Succes voor Juliana korpsen in Dordrecht FamilieVoordeel I lOr korting op elk j L extra abonnement A 55r Futuristische vuilnisbakken in Vlissingen: duur maar duurzaam 20 WALCHEREN DRAAIBRUG Beweegbare pontonbrug vervangt tot half december de draaibrug tussen West- en Oost-Souburg. kpn winkelkpn.com 0800 0115 SOUBURG - De aanleg van de be weegbare pontonbrug bij Sou burg ging gisteren zeer voortva rend van start. Uitvoerder Franck van den End van Hollandia Servi ce in Krimpen aan den IJssel ver wacht dan ook dat de brug al eer der dan vrijdag in gebruik kan worden genomen, zo zei hij giste ren terwijl hij samen met een aan tal medewerkers bezig was langs het Kanaal door Walcheren. Die beweegbare pontonbrug komt aan de noordkant te liggen van de draaibrug die Oost met West-Souburg verbindt. Die laat ste brug wordt aanstaande maan dag met behulp van twee drijven de kranen van zijn plaatst getild en op een drijvend ponton gezet voor transport naar Krimpen aan den IJssel. Daar krijgt de brug een grote onderhoudsbeurt. Ze is vol gens Sybren Stelpstra van de pro vincie toe aan een dergelijke beurt. Er is gekozen voor trans port naar Krimpen aan de IJssel omdat de brug dan op het terrein van Hollandia onder handen kan worden genomen. Dat is volgens de uitvoerder handiger dan de klus ter plaatse uitvoeren. Over acht weken komt ze terug waarna het nog enkele weken duurt voor de nieuwe brug weer betreden en bereden kan worden. De ponton brug bestaat uit drijvende meta len bakken die aan elkaar zijn ge koppeld. Het bijzondere van de pontonbrug is dat die open en dicht kan. Dat gebeurt straks drie keer daags op vaste tijdstippen met behulp van een hydraulische arm. Volgens Van den End is een dergelijke beweegbare ponton brug bijzonder. „Meestal wordt namelijk gekozen voor een vaste pontbrug." De pro vincie heeft echter onder druk van de gebruikers van het kanaal gekozen voor een beweegbare pontonbrug. Aanvankelijk wilde de provincie de Souburgse brug, de Stationsbrug in Middelburg en de Keersluisbrug bij Vlissingen te gelijkertijd onder handen laten ne men. Dat betekende een strem ming van het kanaal gedurende twee maanden voor al het scheep vaartverkeer. Na een heftig protest van de ge bruikers, vooral bedrijven die af hankelijk zijn van transport over water, maar ook de gebruikers van de jachthavens van Middel burg, Veere en Vlissingen en de gemeenten, trok de provincie dat plan in. Er is nu gekozen om eerst de brug bij Souburg een grote onder houdsbeurt te geven. Maart vol gend jaar is de Keersluisbrug aan de beurt. Die brug blijft op haar plaats. Dat wil zeggen, de brug wordt opengeklapt, waarna een aannemer aan de slag gaat. Voor de voetgangers en fietsers die over willen steken, komt er een noodbruggetje, direct ten noor den van die Vlissingse brug. Het autoverkeer dat naar de overkant wil, moet straks echter rondrij den. De provincie weet nog niet wan neer de Stationsbrug onder han den wordt genomen. Noch op wel ke manier, aldus Robert-Jan Swiers. Daar wordt nog op gestu deerd. Duidelijk is wel dat het be drijfsleven, de recreatiesector en de lagere overheden de provincie duidelijk hebben gemaakt dat een langdurige afsluiten van het ka naal niet acceptabel is. Junior corps Johan Friso werd met hun show tweede. Met slechts een minimaal verschil ver loor het jeugdkorps van Jong Ju- bal uit Dordrecht. Een knappe prestatie volgens Harrold de Raad van Juliana Korpsen Middelburg. „Johan Friso behaalde 78,7 pun ten. Dat is maar 0,4 punten min der dan de nummer één. We kun nen trots zijn." Johan Friso won wel de Best Percussion (trom mels) en Best Guard (vlaggen en dans). Het seniorenteam Juliana drum bugle moest na drie jaar Nederlands kampioen geweest te zijn .genoegen nemen met een tweede plek. Jubal uit Dordrecht won met 1,3 punten verschil. Over twee weken treffen de korp sen de Nederlandse en ook de Eu ropese top, tijdens de Europese kampioenschappen in Kerkrade. Harrold de Raad schat de kansen hoog in. „Een plek in de top drie moet voor ons haalbaar zijn." i, /mnd* conversation Samsung Galaxy S4 Mint Gratis Sony Xperta Z Nu eenmalig 19,- Alles-m-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Alles-m-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen/sms'en 2000 MB met 4G, na verbruik MB's geen extra kosten Toestel is van jou Bijna vierduizend euro per stuk, maar dan heb je volgens de ge meente ook wat: een bak die niet tweewekelijks, maar tweemaande lijks geleegd hoeft te worden door het inpandige perssysteem. Zon nepanelen die energie-opwekken voor de interne computer, maken het duurzame karakter af. Allemaal leuk en aardig, vindt groenteboer Hans Helleman, maar hij heeft er zo zijn twijfels bij. „Klanten komen met hun klokhuis in de winkel om te vra gen waar de vuilnisbakken geble ven zijn. Ze zien er namelijk hele maal niet uit als vuilnisbakken. En ze waren allebei al binnen een week kapot." Klopt, zegt de gemeente. Eén bak kampte met een storing, de ander viel ten prooi aan vandalisme. „Maar dat is inmiddels gerepa reerd, op kosten van de fabrikant omdat het nog binnen de garantie viel." De gemeente is beloofd dat de vuilnisbakken 'zichzelf terug verdienen'. Daarom houdt ze een jaar lang bij hoe vaak de bakken daadwerkelijk worden geleegd, hoe vaak er storingen zijn en hoe het gebruiksgemak is. Blijken de resultaten positief, dan overweegt de gemeente meer van deze bak ken aan te schaffen. Straks via door Emile Calon Tot en met 29 novem ber gaat de brug drie maal daags voor sche pen open: om 9.47, 14.47 en 19.47 uur. door Maarten Back MIDDELBURG - Zowel Juliana drum bugle corps als Junior drumcorps Johan Friso uit Middelburg, hebben afgelopen zaterdag een zilveren medaille behaald tijdens de Neder landse drumcorpskampioenschap- pen in Dordrecht. SONY /SAMSUNG /rnnd* doet 't gewoon Groenteboer Hans Helleman is nog niet helemaal gelukkig met de nieuwe bakken: „Klanten komen vragen waar de vuilnisbakken gebleven zijn. Ze zien er namelijk helemaal niet uit als vuilnisbakken." foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Ze zijn duur maar duurzaam, de nieuwe ondergrond se vuilnisbakken van winkelcen trum Paauwenburg in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20