'Had het zelf niet beter kunnen bedenken' 22 WALCHEREN Hoofdcommissaris Letty Demmers wordt waarnemend burgemeester van de gemeente Vlissingen. VLISSINGEN - Met mensen in ge sprek gaan. Dat is het eerst dat Letty Demmers vanaf maandag gaat doen in Vlissingen. De hoofd commissaris van de politie is van af die dag waarnemend burge meester van Vlissingen. Zij moet zorgen dat er weer chemie en ver trouwen ontstaat tussen ambtena ren en de politiek, tussen de colle geleden en gemeenteraad, tussen gemeentebestuur en inwoners, tussen alle mensen die in Vlissin gen wonen en werken. Demmers was tot eind vorig jaar korpschef van de Zeeuwse politie. Daarna werd ze als hoofdcommis saris belast met de vorming van de tien nieuwe meldkamers. Zij legt die functie tijdelijk neer om als waarnemend burgemeester Vlissingen vooruit te helpen. Demmers (1952) weet hoe ge meenten werken. Zij was in Ber gen op Zoom raadslid voor D66, fractievoorzitter en vervolgens wethouder. Daarna twaalf jaar burgemeester: eerst in Reusel-De Mierden, daarna in Best. Ze is er nog altijd trots op dat ze met die functie in Best de eerste gekozen burgemeester was van Nederland. Toen ze in een aantal jaren werk zaam was als burgemeester in Best, werd ze gespot als iemand die het wel eens goed zou kun nen doen bij de politie. De minis ter wilde destijds dat in de lei ding van de politie wat meer men sen van buiten kwamen en dat meer vrouwen toe zouden treden tot de top van de Nederlandse po litie. Per 1 januari 2009 stapte Dem mers over naar de leiding van het Korps Landelijke Politie Dien sten. Daar werd ze, zoals ze ooit zelf vertelde, 'politieblauw ge verfd'. In september van dat jaar trad ze aan als korpschef van de Regiopolitie Zeeland. Ze volgde Fup Goudswaard op, die een jaar eerder in opspraak was geraakt wegens declaraties, moest vertrek ken en een erg verdeeld verdeeld korps had achtergelaten. Dem mers slaagde er, samen met haar plaatsvervanger Els Brekelmans en anderen, in om weer een een heid van het Zeeuwse korps te maken. Het duurde niet lang of agenten roemden haar. Ze liet zich overal zien en liet blijken dat ze klachten, opmerkingen en sug gesties zeer serieus nam. Ook zorgde ze ervoor dat veel an dere organisaties bereid waren sa men te werken met de politie, waardoor agenten konden doen waarvoor ze waren opgeleid. Demmers blijft officieel in dienst van de politie, maar wordt in Vlis singen als burgemeester gedeta cheerd. Voorlopig tot en met de verkiezingen van maart volgend jaar. Maar gisteren werd al duide lijk dat ze na die verkiezingen nog wel een tijd aan kan blijven. Na overleg met de nieuwe ge meenteraad zal worden bepaald wanneer de vacature voor nieuwe burgemeester wordt opengesteld. Aan een termijn wilde niemand zich binden. Fractievoorzitter To bias Meijers van de POV merkte wel op dat 'ze mag blijven als ze het goed doet'. Zelf zei ze: „Ik blijf in Vlissingen zolang als dat nodig is." Demmers is ervan overtuigd dat het haar lukt om van het gemeen telijk apparaat weer een eenheid te smeden en de rust te laten te rugkeren. Ze werd een week gele den door commissaris van de ko ning Han Polman benaderd met de vraag of ze tijdelijk naar Vlis singen wilde komen als waarne mer. Volgens eigen zeggen hoefde ze daar niet erg lang over na te denken. Ze ziet het als een mooie uitdaging om 'verbindingen te leg gen met al die Vlissingers'. Vol gens haar blijkt uit alles de Vlis singers het beste willen voor hun stad en hun gemeente en moet het om die reden niet echt al te moeilijk zijn om iedereen op een lijn te krijgen. Ze erkende giste ren ook dat ze het werk dat ze nu doet bij de politie, ervoor zorgen dat er straks landelijk tien goede meldkamers zijn, niet het werk is dat ze echt ambieert. „Ze zeggen wel eens: ik ben een mensen mens. En dat klopt. Ik vind het ge weldig om met mensen samen iets tot stand te brengen." Om die reden gaat ze vanaf maan dag met iedereen praten en luiste ren wat er leeft binnen de Vlis-» singse politiek, het gemeentehuis, de stad en de gemeente. „Ik ga ver bindingen leggen en ik wil dicht bij de bevolking staan." Demmers wordt op 3 oktober offi cieel geïnstalleerd en beëdigd als waarnemend burgemeester. Ze is de opvolger van René Roep, die anderhalve week geleden op stapte na tweeënhalf jaar burge meester van Vlissingen te zijn ge weest. Zijn positie was onhoud baar geworden na een rel over zijn declaratiegedrag en dat van de al eerder afgetreden wethou der Jacques Damen. Had Roep de eer niet aan zichzelf gehouden, dan had de gemeenteraad hem diezelfde avond nog weggestuurd. Niet zo zeer vanwege de declara ties die hij had ingediend, als wel om de bestuurbaarheid van de stad. Volgens velen genoot Roep, met name door de bonnetjesaffai re, niet langer het vertrouwen van ambtenaren en raadsleden om de onderlinge verhoudingen te her stellen en om de reorganisatie af te ronden. Dat wat Demmers voor elkaar heeft gebokst bij het Zeeuwse politiekorps, moet zij bij de gemeente Vlissingen eigenlijk ook zien te bewerkstelligen. Eén is geweigerd en één mocht op AutoTrack.nl. En nu nog gratis ook. VLISSINGEN - „Oh, Letty? Wat leuk!", is de spontane reactie van Wim Dijkstra, uitgeroepen boven de massa van festival Film by the Sea. De voormalige waarnemend burgemeester van Vlissingen heeft 'heel prima' samengewerkt met Letty Demmers toen zij nog korpschef van de Zeeuwse politie was. „En ook als burgemeester van Best heeft zij het heel goed ge daan. Letty geeft duidelijk leider schap, ze is doortastend, weet wat ze wil. Als het erop aankomt, durft ze te zeggen wat ze vindt. Sterk en tegelijk bindend. Echt, ik had het zelf niet beter kunnen be denken." De omschrijving die Dijkstra geeft komt overeen met de wijze waarop hij Vlissingen zelf tweeën half jaar heeft bestuurd, en waar hij nog altijd om wordt geprezen. „Dat klopt, ik herken haar aanpak in die van mij. We zaten heel erg op één lijn. Ik denk dat het met Letty heel snel goed kan gaan in Vlissingen. Ze zal gauw een goed duo vormen met de gemeente secretaris, wat heel belangrijk is, en ze zal tegen raadsleden en ambtenaren zeggen: 'kom op, jon gens, niet omkijken, maar positief vooruitkijken'. En met haar lukt dat. Dit is echt hartstikke goed voor Vlissingen. Gefeliciteerd!" Commissaris van de koning Han Polman bekende gisteren dat hij de tip kreeg om Letty Demmers te benaderen met de vraag of ze tijdelijk burgemeester wilde wor den in Vlissingen. Zelf heeft hij ook mensen benaderd en ook zijn l er mensen naar hem toegekomen met de vraag hen naar voren te I schuiven als waarnemer. Polman noemde de tip die hij kreeg om Demmers te vragen ech ter 'een echte gouden tip'. „Zelf had ik nog niet aan haar gedacht." Volgens Polman past Demmers perfect in het profiel dat hij sa men met de Vlissingse fractie voorzitters had opgesteld: „Erva ring als burgemeester, verbin dend leiderschap, affiniteit met Vlissingen, bereid wat langer te blijven en iemand die gezag ver diend door tussen de mensen te staat." De Vlissingse fractievoorzitters en de wethouders maakten gister namiddag kennis met Demmers. Allemaal verlieten ze zichtbaar op gelucht het Middelburgse abdij complex. Mark Weug, voorman van de Lokale Partij Vlissingen, zegt er volop vertrouwen in te hebben dat Demmers gaat slagen waar haar voorganger René Roep faalde. Politiechef gaat Vlissingen leiden door Emile Calon en Wendy Wagenmakers I Oud-korpschef van politie Letty Demmers was eerder twaalf jaar burge meester in Noord-Brabant, foto Ruben Oreel CH-E-CK CHE CK Alleen AutoTrack.nl is selectief in haar aanbod. Elke auto wordt bij ons gecheckt omdat aan de buitenkant niet te zien is of bijvoorbeeld de kilometerstand klopt. Hierdoor hebben wij altijd een serieus aanbod. En dat levert serieuze kopers op, ook voor uw auto. Dus zet nu uw auto gratis 0pAut0Track.nl. Alles gecheckt, wel zo relaxed. O AutoTrack.nl door Emile Calon en Wendy Wagenmakers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22