soms onbe taalbaar. Het gevolg is dan dat zij niet mee kunnen. „Kunt u zich de teleurstelling van de kinderen voorstellen?" Ten Hoor pleit voor de invoe ring van een spaarsysteem zo dat geen enkel kind wordt uit gesloten van een leuk schoolreis je. Hij vraagt de ouderraden de kwestie aan te kaarten bij de di recties en medezeggenschapsra den. DINSDAG 17 SEPTEMBER 2013 Jacques Van Daele steekt een kaars aan bij het beeld van Onze Lieve Vrouw van de Fietsers in het wielermuseum in de parochiekerk van Klein-Sinaai. foto Mark Neelemans Jacques Van Daele door Harmen van der Werf TERHOLE - De jarige fanfare Excel sior uit Terhole, opgericht in 1903, koos een vrolijk thema voor haar afsluitende jubileum-musicalcon cert: Terhole Leeft! En dat betaalt zich uit. De uitvoering zaterdag 28 september om 20.00 uur is al uitverkocht. Excelsior plakt er nu een tweede uitvoering aan vast, de zelfde dag om 14.00 uur. Meer informatie: terholeleeft.nl Meer agendanieuws vindt u op onze website. DINSDAG 17 SEPTEMBER HEIKANT - Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HULST - De Lieve, 13.30 uur: Prijskaarten; De Korenmarkt, 14.00 uur: Koffie middag; SINT - JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Bloemschikken; SLUIS - WV kantoor, 10.30 uur: Rondwan deling historisch Sluis; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur Wandelen actieve senioren; 13.30 uur: KBO kaarten; TERHOLE - Dorpshuis, 19.30 uur: Verga dering dorpsraad; TERNEUZEN - De Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; - De Kameleon, 14.00 uur: Dames hobby club; VOGELWAARDE -1 Celaag, 13.30 uur: Kaarten; ZUIDDORPE - Soka Plus, 14.00 uur: Kof- fiemiddag. TERNEUZEN - Het Terneuzense PvdA-raadslid Wim ten Hoor maakt zich zorgen over de bestem ming en de kosten van schoolrei zen, zowel in het basis- als het voortgezet onderwijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65