Ti Amsterdamse torens in Koudekerke m Wandelen over strand en duin van het ene gerecht naar het andere WALCHEREN 23 'Stads' bewegen in de binnenstad van Middelburg Kapper knipt voor goede doel Restorative yoga bij praktijk Yogaflow Zilvermeeuw viert herfst met een bierproeverij Ondememersplein De broers Heijmert en Engelbert Rijken hebben het er maar druk mee. De siertorens in de stijl van de Amsterdamse School uit circa 1920 waren er niet best aan toe toen ze in de werkplaats arriveer den. „Het was de bedoeling zo veel mogelijk van de siertorens te behouden, maar dat is niet hele maal gelukt. De torens waren in een dermate slechte staat dat al leen een deel van de nok en wat klompen aan de zijkant behou den konden worden", aldus Heij mert. Al het werk dat aan de torens ge daan wordt, is handwerk. Alleen een lintzaag komt er af en toe aan te pas. Dat de torens helemaal naar Koudekerke zijn gebracht voor de restauratie, is te danken aan een ander Walchers bedrijf: loodgietersbedrijf jobse uit Mid delburg, legt Heijmert uit. „Het loodwerk om het hout wordt door hen gedaan. Zij hebben ons gevraagd of wij het houtwerk op wilden knappen." Een van de sier torens staat al in de werkplaats bij Jobse waar die voorzien zal wor den van een loden omhulzing. Heijmert denkt dat de torens over vijf weken weer terug naar Am sterdam kunnen. „De loodgieters zijn ongeveer vier weken bezig met het loden omhulsel." Zelf zijn de broers Rijken vier weken bezig geweest met de restauratie van één siertoren. De torens komen te staan op de P.L. Kramerbrug over de Amstel. Die brug zeifis in 2012 al gerestau reerd. MIDDELBURG - Beweegcoach Peter van Lit uit Middelburg lanceert de training Het Stadse LIJV. Hij start met 'stads' bewegen, een nieuwe avondstadstraining in het monumentaal decor in de binnen stad van Middelburg. Een stevig uur bewegen in de fris se lucht. Dribbelen over het bol werk, stevig stappen op het Abdij plein, rek- en strekoefeningen op een bankje in één van de winkel straten in het centrum. Peter van Lit wil met de avond stadstraining mensen verleiden hun dagelijkse routine te verande ren. „Dat kan door meer te bewe gen en beter op voeding te let ten", zegt de LIJV-beweegcoach. „Zes weken lang een gevarieerde stadstraining is een goede start." Aanvang: dinsdagavond 19.00 uur vanaf Centrum voor vitaliteit en vorming aan Simpelhuisstraat 7 te Middelburg. VLISSINGEN - Silvia Riemeijer, eige naresse van van Silvia's Kniptijd, knipt op zaterdag 21 september in het Majoraat in Pauwenburg voor het goede doel. Van 12.00 tot 18.00 uur knipt ze voor 7,50 euro. De ge hele opbrengst komt ten goede aan Stichting Haarwensen. Deze stichting zorgt ervoor dat kinderen die als gevolg van een medische behandeling of een an dere oorzaak kaal zijn geworden, een pruik van echt haar kunnen dragen, zonder dat daar kosten aan verbonden zijn voor de ouders. Mensen die zich willen la ten knippen voor het goede doel, kunnen zich per email aanmel den via info@silviaskniptijd.nl. MIDDDELBURG - Yogapraktijk Yoga flow aan de Kerksteeg 5 te Middel burg begint vanaf vandaag met restorative Yoga lessen. De focus ligt op ontspanning en vooral de gebieden van de schouders, rug, bekken en heupen. Er wordt ge bruik gemaakt van ondersteunen de hulpmiddelen zoals dikke, langwerpige kussens, dekens, ban den en stoelen. Een proefles is mogelijk. Aanvang is 10.50 uur (een les duurt 1 uur en 20 minuten). ftierna volgt een blok van tien les sen. DISHOEK - Een salade met gerook te zalm en kappertjes is het eerste gerecht van de nieuwe Dishoekse Wandelproeverij. Zaterdag en zon dag kunnen liefhebbers van een strandwandeling die combineren met een hapje in vier etablisse menten in en om Dishoek. Yuri Henderikse van eetcafé Duin- lust in Dishoek is één van de ini tiatiefnemers van de wandelproe verij. „Het idee vloeit voort uit 'Eten langs de vloedlijn'. Dat wil den we vorig jaar doen in het ka der van het Jaar van het Water. Een strandevenement met gerech ten van het strand. Maar dat ging uiteindelijk niet door vanwege slecht weer. Het idee om iets te doen met eten en strand bleef hangen. We wilden niet dat wan delaars overal zo maar een hapje konden eten, dat zou te veel lij ken op Amuse Me in Vlissingen. Zo ontstond dit." Er is een menukaart met vier ge rechten. De wandelaars beginnen in strandpaviljoen Piet Hein met de salade met zalm en een strip penkaart waarmee ze naar de an dere drie wandelen. De wande ling voert over het strand en de duinen. In eetcafé Duinlust wordt vervolgens strandkrabbenbisque met mosselen en zeekraal geser veerd. De volgende stop is strand paviljoen De Zeebries, met een duo van garnalen. Tot slot wacht de eters een toetje in hotel West duin; Parfait van Borsselse blau we bessen met een crunch van babbelaars. De wandelproeverij, tussen 12.00 en 17.00 uur, kost ne gentien euro. Henderikse: „De deelnemers krij gen ook een brochure met infor matie over cmder meer de Wester- schelde en het kustversterkings- project Zwakke Schakels. Als dit goed uitpakt, willen we er een re gelmatig terugkerend weekend evenement van maken." KOUDEKERKE - Om te laten zien dat de herfst op het strand ook zijn charmes heeft, houdt het strandpaviljoen De Zilvermeeuw op zaterdag 21 september een bier proeverij. Onder het motto 'elk kwartier een ander bier' worden er zes bieren geserveerd. Het is aan de deelnemers om elk bier bij het juiste merk in te vullen. Hier in worden ze, op verzoek, op weg geholpen door bierkenner-vertel ler Remy die over elk bier wat te zeggen heeft. Kosten: 10 euro per persoon op de avond zelf en 9 eu ro bij voorinschrijving. Aanmel den: info@dezilvermeeuw.com. In loop 20.00 uur, start 21.00-22.30. DINSDAG 17 SEPTEMBER 2013 De twee broers Heijmert (links) en Engelbert (rechts) Rijken bij de tweede siertoren die bijna klaar is om naar de loodgieter te gaan. foto Ruben Oreel door Maarten Back KOUDEKERKE - Twee siertorens van een brug uit Amsterdam worden in Koudekerke nieuw leven ingebla zen. Restauratiebedrijf A.C. Rijken en zonen restaureert de twee me ter hoge objecten. Siertorens van een brug uit Amsterdam worden opgeknapt in een Koudekerse werkplaats. tips: walcheren@pzc.nl Meer info over de restauratiewerk zaamheden van A.C. Rijken en zonen: http://acrijken.nl. Voor meer info: www.yogavlissin- gen.nl, of 0118-430757 door Annemarie Zevenbergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23