Elco Jansen heeft maar zes kansen nodig voor vijf doelpunten Brouwershaven begint met zege Terpstra rijdt ploegentijdrit WK Trio Scaldina opent met thuisnederlaag I 30 SPORT DOPINGCONTROLE Renner van Radio Shack is zoek. Alle registers worden opengetrokken om de Amerikaan te vinden. Tiental van HSD pakt volle buit in Raamsdonkveer J.Het is me nog nooit overkomen dat ik zoveel keer scoorde in een wedstrijd. Dat maakt het wel extra bijzonder. Ik was tijdens de ze wedstrijd zeer effectief. Zes kansen en vijf doelpunten." De trainer van Krabbendijke was zeer tevreden over de prestatie van de jonge aanvaller. „Onze coach zei nog gekscherend: als je zo doorgaat kom je op 130 goals uit", aldus de blije Jansen. Of het zover gaat komen moet het sei zoen uitwijzen. „We hebben deze competitie twee tegenstanders meer als vorig jaar dus de acht tien doelpunten die ik vorig sei zoen maakte is te overtreffen." Tijdens de wedstrijd Yerse- ke-Krabbendijke stond er veel pu bliek langs de lijn om Krabbendij ke aan te moedigen. Zij waren ge tuige van de ontketenende Jan sen. „Ik heb leuke.reacties gehad van veel mensen, vooral op Face- book, en meteen na de wedstrijd I Volharding 2-Renesse 0-8: Met wat meer zorgvuldigheid in de af werking had Renesse ook met dubbele cijfers kunnen afsluiten. Fabian Oostvogels was driemaal trefzeker, Rob Schnitsel en Ru ben de Boer beiden tweemaal en Rob Fonteijne één keer. Dosko 4-DZC09 2-0: De "bezoe kers boden goed tegenspel aan Tiet jeugdige Dosko. De Zeeuwen wisten echter weinig kansen te creëren, maar omdat het lang 1-0 bleef, hadden de spelers toch het idee dat een positief resultaat mo gelijk was. Goes 4-Ouwerkerk 0-1: Op het kunstgras in Goes ontstond een wedstrijd waarin de ploegen aan elkaar gewaagd waren. Gaande weg de wedstrijd leek Ouwerkerk iets fitter, hetgeen zich in de slot fase leek uit te betalen. Erwin van de Wekken maakte in de 80e mi nuut de winnende treffer. Brouwershaven - Wolfaartsdijk 2 4-2: Het debuut in de reserve klasse werd door Brouwershaven opgesierd met een 4-2 zege op het tweede team van Wolfaartsdijk. Bij rust leidde Brouw al met 3-1. Patrick Berrevoets zorgde voor 1-0, de bezoekers maakten gelijk en door twee goals van Berre voets, waarvan één uit een straf schop, werd het 3-1. Na de pauze kwam Wolfaartsdijk terug tot 3-2, maar met een lob besliste Berre voets het duel definitief. ben ik gefeliciteerd door de mee gereisde supporters. Dat is toch mooi." Waar het seizoen eindigt voor Krabbendijke laat Jansen in het midden. „We gokken op het lin kerrijtje en we willen meedoen om een periodetitel. Er kan van al les gebeuren. We krijgen nog wel veel tegendoelpunten, maar als de aanval goed loopt dan vind ik het prima om een keer acht tegendoel punten te krijgen, als we zelf dan maar negen keer scoren." De jonge aanvaller gaat nu eerst genieten van dit succes. „Als ik zo blijf spelen dan ga ik nog veel sco ren. Mijn loopacties waren tegen Yerseke in ieder geval goed voor vijf doelpunten. Hopen dat heel het seizoen zo verloopt." MADRID/NIJMEGEN - Chris Horner was gistermorgen vroeg (tussen 06.00 en 07.00 uur) onvindbaar voor de Spaanse dopingcontro- leurs van AEA. Op zijn kamer in het Princesa-hotel van Madrid troffen ze een andere renner van Radio Shack aan. Niemand van het team wist, waar precies de 41-jarige winnaar van de Vuelta dan wel was. Pas uren nadat de Spaanse media het nieuws van de 'vermissing' in alle vroegte de wereld in hadden geslingerd, werd duidelijk dat de Amerikaan niets te verwijten viel. Hij had 'zijn' antidopinginstantie Usada tijdig en keurig gemeld in een ander hotel (dat van zijn vrouw) te verblijven. Compleet met telefoon- en kamernummer. De Amerikanen, die opdracht had den gegeven voor de controle, wa ren dat vergeten door te geven aan de Spaanse collega's die de test moesten uitvoeren. Ondertussen was volgens Radio Shack het kwaad al geschied. Het team reageerde dan ook pissig en verbolgen op het feit dat de Spaan se controleurs het mislopen van Horner wel erg snel hadden door gespeeld aan de Spaanse media. Waarom niet eerst contact ge zocht met Usada vroeg Radio Shack zich af. Nu was Horner op allerhande nieuwssites en de sociale media urenlang het onderwerp en mik punt van meningen en geruchten 'Misschien moeten ze in het be jaardenhuis gaan zoeken', twitter- de iemand gevat. De verontwaar diging over het nieuws had vele gezichten. Voor de één was Hor ner direct een dopingzondaar, - voor de ander had de winnaar van de Vuelta alle recht om een hele nacht door te feesten zonder zijn hotelbed te zien. Toen gistermiddag duidelijk werd hoe de vork in de steel stak, trok Radio Shack alle registers open om aan te tonen dat niet Horner maar Usada fout zat. Het team pu bliceerde de mailwisseling waar uit blijkt dat de renner zondag morgen de verandering in zijn whereabouts heeft doorgegeven. Zes uur later bevestigde Usada vanuit het dan ontwaakte Ameri ka de ontvangst van de wijziging. In het kader van het antidopingbe- leid moeten renners steeds laten weten waar zij zich bevinden. Die informatie kan voortdurend aan gepast worden. Vanwege privacy- redenen ontvangen de ploegen geen kopieën van de opgegeven verblijfplaatsen. Uit de vrijgege ven mail aan het Usada weet nu echter iedereen dat Chris Horner vanaf vandaag 'tot de volgende up date' gewoon thuis in Bend (Oregon) geniet van zijn opmerke lijke Vuelta-zege. FLORENCE - Niki Terpstra is een van de zes wielrenners die Ome ga Pharma-QuickStep aan titelpro- longatie op het WK ploegentijdrit moet helpen. Behalve Terpstra zijn ook de Duitse wereldkampi oen tijdrijden Tony Martin, de Fransman Sylvain Chavanel, de Pool Michal Kwiatkowski, de Belg Kristof Vandewalle en de Slowaak Peter Velits in de selectie opgeno men. De ploegentijdrit is 57 kilo meter lang. Tom Dumoulin en Ramon Sinkel- dam maken deel uit van het zes tal waarmee Argos-Shimano zon dag aan de start verschijnt van de ploegentijdrit. De ploeg bestaat ZIERIKZEE - Met slechts tien vrou wen reisden de hockeyvrouwen van HSD af naar Raamsdonksveer voor het duel met DDHC. De Schouwse ploeg ging met een 2-3-zege huiswaarts DDHC opende in de 21e minuut de score. Renee Lammerts benut te in de 27e minuut de rebound na een strafcorner en trok de stand gelijk. Na de rust was het wederom DDHC dat wist te scoren. Een zeer gemotiveerd en hardwer kend tiental van HSD werd in de veertiende minuut beloond door een prachtig doelpunt van Coco D'Olivo, die voor de 2-2 zorgde. Helemaal zonder gevolgen was dat niet, want ze raakte gebles seerd. Uiteindelijk was het opnieuw Re- nee Lammerts die scoorde en de eindscore op 2-3 bepaalde. verder uit de Australiër William Clarke, de Duitser Patrick Gretsch, de Zuid-Afrikaan Rei- nardt Janse van Rensburg en de Zweed Tobias Ludvigsson. „Het is een mix van tijdritspecialisten en explosieve renners, sommige wa ren in Canada actief, anderen in de Vuelta. We hopen op een plaats bij de beste tien", lichtte ploegleider Adriaan Helmantel toe. Philippe Gilbert en Greg van Aver- maet gaan als kopmannen van start bij de Belgische ploeg voor de wegrace van het WK wielren nen in Florence. Gilbert is de titel verdediger in de Italiaanse stad. Bomans mocht maar zeven ren ners selecteren, omdat de Belgen op de landenranglijst geen deel meer uitmaakten van de top tien. Hij koos verder voor Björn Leuke mans van Vacansoleil-DCM, Jan Bakelants, Gianni Meersman, Dries Devenyns en Johan Van- summeren. Eerder waren Thomas de Gendt en Kristof Vandewalle al geselecteerd voor de individue le tijdrit, die op 25 september wordt verreden. De wegrace is op 29 september. In Italië zijn Vincenzo Nibali en Filippo Pozzato zijn door bonds coach Paolo Bettini opgenomen in de voorselectie. Scaldina-Kruiskamp'81 3-7: Scal dina, dit seizoen uitkomend op het tweede afdelingsniveau, sprok kelde stroef de eerste punten bin nen. Nadat Tristan Benschop zijn eerste wedstrijd fors verloor, zette Koen van Velthoven met 18-16 in de vijfde game Christian van Erp opzij. Daarna werd door het ver trouwde duo Benschop/Van Velt hoven ook in het hol van de leeuw het dubbelspel binnenge haald. Nadat Van Velthoven zijn volgende enkelpartij in vier ga mes won en hij Scaldina een 3-2-voorsprong bezorgde, ging de kaars uit. Tristan Benschop en Herbert Keijman kwamen niet meer in de buurt van een over winning en Van Velthoven ver loor nog nipt van Marcel Klaver. Big Smash-Kerkwerve 5-5: Kerk- werve-kopman Stoffel van der Wekken kwam twee keer tot winst. Leo van Rheenen kwam er met uitzondering van de tweede game (2-11,10-12 en 4-11) zelfs vrij wel niet aan te pas. Robin Kool won één keer. Ook hij won van Van Rheenen, in vijf games met 6-11 in die vijfde game. Bart de Bruine bleef Van Rheenen ook de baas. Matthijs Corbijn was de bes te bij Big Smash, maar hij verloor wel in de dubbel van het Kerkwer- ve-duo Van der Wekken/De Brui ne, dat in de vierde game met 11-13 de beslissing forceerde. door Jordy van de Brug KRABBENDljKE - Een doelpunt ma ken voor je club is bijzonder. Vijf doelpunten in een wedstrijd ma ken overkomt je niet elk voetbal- weekeinde. Elco Jansen zorgde er hoogstpersoonlijk voor dat Krab- bendijke zaterdag de derby tegen Yerseke met 5-3 won. klasse goals factor totaal 1 Maarten van Hecke Philippine 3A zon 5 1,5 7,5 Eelco Jansen Krabbendijke 3B zat 5 1,5 7,5 3 Richard Schouten SSV65 2E zat 4 1,5 6 Bart Chermin Walcheren 3A zat 4 1,5 6 Sander van 't Hof S merdiek 4B zat 6 1 6 6 Marvin Cornelis Hoofdplaat 5A zon 5 1 5 7 Yannick Wondergem Serooskerke 2E zat 3 1,5 4,5 Dennis Weijers SSV'65 2E zat 3 1,5 4,5 Yannick Schaier Arnemuiden 3A zat 3 1,5 4,5 Maik de Wolf FC Axel 3A zat 3 1,5 4,5 Ruud la Grand Nieuwdorp 3A zat 3 1,5 4,5 Jari Vyaene HW24 3A zon 3 1,5 4,5 MIDDELBURG - Ook in de reserve klasse werd de competitie zondag weer opgestart Voor de Schouwse ploegen leverde dit wisselende suc cessen op. Zo won Renesse in de vijfde klasse met 8-0 bij Volharding 2, terwijl DZC'09 met 2-0 verloor bij Dosko 4. Dopingsoap rond door Ad Pertijs Elco Jansen MIDDELBURG - Het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Scaldina heeft zijn seizoensopener in de hoofdklasse verloren. In ei gen huis was Kruiskamp'81 uit 's-Hertogenbosch met 3-7 te sterk. In de vierde klasse speelde Kerk- werve in Biggekerke met 5-5 gelijk tegen Big Smash.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52