Exit plan vestingwallen lijkt kwestie van tijd SCHOUWEN-DUiVELAND 23 i6 Doordat meer mensen bewuster jeven is vraag streekproducten groter Wethouder jan Ou- desluijs (PvdA) verdedigt 'zijn' project - het her stel van de vestingwallen in Tho- len - uit alle macht. Toch wijst al les erop dat hij een nederlaag gaat lijden. Het is ondertussen wel duidelijk dat het plan bij de bevolking op weinig steun kan rekenen. Natuur lijk, op diverse internetfora roe ren ook de voorstanders zich, maar enquêtes van SGP en CU on der hun eigen achterban wezen uit dat een zeer ruime meerder heid het plan liever vandaag dan morgen in de vuilnisbak ziet be landen. Tel daar het felle verzet van de werkgroep Oudeveste.nl bij op en het is duidelijk dat een groot deel van de bevolking de plannen niet pruimt. De raad vertaalde dat gegeven in een motie, die afgelopen donder dag door alle fracties werd inge diend tijdens de raadsvergade ring. De motie sprak ferme taal. De vestingwallen zouden er nu prima uitzien, het plan zou geen hoge prioriteit hebben en al hele maal geen draagvlak onder de be volking. Het geld zou bovendien beter op een ander terrein ingezet kunnen worden. Met andere woorden: helemaal stoppen. De verbazing was dan ook groot toen de vier coalitiefracties (SGP, PvdA, CDA en VVD) na een schorsing hun steun aan de motie plots introkken. Ze zeggen wet houder lan Oudesluijs nog een kans te willen geven om draag vlak voor het plan te zoeken. Ou desluijs had even daarvoor im mers verteld dat hij later deze maand nog een afspraak heeft met de kritische werkgroep Oude- veste. Hoewel dit al lange tijd be kend was, zou dit voor de coalitie partijen reden zijn geweest om toch maar niet in te stemmen met de motie. Of dit echt de reden was, valt te betwijfelen, want al direct ging het gerucht door de raadszaal dat de wethouder met aftreden had gedreigd. Hoewel PvdA-fractie- voorzitter Jan Heshof dat desge vraagd glashard ontkende tegen over de PZC („Ik weet van niets") kan inmiddels met zekerheid wor den gesteld dat dit waar is. Diver se raadsleden van coalitiepartijen bevestigden het daags na de raads vergadering al tegenover deze krant en afgelopen weekend kwam ook SGP-fractievoorzitter Bert van Eenennaam over de brug. In een persverklaring schreef hij dat de wethouder zelfs al vóór de raadsvergadering tegen over de andere collegeleden en zijn fractievoorzitter heeft ver klaard dat hij zou aftreden als de motie zou worden aangenomen. Het lijkt erop dat de wethouder met zijn dreigement wat tijd heeft gekocht. Of hij het plan daar mee kan redden, is echter zeer de vraag. Oudesluijs denkt nog wel een potje te kunnen breken bij de leden van de werkgroep, met wie hij binnenkort een wandeling over de vestingwallen maakt. De werkgroep, die onder meer bang is voor een kaalslag op de wallen, liet een dag na de vergadering ech ter al weten nog op scherp te staan. „Als het plan inhoudelijk niet verandert, blijven we tegen." Wijngaarddiner bij De Kleine Schorre Wijnhoeve De Kleine Schor re in Dreischoor houdt zater dag 2i september een wijn gaarddiner. Ontvangst is van af 18.30 uur met 'Brut de Zee- lande'. Er wordt een vijf gan gen vis-/mosselmenu geser veerd er wordt live muziek gespeeld. Het diner kost 75 euro. Nieuw atelier voor Perspectief Schilderclub Perspectief in Zierikzee start vanaf van avond weer met een cursus schilderen in gebouw De Driehoek in Zierikzee. De club neemt deze nieuwe lo catie als atelier in gebruik. De cursus wordt gegeven door beeldend kunstenaar Kees van de Wetering uit Burgh-Haamstede. Ontdekkingstocht met steentjes Ien van Zwol houdt op woensdag 25 september een workshop voor kinderen van 8 tot 12 jaar over de bij zondere werking van steen tjes op de gemoedstoestand. De workshop-duurt van 14.00 tot 16.00 uur. De kos ten bedragen twaalf euro, in clusief steentje. Charlotte de Bourbonlaan 2, Zierikzee. Mosselfeest bij Julianahaven Rotaryclub Goes-Reimers- waal houdt zaterdag 21 sep tember haar traditionele- mosselfeest in Yerseke. Met de opbrengst van het feest wil de club een bij drage leveren aan de ge handicaptensport op de Bevelanden en de culturele vereniging Óns Boeregoed. Het mosselfeest begint om 13.30 uur in de mosselveiling bij de Koningin Julianaha ven. twintigvoudigd en ik denk dat dat voor een groot deel komt door dat mensen in de afgelopen jaren bewuster zijn gaan leven en meer bezig zijn met streekproducten." Op de plek waar het ruim negen tig jaar geleden begon met een molen, staat nu een fabriek temid den van campings en recreatiepar ken. Met een productie van 50.000 ton per jaar en zo'n 25 man personeel is het bedrijf klein in zijn soort, maar in de levering van meel aan ambachtelijke bak kerijen lopen ze naar eigen zeg gen juist voorop. Of het nu Zeeuws tarwe of tarwe uit het buitenland betreft; van el ke lading worden monsters geno men die in het eigen laborato rium van Krijger Molenaars aan al lerlei proeven worden onderwor pen. Zo wordt er gekeken naar de vochtopname en kneedbaarheid van het deeg en zodra het brood gebakken is naar eigenschappen als de krokantheid, kleur en geur. In het laboratorium wordt een melange samengesteld van ver schillende tarwesoorten om te ko men tot een bepaald soort meel, zoals Vol Zeeuws. Omdat de mole naars afhankelijk zijn van de na tuur en de kwaliteit van tarwe zelfs per hectare kan verschillen, wordt in het lab constant gezocht naar de juiste samenstelling om de kwaliteit te waarborgen. Wie bij de bakker een 'Vol Zeeuws brood' bestelt, komt be drogen uit. Brood ligt niet onder die naam op de plank, maar het volle meel is verwerkt in allerlei producten. DINSDAG 17 SEPTEMBER 2013 ANALYSE door Rob Paardekam DREISCHOR www.dekleineschorre.nl ZIERIKZEE www.schilderles.nl ZIERIKZEE YERSEKE Henk Krijger (links) en Wilco Nieuwenhuize staan voor de fabriek van Krijger Molenaars in Renesse. In zijn hand houdt Krijger een brood vast dat is ge maakt van vol Zeeuws meel. foto's Dirk-Jan Gjeltema Henk de Krijger meel loopt storm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49