Anrooij laat zich niet afremmen SPORT 31 Onderzoek naar afgelast duel ADO ADO Den Haag moet in Zeist komen uitleggen waar om de competitiewedstrijd van afgelopen zaterdag te gen Vitesse niet kon door gaan. Het duel in het Kyo- cera Stadion werd enkele s uren voor de aftrap afgelast, omdat er te veel water op de grasmat lag. De aanklager be taald voetbal heeft maandag een vooronderzoek inge steld en bekijkt welke maat regelen ADO nam om het veld speelklaar te krijgen. Polsblessure hindert Van Gelder Twee weken voordat de WK turnen in Antwerpen van start gaan, kampt Yuri van Gelder met een polsblessu re. De ringenspecialist is behan deld aan een ontsteking, maar de wond zit precies op de plaats waar het klitten band van de leertjes die de j turners tijdens hyn oefe ning dragen de huid raakt. Van Gelder moest afgelopen weekeinde in Osijek ook al aan de kant blijven. Minnaard vijfde in koers in België Marco Minnaard is in een wielerkoers voor profs in het Belgische Geraardsber- gen op de vijfde plaats geëin digd. De inwoner van Wemeldin- ge zag de Belg Koen Barbé winnen. Diens landgenoot Baptiste Planckaert werd tweede, de Fransman Jéröme Baugnies derde. Minnaard komt uit voor het opleidingsteam van Rabo bank. FC Emmen wint bij Jong FC TWente Wout Weghorst heeft FC Emmen maandagavond een uitzege bij Jong FC Twente bezorgd. De invaller tekende in blessuretijd voor de win nende treffer (1,-2). FC Emmen klom door de ze ge na de zevende positie. Jong FC Twente staat voorlo pig vijftiende. Jong PSV en Fortuna Sittard kwamen niet tot scoren in een nagenoeg leeg Phi- lips-stadion (0-0). Kijkoperatie voor PSVer Rekik Karim Rekik van PSV moet vandaag een kijkoperatie aan zijn enkel ondergaan. Dat is bepaald door een spe cialist, die de achtteinjarige verdediger maandag in Lon den onderzocht. De jeugdin- ternational heeft al langer last van zijn enkel. Door de kwetsuur kwam hij de afge lopen weken niet in actie, waardoor hij onder meer de interlands van het Neder lands elftal miste. De familie Van Anrooij is een sportfamilie. Moeder Marietta fietste in de jaren tachtig op hoog niveau en ook het zusje van Lin dy is bezig om haar naam te vesti gen. „Shirin is elf jaar en kan heel goed veldrijden. Ze heeft vorig jaar in haar jeugdklasse een zilve ren medaille gewonnen op het NK veldrijden", zegt ze trots. Lindy zelf won eerder deze maand in Oostenrijk het jeugd- EK crosstriatlon en vestigde daar mee definitief haar naam als all- roundsportster. „Het was een goe de wedstrijd. Na het zwemmen lag ik wat seconden achter, maar tijdens het mountainbiken sloeg ik een flink gat met de concurren tie. Ik hoorde tijdens het hardlo pen dat ik genoeg voorsprong had om het wat rustiger aan te doen. Toen pas ben ik echt gaan genieten van de wedstrijd. Zo veel mensen langs de kant die me aanmoedigden. Dat wil ik va ker meemaken." De Kapelse is vanaf haar achtste levensjaar bezig met de triatlon. De verhalen uit Rusland en Chi na dat jonge sporters geen jeugd hebben, geldt niet voor Lindy. „Ik kan alles doen wat ik wil, ik word nergens toe gedwongen. Het ver eist zelfdiscipline, maar gelukkig houd ik niet echt van uitgaan en houd ik rekening met wat ik eet. Ik weet waarvoor ik het doe. Noem mij maar sportverslaafd." Het bijzondere aan de jonge Beve- landse is dat er vorig jaar astma bij haar is geconstateerd. „De sportarts dacht eerst dat het om inspanningsastma ging, maar ik had er ook last van als ik geen in spanning leverde. Nu heb ik een puffer en gaat het beter." Het maakt de prestatie van Van Anrooij nog indrukwekkender. Toch vindt ze dat ze nog stappen kan maken. „Ik heb lang niet ge zwommen omdat ik een chloor- allergie had. Die allergie is weg en nu wil ik een grote sprong maken met het zwemonderdeel. Ik wil wel eens als eerste uit het water komen in een wedstrijd. Nu moet ik elke keer een grote inspanning leveren tijdens het fietsen en dat breekt me soms °P" De toekomst moet uitwijzen of Van Anrooij daadwerkelijk de top gaat halen. „Het is altijd onduide lijk wat die brengt. Ik kan tijdens een training of wedstrijd wel hard vallen en een blessure op lopen. Je weet nooit wat er kan gebeuren. Ik ben daar wel realis tisch in. Tot nu toe gaat het goed. Mocht het fout gaan, dan kan ik altijd terugvallen op mijn stu die." Van Anrooy studeert sinds kort aan de Johan Cruyff University in Tilburg. Bij haar opleiding wordt rekening gehouden met topspor ters in wording. „Ik kan de studie aanpassen op mijn trainingssche ma's. Dat is ideaal." De Kapelse mag in januari, net zoals dit jaar, meedoen aan het prestigieuze NK veldrijden. „Veldrijden is ook leuk, zeker om dat het zo zwaar is. Ik ben ie mand van de lange adem. Hoe zwaarder, hoe beter. Vorig jaar kreeg ik vier weken voor het NK .een bacterie op mijn longen. Ik hoop dat dit jaar alles op zijn plek valt en dat ik in mijn klasse de ti tel kan winnen." ^refc-ut DINSDAG 17 SEPTEMBER 2013 ZEIST DEN BOSCH MIDDELBURG ENSCHEDE EINDHOVEN Vuelta-winnaar Horner door Jordy van de Brug KAPELLE - Wie de komende jaren Studio Sport kijkt, zal de naam Van Anrooij zeker voorbij horen komen. De Kapelse Lindy van An rooij is pas zeventien jaar en is op weg naar de top in de triatlonwe reld. Dat er vorig jaar astma bij haar is geconstateerd, remt haar niet af. Chris Horner (midden) won zondag de Vuelta. Een dag later was hij een tijdje zoek wat tot de nodige speculatie leidde, foto Javier Lizon/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31