Nout Wellink in Standplaats Zeeland Slim korten Veel partijen betrokken bij Voetbal Experience ZEELAND 19 commentaar Werk aan de weg in Zeeland op digitale kaart Op dinsdag 12 november zal 's avonds een debat plaatsvinden in de Zeeuwse Bibliotheek, mede ge organiseerd door de PZC. Aan de hand van stellingen, die in de we ken daaraan voorafgaand op de si te van de PZC worden geplaatst, kan het publiek kwesties aan Wel link voorleggen. Een dag later, op woensdagmiddag, wordt een de bat georganiseerd tussen Wellink en Zeeuwse jongeren. Wellink (1943) promoveerde als econoom aan de Erasmus Univer siteit en werkte onder meer bij het ministerie van Financiën. Hij volgde in 1997 Wim Duisenberg op als president van De Neder- landsche Bank (DNB). Dat was hij tot 1 juli 2011. Taak van DNB is onder meer toezicht houden op fi nanciële instellingen en andere banken. Ook speelt de bank een centrale rol bij het uitstippelen van het beleid van de Europese Monetaire Unie. Tijdens het be wind van Wellink ontstond de bankencrisis, met onder meer Ice- save in IJsland, werd ABN Amro genationaliseerd en ontstond de eurocrisis. Niet iedereen vond dat hij daadkrachtig genoeg optrad. Standplaats Zeeland is een idee van Ton Brandenbarg, de voorma lig directeur van de Zeeuwse Bi bliotheek. Gedurende enkele da gen leende hij de sleutel van zijn werkkamer uit aan prominenten als Wubbo Ockels, Paul Schnabel, Louise Fresco, Alexander Rinnooy Kan en leroen van der Veer. Hun bezoeken aan Zeeland zijn uitge breid gedocumenteerd. Executieverkoop MIDDELBURG - Bij de verkoop van de Voetbal Experience zijn meer partijen betrokken dan de koper en de verkoper. De Voetbal Experience is een be sloten vennootschap waarvan Ed gar Angelini en Sven van Rijswijk de bestuurders zijn. Zij mogen van de Stichting Voetbal Totaal het 'concept' voor het museum (expositie gecombineerd met voet balattracties) gebruiken. Via die stichting is ook een deel van de collectie in Middelburg terechtge komen. Hiervoor hebben de vier oorspronkelijke initiatiefnemers (Matty Verkamman, Hugo Borst, Jaap de Groot en Johan Derksen) destijds een vergoeding gekregen. Bestuurder van de stichting is Jos Kouwer en commissarissen van de stichting zijn onder anderen John Lillipaly, David Luteijn, Har- rie van Raaij en Henk Kesler. Voor verkoop van het concept en het doorgeven van de collectie is toestemming van de stichting no dig. Sinds de opening "in 2009 hebben (oud-)voetballers en hun familie allerlei voetbalmemorabilia in bruikleen gegeven aan de Voetbal Experience. De initiatiefnemers van een nieuw museum moeten van die bruikleengevers toestem ming zien te krijgen om de spul len te mogen gebruiken. Op de achtergrond spelen de zwa re financiële moeilijkheden waar in de Voetbal Experience ver keert. De schuldeisers kijken al dan niet op afstand mee. Voor hen is het van belang dat de Voetbal Expe rience verkocht wordt, het liefst voor een zo hoog mogelijk be drag. Verkamman en Borst zijn niet de enige geïnteresseerden in het voetbalmuseum. Ook vanuit Den Haag, Zwolle en Rotterdam is de afgelopen maanden belang stelling getoond. De Zeeuwse gemeen ten zijn voorzichtig met bezuinigingen op kunst en cul tuur. In 2013 stijgen de uitga ven zelfs iets. Ondanks de gure economische omstandigheden wordt er per inwoner drie euro meer uitgegeven. Dat is mooi voor instellingen als kunstpo dia, bibliotheken en musea, stuk voor stuk voorzieningen die van belang zijn voor de leef baarheid. Cijfers van het Centraal Bureau voor Statistiek laten echter ook zien dat het tij niet zo gunstig zal blijven. Nu al bezuinigt tweederde van alle gemeenten op kunst en cultuur. Het is on waarschijnlijk dat Zeeland aan deze trend kan ontsnappen. De eerste ombuigingen zijn hier al aan de gang. Gemeenten beslissen zelf over deze bezuinigingen. Het dus is mogelijk dat overal bibliothe ken sluiten en overal musea openblijven. Of andersom. On derlinge afstemming is nodig om een weliswaar wat schra ler, maar toch gevarieerd aan bod te behouden. Een digitale kaart op de internetsi te zeeland.nl biedt nu een over zicht van alle actuele knelpunten op de Zeeuwse wegen. Wie op het bewuste icoontje klikt, ziet onderaan een melding verschij nen wat er op dat traject aan de hand is, hoe de omleidingen zijn geregeld en ook hoeveel langer de geschatte reistijd dan is. Behalve voor werkzaamheden wordt de kaart ook gebruikt om vertragin gen te melden die ontstaan bij evenementen, als de Kustmara- thon, grotere wielerrondes en Concert at Sea. Stremmingen van een belangrijk knooppunt als de Zeelandbrug, worden via een apar te app voor smartphones doorge geven. De stremming kan binnen een paar minuten na de formele melding in beeld verschijnen. DINSDAG 17 SEPTEMBER 2013 I Het shirt dat de Duitse spits Gert Müller droeg tijdens de WK-finale in 1974. Oud-voetballer Wim Rijsbergen gaf het in bruikleen I Faas Wilkes jr (rechts) en zijn broer Michael bij de tentoonstelling over hun legendarisch vader, foto's Lex de Meester door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURC - Standplaats Zeeland krijgt een vervolg. Op 12 en 13 no vember komt Nout Wellink, de voormalige president van De Ne- derlandsche Bank, kantoor houden in Zeeland. De bedoeling is dat hij een ontmoeting aangaat met de Zeeuwse bevolking, gesprekken voert met bestuurders en politici en een kijkje neemt bij onderne mers en hun bedrijven. I Nout Wellink foto Evert-Jan Daniels/ANP Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst I Sven van Rijswijk met de beker die het Nederlands Elftal in 1988 won tij dens het Europees Kampioenschap in Duitsland. I Bal met de handtekening van Marco van Basten, spits van het Nederlands Elftal tijdens het EK in 1988. MIDDELBURG - Het is het schrik beeld van iedere wegbeheerder en hulpverlener: een verkeersinfarct. Het beperkte Zeeuwse wegennet is daar nogal gevoelig voor en dus moet er alles aan worden gedaan om te voorkomen dat het zo ver komt, vindt de provincie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19