Veiligere oversteek Middelburgsestraat Soos over landschap FamiUeVoordeel 10r korting op elk extra abonnement 37.50 Grundig spaarlamp Blijfje verbazen SPOTPRIJS! 20 BEVELANDEN en THOLEN CITYMARKETING Op sociale media wordt de draak gestoken met nieuwe campagne 'Goes is Goes'. I iiD EP Van maandag 30 september tot vrijdag 1 november wordt ge werkt aan het verbeteren van de verkeersveiligheid van de over steek voor voetgangers en fietsers. De week daarvoor worden vanaf 23 september saneringswerkzaam heden uitgevoerd. De Middelburgsestraat is de laat ste van de vier verkeersonveilige kruispunten (grey spots) in Goes die aangepakt wordt. Eerder zijn al de Beukenstraat-Populieren straat, Zonnebloemstraat-Voor stad en M.A. de Ruijterlaan-Ba- rentszstraat op de schop gegaan. Een grey spot is een plek waar meer kans is op ongevallen. De aanpak past in het verkeersveilig- heidsbeleid van Goes: op weg naar nul (vermijdbare) verkeers slachtoffers. Aan de oversteek wordt het een en ander veranderd, de fiets en voetgangersoversteek wordt op gesplitst. Het zebrapad blijft en de fietsers steken op de kruising over het bestaande fietspad door. Het groen langs de veste ver dwijnt hierdoor. De kruising wordt overzichtelijker gemaakt door het aanpassen van de marke ring, het planten van bomen en het plaatsen van hekken. De links- afstrook vanaf de Middelburgse- straat richting Ravelijn de Groene lager en de Westsingel wordt her ingericht. De bedoeling is om af slaand verkeer zoveel mogelijk te ontmoedigen. De aanduiding en verlichting van de voetgangers- oversteek wordt verbeterd. Over bodige borden worden verwij derd. Vanaf 1958 tot 1980 heeft er op de kruising een Esso tankstation ge staan. Uit onderzoek is naar voren gekomen dat ter hoogte van de kruising aan de zijde van Ravelijn de Groene Jager een olieverontrei- nigirig zit. Voor het begin van de werkzaamheden wordt de veront reiniging binnen het werkgebied schoongemaakt. Overdag wordt een halve rijbaan afgezet met een verkeersregelinstallatie. De krui sing is gedurende de werkzaamhe den afgesloten voor het afslaand verkeer en de fietsers. KATS - De Sociëteit Noord-Beve land heeft een nieuw onderdak ge vonden in De Rozentuin in Kats. Het genootschap was ontheemd sinds de vaste plaats van samen komst, de Korenbeurs in Kortge- ne, een nieuwe bestemming heeft. Op de nieuwe locatie is 25 september een soosavond over het veranderende landschap van Noord-Beveland. Landschapsar chitect Jan Willem Bosch spreekt over het aanzien van Noord-Beve land over vijftien jaar en de in vloed die beleidskeuzes daar bij hebben. Aanvang is 20.00 uur. GOES - Goes moet beter op de kaart en daarom heeft de Stich ting Goes Marketing een citymar ketingcampagne bedacht. Onder deel was het laten beantwoorden van de vraag 'Goes is..?' door inwo ners, ondernemers en toeristen. Dat leverde de afgelopen weken honderden inzendingen op, zo wel digitaal als per post, en afgelo pen weekeinde werd de campag ne gelanceerd met het antwoord op de vraag: Goes is Goes. Lijkt op het eerste gezicht niets zeggend, maar er zit wel degelijk een idee achter, verdedigt wethou der Loes Meeuwisse, tevens voor- i*7r5fT O - O f Sony Xperta Z Nu eenmalig 19,- AHes-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 20G0 MB met AG. na verbruik MS's geen extra kosten Toestel is van jou AHes-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt belten/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik kpn winkel1 kpn.com 0800 011b zitter van Goes Marketing. „Aan deze campagne is een heel proces met klankbordgroepen vooraf ge gaan, en daarin scoorde deze slo gan het beste. Het benadrukt het unieke karakter. 'Goes is Goes' is de hoofdslogan, maar je kunt er van alles mee doen. De bedoeling is dat ondernemers er hun eigen invulling aan geven, bijvoorbeeld voor een restaurant: 'Goes is lek ker eten'. Daar zit hem de kracht ook in, de herkenbaarheid en de mogelijkheid om het op verschil lende manieren te gebruiken." Niet iedereen is echter even ge charmeerd van Goes is Goes (of 'Goed', want met enige fantasie is van de speels ontworpen letter s ook een d te maken), blijkt uit reacties op internet. Twitteraar @Goesje, die zelf'Goes is groots' instuurde, kan er niet over uit. 'Is STICHTING GOES MARKETING er een raadslid bereid om de vraag te stellen wat het ons ge kost heeft om tot de conclusie te kunnen komen dat Goes Goes is?', vraagt hij zich onder meer af. Ook anderen reageren cynisch of sarcastisch. Met negatieve reacties was reke ning gehouden, zegt Meeuwisse. „Het moet bekendheid krijgen en zich nog bewijzen, maar wij gaan er vanuit dat het wordt opge pakt." Hoewel Goes is Goes dus al van tevoren was bedacht, was die slogan ook door meerdere inzen ders gesuggereerd, blijkt uit de reacties op de website goesis.nl. Voor wie door alle websites het bos niet meer ziet, is er overigens goed nieuws. Het is de bedoeling dat er straks één website is, name lijk goesisgoes.nl. De website goes- marketing.nl verdwijnt en vanuit de gemeentelijke website goes.nl zal worden doorgelinkt naar goes- isgoes.nl als het om activiteiten en evenementen gaat. Ook zijn daar alle logo's en kreten te downloa den om zelf Goes is Goes- stickers, -buttons, -T-shirts, -mok ken, -cupcakes of andere gadgets mee te maken. I mnd GOES - De Middelburgsestraat tus sen de Scheldestraat en Ravelijn de Groene Jager oversteken kan vanaf november een stuk veiliger. Gemengde reacties op Goese slogan door Luc Oggel Samsung Galaxy SA Mtiu Gratis MB's geen extra kosten Toestel is van jou Loes Meeuwisse - Wethouder eco- nomische zaken (voorzitter) Carolien Eijkelenboom - Binnen- i stadsmanager (secretaris) Steven Quast Ron Berks - Ondernemers Organi satie Goes Marco Rave - Ondernemers Con tact Goes Esther Timmerman - Horeca Goes Maarten Sas - RWS Partner in wo nen Ad de Korte - Rabobank Ooster- schelde Bram de Jonge - ZLM Verzekerin gen Jonneke Schuurbiers - Citymarke- teer Tom de Koning - Evenementen coördinator. GRUnDJG Diverse modellen. Keuze uit 5, 7 en 11'Watt. ^^^JMÊÊêêÊÊÊT' iVJMll doet't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54