ZEEUWS-VLAANDEREN iÉfei Vestigin Tragel S Kanariepiet Boardwalk rond jachthaven Curagaos Bloed Sportverenigingen in Terneuzen voelen zich stiefmoederlijk behandeld nu de gemeente FC Axel een half miljoen geeft. te almanak www.pzc.nl/zeelandgeboekt Drugsgebruikers spelen Russische roulette Ajax hoopt op een stunt tegen Barcelona Blog: De slaventijd komt nog steeds om de hoek kijken TERNEUZEN - De ergernis over het sportbeleid van de gemeente Ter- neuzen neemt snel toe. De irrita tie bij verschillende clubs wordt gewekt door de half miljoen euro die de gemeente bijdraagt aan de aanpassing van de voetbalaccom modatie van fusieclub FC Axel. Voorzitter Nico Boussen van de sponsorstichting van voetbalver eniging Hoek verweet de gemeen te dit weekeinde een starre hou ding. „We zijn de laatste jaren on derbedeeld en dat weten ze zelf ook." Voorzitter Piet van Driel van watersportvereniging Neusen uitte zijn ergernis in een mail aan college- en raadsleden. Boussen deed het in bedekte termen, maar Van Driel schrijft onomwonden: „De heer Van Schaik heeft het we derom voor elkaar om een flinke financiële duw te geven aan de Axelse gemeenteraad." Want wethouder Van Schaik (fi nanciën, oud-wethouder van Axel) investeerde eerder ook al miljoenen in een nieuw museum. Van Driel: „Wij als watersporters zijn al bijna tien jaar met de ge meente in de slag om de Oude Veerhaven een facelift te geven. De gemeente stelt doodleuk dat er geen sprake kan zijn van enige participatie, financieel noch mate rieel." Terwijl een bijdrage van de gemeente in de aanschafkosten van steigermateriaal zeer welkom zou zijn. Van Schaik reageerde direct. In een mail wijst hij op de miljoe neninvesteringen, de afgelopen ja ren, in onderwijs- en speelvoor- zieningen, in tal van grote projec ten in Terneuzen-stad. „Terneu zen moet ontwikkelen, maar héél Terneuzen moet ontwikkelen. Daar sta ik voor!" Ook de voetbalverenigingen Ter- neuzen en Terneuzense Boys wil len al jaren, net als Hoek, aanpas sing van hun accommodatie; ze willen oefenvelden van kunst gras. Sportwethouder Pim Broek- huysen noemt de wensen van Hoek en de clubs in Terneuzen onvergelijkbaar met de situatie bij FC Axel. „Dat is een fusieclub, waardoor er geld vrijkomt voor een budgettair neutrale bijdrage van een half miljoen. De andere clubs worden inderdaad getroffen door onze bezuinigingen. Als we hun wensen zouden vervullen, zou het om miljoenen gaan. Dat is voorlopig absoluut uitgeslo ten." Hij geeft toe dat Hoek er in het verleden bekaaid vanaf is geko men, vergeleken mét Terneuzen en Terneuzense Boys. „Toen hun accommodaties werden geprivati seerd, kregen ze een miljoen, Hoek moest het om allerlei rede nen doen met twee ton. De wen sen van Hoek zijn terecht. Alleen heb ik geen geld!" STORMBANKJE SINT JANSTEEN - Voorzitter Jan Stel wagen van de Raad van Bestuur opent zaterdag samen met een cliënt van Tragel Zorg het nieuwe verkooppunt van Tragel Shop bij vestiging Eeckenstein in Sint Jan steen. In het winkeltje verkoopt Tragel producten die door cliën ten zijn gemaakt, van zeepjes met opdruk (Zeeuwse knoop) tot spul len uit de eigen huis- en tuinlijn. Bezoekers kunnen na de opening een kijkje nemen in de ateliers waar de productie plaatsvindt. Vogels in huis zijn slecht voor je ge zondheid. Zingende kanariepietjes, kwetterende parkieten en vrolijk rondvliegende zebravinkjes zijn net zo funest voor je longen als elke dag een paarforse havana's roken. Dat maakte onlangs een medisch wetenschapper weer eens bekend. „Da's toch oud nieuws", mompelde de man uit de Zak van Zuid-Beve land die op een Middelburgs kan toor de kost verdient. „Twintig jaar geleden stond het ook in de krant en toen is volgens mij de helft van het vaderlandse parkietenbestand de nek omgedraaid." „Dat is toch helemaal niet nodig?", vond zijn collega. „Ik heb onze kana rie onder de afzuigkap gezet." DINSDAG 17 september 2013 ZEELAND SPORT Ergernis bij sportclubs groeit door Wout Bareman V. y'~ :.£vv/ BRESKENS - De 'boardwalk' rond de Breskense jachthaven wordt binnenkort opgeleverd. Een prachtig wandelpad over de strekdam, met zeven robuuste rustbanken. „Jam mer dat je geen rondje kunt lopen. Maar fijn dat je op de kop van de dam op een bank onder het havenlicht kunt kijken naar langsvarende schepen en aanrollende golven", vindt een wat slechter ter been wordende Bressiaander. De strekdam is, met de overige dijken in Breskens, door het Projectbureau Zeeweringen stormveilig gemaakt. Een slimme ambtenaar zorgde er voor dat met Europees geld tegelijkertijd een prachtige wandelboulevard over de dam werd aangelegd, foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59