FamilieVoordeel 10r korting op elk extra abonnement Restauratie belfort bijna klaar PfOVinCIC Zaamslag 850 jaar komt met eerste publicatie 20 ZEEUWS-VLAANDEREN kpn Burendag in Nico Dijkshoorn Terneuzen in Porgy en Bess kpn winkel kpn.com 0800 0115 De Partij voor Zeeland maakt zich zorgen over de toekomst van tankstations in de grensstreek. ^7^0" TERNEUZEN - De provincie weigert in actie te komen tegen de voorge nomen accijnsverhoging per 1 ja nuari voor diesel en lpg. Het gaat om maatregelen die in Den Haag worden genomen, en daar staat de kwestie al volop ter discussie, antwoorden Gedeputeerde Staten op schriftelijke vragen van Staten lid Johan Robesin (Partij voor Zee land). Robesin maakt zich grote zorgen over de toekomst van tanksta tions in de grensstreek. Veel koop kracht lekt weg naar België. Benzi ne is daar aanzienlijk goedkoper en dat geldt ook voor sigaretten. Per januari volgend jaar staat ook nog eens een nieuwe accijns verhoging op stapel, waardoor vol gens Robesin de concurrentieposi tie van Nederlandse pomphou ders verder verslechterd. Het dagelijks provinciebestuur reageert vrij gelaten. De accijns verhoging geldt 'alleen' diesel en lpg, respectievelijk met drie en ze ven eurocent per liter. Diesel is in België momenteel even duur als in Nederland, stellen Gedeputeer de Staten (GS). Lpg is evenals ben zine in België aanzienlijk goedko per. GS spreken op basis van cij fers van belangenorganisatie Bo- vag over de laatste tien maanden van zestien eurocent per liter ben zine en lpg. Om vervolgens te stel len: „De verschillen zijn nadelig voor de pomphouders en voorde lig voor de consumenten." AccijnshefFing is een zaak van de Haagse politiek, voegen GS toe, en daar heeft met name het CDA al vragen gesteld over de verschil len in brandstofprijzen. Tot actie wil het dagelijks provinciebestuur niet overgaan. GS geven aan 'de in het regeerakkoord gemaakte af spraken niet ter discussie te wil len stellen, mede ook gelet op de extra voorgenomen bezuinigin gen door het kabinet'. Met andere woorden: het geld moet linksom of rechtsom toch ergens worden gevonden. GS tekenen overigens aan dat prijsverschillen niet alleen in het nadeel van Nederland werken. Ve le Belgen komen naar Zeeuws- Vlaanderen vanwege de lagere huizenprijzen, en ze komen ook vrij massaal (goedkoper) bood schappen doen bij Zeeuws-Vlaam- se supermarkten. TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink opent zaterdagmiddag om 13.00 uur de Burendag in de Ter- neuzense binnenstad. Er wordt bingo gespeeld en om 17.00 uur begint een barbeque. Voor de kinderen zijn er de hele middag activiteiten. Om 18.00 uur wordt ter afsluiting een loterij gehou den. TERNEUZEN - Columnist, dichter, schrijver en muzikant Nico Dijks hoorn is donderdagavond de eer ste gast in het nieuwe seizoen van Prometheus. Hij staat donder dagavond in Porgy en Bess in Ter- neuzen. Dijkshoorn leest voor uit eigen werk en speelt er ook gitaar muziek bij. Zijn optreden begint om 20.00 uur. Entree: 10 euro. Het 117 pagina's dikke boek, ge schreven door adviseur archeolo gie van de stichting Richard Len- sen, is vrijdag gepresenteerd op een mini-symposium over 850 jaar Zaamslag in het gemeen schapscentrum 't Stropievat. De geschiedenis van Zaamslag gaat verder dan het dorp zelf, stelt schrijver Richard Lensen van De uithof van Othene. De cisterciën zer monniken van de uithof van Othene hebben er volgens hem min of meer voor gezorgd dat Ter- neuzen kon ontstaan. De publi catie is te koop bij de stichting a 17 euro (op te halen in Zaamslag) of 19,50 euro (verzending)via hofsaemslach @zeela udnet.nl. Anderhalve week geleden werd al weer een bruidspaar in de echt verbonden in de trouwzaal en ook Sluis hield vorige week ook dë Oesterparty al weer in het bel fort. De gemeenteraad komt van af volgende maand voor raads- en commissievergaderingen ook weer naar hét stadhuis van Sluis: het belfort. Het was aanvankelijk de bedoeling dat de raad maar een jaar in Oostburg bijeen zou komen, maar uiteindelijk verga derde het gemeentebestuur twee volle jaren in het gemeentehuis. Wethouder Jan Schaalje beloofde vóór de zomer dat het belfort in september klaar zou zijn. Dus opent burgemeester Annemiek letten maandag 30 september het belfort. Ze doet dat samen met haar collega Eberhard van der Laan, die is uitgenodigd vanwege de stedenband die Sluis onder houdt met Amsterdam. Beide bur gemeesters heropenen niet alleen het stadhuis, maar tegelijkertijd ook een nieuw museum. Op de bovenverdiepingen kun nen belangstellenden alles te we ten komen over de stadsgeschiede nis én over de bekendste woor denboekensamensteller Johan Hendrik van Dale. Medewerkers zijn de komende twee weken nog druk bezig met de inrichting van de beide tentoonstellingsruimten, die, onder meer door gebruik van interactieve spelletjes, ook voor kinderen interessant moeten zijn. conversation Samsung Galaxy S4 Mini Gratis Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt belten/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Sony Xperia Z Nu eenmalig 19,- Aües-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou doet 't gewoon komt niet aan accijns door Harmen van der Werf ZAAMSLAG - Stichting Zaamslag 850 jaar heeft een eerste publica tie uitgebracht, getiteld: De uithof van Othene. Een archeologische zoektocht op het Zaamslags Eiland 1220-1585. door René Hoonhorst SLUIS - De nieuwe glazen entree van het belfort in Sluis is bijna af. Vóór het eind van de maand ves tigt de VW haar nieuwe kantoor in de aanbouw, want maandag 30 sep tember gaat het in twee jaar tijd ge heel verbouwde en heringerichte belfort weer open. Het nieuwe WV-kantoor zit als een glazen serre tegen de raadskelder van het belfort geplakt foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62