ZEELAND 25 Cocaïne wordt al jaren met een ontwormings- middel voor paarden versneden wel speed en XTC." Vooral het fors toegenomen gebruik van GHB baart de preventiemedewer kers zorgen. „Blowen gebeurt nog wel op straat, maar veel andere dingen spelen zich binnenska mers af. Bij een dealer thuis, bij een jongere die al op kamers woont, soms ook bij een volwasse ne die tegen de jongeren zegt: kom maar bij mij hangen, hoor." Een nagenoeg onzichtbare en moeilijk te bereiken groep vor men de recreatieve gebruikers die drugs gebruiken als onderdeel van hun levensstijl. Christel: „Die hebben al wat ervaring opgedaan, maar weten vaak toch te weinig van de gezondheidsrisico's, luist met deze groep kun je via een test centrum in contact komen. Je spreekt ze maar heel even, maar dat kan genoeg zijn om iemand te vertellen dat hij met zijn gebruik in de gevarenzone komt, of dat de drugs die hij gekocht heeft, ver vuild zijn." Indigo Preventie bezoekt ook festi vals, zoals Groove To Chill in Vlis- singen, de Dance Tour in Goes en de Dance Parade in Middelburg „Bij Concert at Sea proberen we al twee jaar binnen te komen. On bekendheid met ons werk speelt ons wellicht parten. Wie ons aan het werk gezien heeft, weet dat wij geen party poopers zijn en drugsgebruikers niet veroorde lend tegemoet treden: we vertel len ze alleen méér over de drugs die ze gebruiken. Vaak hebben we drugskoffers bij ons. Daar komen ze vaak zelf op af, om een beetje stoer te doen: kijken of het echte drugs zijn, beetje showen hoeveel ze ervan afweten... prima hoor, een super aanknopingspunt voor een gesprek." Belangrijk punt: „Wij zijn geen politie. Wij doen niets met de informatie die wij krijgen. En wij gebruiken nooit namen van jongeren in onze rap portages." Na tien jaar wachten tot de gemeenten het nut van een testbureau inzagen, heeft Indigo Zeeland het voortouw genomen. Vorig jaar zijn medewerkers bijge schoold, in het Indigo-pand aan de Vlissingsesingel 16 in Middel burg is een Zeeuws testbureau in gericht. Nu nog geld van de ge meenten, en de startknop kan worden ingedrukt. Christel: „Indi go heeft de Zeeuwse gemeenten 40.000 euro gevraagd als startka pitaal voor de verbouwing van het kantoor, de materiaalkosten en de personeelskosten in het eer ste jaar. Daarna zou het alleen nog gaan om kosten voor inzet van personeel, eens in de twee weken twee uur en één telefo nisch spreekuur. Helaas is ons ver zoek afgewezen, omdat niet ieder een het nut van een dergelijke voorziening inzag." DINSDAG 17 SEPTEMBER 2013 Russische roulette Christel Versteeg, Indigo Zeeland Indigo Zeeland heeft medewer kers - onder wie Christel Versteeg - opgeleid om een Zeeuws testbu reau voor drugs te bemannen. Het wachten is op geld daarvoor. „We zijn geloof ik al tien jaar bezig met de gemeenten." Dit jaar zijn in Ne derland meerdere mensen overle den na gebruik van vervuilde of te sterke drugs, onder meer op Low lands. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25