SPORT VLt Kolbeinn Sigthórsson wil met zijn club woensdag stunten in de Champions League tegen Barcelona. 1 j Elco Jansen heeft maar een paar kansen nodig Dopingsoap rond winnaar Vueita v Wr Bakkal definitief terug bij Feyenoord Feyenoord heeft Otman Bak kal voor de rest van het sei zoen vastgelegd. Dat heeft de Rotterdamse eredivisio- nist maandag bekendge maakt. De 28-jarige midden velder speelde in het sei zoen 2011-2012 al voor Feye noord. Hij heeft een con tract voor één seizoen gete kend. Bakkal was transfervrij na dat hij zijn contract bij Dina- mo Moskou had laten ont binden. Guardiola rekent op Schweinsteiger Josep Guardiola hoopt van avond bij zijn debuut als trai ner van Bayern München in de Champions League een beroep op Bastian Schwein- - steiger te kunnen doen. De middenvelder is herstellen de van een enkelblessure, maar is wel opgenomen in de selectie voor het ope ningsduel met CSKA Mos kou. Javi Martinez, Thiago, Mario Götze en Holger Bad- stuber zijn geblesseerd. Ciolek sterkste in Groot-Brittannië De Duitse wielrenner Ge rald Ciolek is de nieuwe lei der in de Ronde van Groot-Brittannië. De cou reur van Qhubeka was maan dag de sterkste in de tweede etappe, die na 225 kilometer eindigde op een steile strook in Kendal. Ciolek, eer der dit jaar de sterkste in de klassieker Milaan-Sanremo, neemt de leiderstrui over van de Italiaan Elia Viviani. Tennisser Cilic maanden geschorst De Kroatische tennisser Marin Cilic is voor negen maanden geschorst vanwe ge het gebruik van doping. Dat heeft de internationale tennisbond ITF maandag be kendgemaakt Bij een contro le tijdens het ATP-toernooi in München in mei zijn in zijn'urine sporen van het verboden stimulerende mid del nikethamide aangetrof- fen. De stof zat volgens de ITF in glucosetabletten. AMSTERDAM - Aan Kolbeinn Sigthórsson valt niet af te zien, dat hij met Ajax woensdag in Camp Nou één van de beste teams ter wereld treft. Bij het uit spreken van de naam van het le gendarische stadion van Barcelo na krijgt hij een twinkeling in de ogen. Angst voor een forse neder laag valt bij de spits niet te be speuren. Hij gelooft in een klein wonder, hoe weinig bijval hij ook krijgt. „Ik wil tegen Barcelona wel iets la ten zien", vertelt Sigthórsson met een geheimzinnige grijns op zijn gezicht. „Dat wil iedereen bij Ajax. We gaan proberen ons ver trouwde spel te spelen, al kan je dan verrast worden door enkele razendsnelle tegendoelpunten. Maar bang ben ik zeker niet. Ie moet alleen wel in de gaten hou den over hoeveel goede spelers ze beschikken. Iedereen weet hoe sterk Barcelona is. Wij ook. Maar winnen kan altijd." Zijn optimisme wekt op het eer ste gezicht bevreemdend. Terwijl Ajax zich hortend en stotend door de eerste speelronden van de eredivisie manoeuvreert, krijgt hij behoorlijk wat kritiek te verdu ren. Na de remise tegen FC Groningen (1-1) las trainer De Boer hem pu bliekelijk de les. Als zijn spel niet razendsnel zou verbeteren, over woog de coach Danny Hoesen naar voren te schuiven. De uitbrander was opmerkelijk. Tot op heden stond Sigthórsson, die tegen PEC Zwolle op de bank begon om het risico op overbelas ting uit te sluiten, op de eerste bladzijde van het boekje van de trainer. De aanvaller gold als onomstre den, ondanks zijn vele en langdu rige blessures. Het signaal liet aan duidelijkheid niets te wensen over. In zijn derde seizoen bij Ajax wordt hij niet langer be schermd, maar beoordeeld op zijn prestaties. En die, zo vindt De Boer, schieten momenteel tekort. Sigthórsson knikt. „Ik schrok niet van de kritiek. Tegen Groningen speelde ik niet goed. Daar baalde ik zelf ook van. Maar in paniek raakte ik niet. Zo werkt dat hier. Als je een paar duels niet pres teert, krijg je dat te horen." Zon der te knipperen steunt hij zijn concurrent Hoesen, die volgens De Boer 'op de deur klopt'. „Het blijft zijn keuze als hij Danny de voorkeur geeft. Daar heb ik geen problemen mee. Ik blijf gewoon vechten voor een goede periode." De IJslander laat zich niet makke lijk van de wijs brengen. Na een schouderoperatie die hem zes maanden aan de kant hield, bruist hij van de ambitie. „Ik zit goed in mijn vel en het gaat steeds beter. Het gaat, buiten die wedstrijd tegen Groningen, best lekker. Ik scoorde twee keer tegen Feyenoord en eenmaal tegen SC Heerenveen. Het belangrijkste is dat ik nu zelfvertrouwen heb. Dan komt het er vanzelf uit." Met dezelfde nuchtere benade ring volgt hij de uitholling van het eerste elftal. Het vertrek van Christian Eriksen en Toby Alder- weireld deed even pijn. Lang hield dat gevoel geen stand. Bij het uitzwaaien van Eriksen, op de dag van de loting van de Cham pions League, kon hij weer la chen. „Ik zei: 'Jammer dat Ajax zo'n mooie poule krijgt en jij nu moet afwachten wie je met Tot tenham Hotspur gaat treffen in de Europa League.' Dat stak even tjes bij hem." Sigthórsson had hem liever in de selectie gehad, maar legde zich neer bij de transfer. „We hoopten allemaal dat hij zou blijven. Als dat niet gebeurt, moet je gewoon met deze groep verder. Dat is in het begin even lastig. Het kost tijd om aan elkaar te wennen. Aan de andere kant kennen alle ta lenten de filosofie van de club. Het inpassen kan dan heel snel gaan. Ik geloof nog steeds in onze aanvankelijke doelstelling: over winteren in de Champions Lea- DINSDAG 17 september 2013 VOETBAL WIELRENNEN w ROTTERDAM MUNCHEN KENDAL LONDEN Ajax hoopt op wonder door Geert Langendorff Kolbeinn Sigthórsson (rechts) in gesprek met Frank de Boer. De spits van Ajax moet zich meer laten zien, vindt de trainer van de Amsterdammers. foto Jasper Ruhe/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51