Breedbandslag verhevigt effeweg.nl SI T-Mobile en Ziggo laten het gevecht om mobiel internet oplaaien. Meer goedkope Duitse stroom Europa geeft 30 miljoen voor aanpak jeugdwerkloosheid ECONOMIE 11 MOBIEL INTERNET TELE2 (§QQO -# supervoordelige busreizen AMSTERDAM - De concurrentie in telecomland heeft gisteren een nieuwe impuls gekregen. Kabelexploitant Ziggo is gestart met mobiele telefonie en mobiel internetten en gaat daarmee het gevecht aan met KPN, Vodafone en Tele2. Tegelijkertijd kondigde T-Mobile gisteren aan haar 4G-netwerk - voor zeer snel mo biel internetten - gratis open te stellen voor haar klanten. Daar mee bindt T-Mobile met name de strijd aan met KPN en Vodafone, die in hoog tempo hun 4G net werk uitrollen, maar de klanten daar circa vijf tientjes per maand voor vragen. De consument is de lachende der de, zegt Ben Woldring, eigenaar van de telecom vergelijkingssite Bellen.com. Ziggo wil zich niet als prijsvech ter afficheren, maar doet dat met een aanbod van 15 euro per maand voor een sim-only (300 mi nuten bellen/sms en 1000 MB mo biel internet), in feite wel volgens Woldring. Ziggo moet haar klan ten in de volle telecommarkt af snoepen van andere aanbieders. Ben Woldring: „Die zullen hun prijzen niet direct verlagen, maar ze zullen wel voelen dat er een TOP 5 GOEDKOOPSTE TELECOMAANBIEDERS 170,99 188,99 189,95 T -Mobile- simyo grote jongen bij komt." Ziggo zet bovendien de aanval op de aanbie ders van 4G in door één miljoen modems van haar klanten open te zetten voor gedeeld gebruik. Dat betekent dat Ziggo-klanten op veel plekken gratis gebruik kun nen maken van het snellere wifi en daarvoor geen duur 4G abon nement hoeven aan te schaffen. „Of het goed werkt, moet blij ken", aldus Woldring. „Want snel mobiel internet op je smartphone wil je in de binnenstad, op een terrasje en bij de bushalte. De praktijk zal uitwijzen of Ziggo een goed wifi-signaal kan aanbie den op dit soort plekken." UPC experimenteert momenteel (in Zutphen) eveneens met gratis internet via medegebruik van het modem van UPC-klanten. Vol gens Woldring doen UPC, Ziggo en Zeelandnet er goed aan op dat punt de handen ineen te slaan, om tot een landelijk dekkend net werk van gratis wifi te komen. UPC en Ziggo (dat voor het sim-only pakket gebruik maakt van het netwerk van Vodafone) bezitten samen nog vergunnin gen voor 4G internet, maar heb ben daar geen concrete plannen mee. Woldring sluit niet uit dat een overname van Ziggo door UPC (dat al een belang in Ziggo heeft van bijna 30 procent) leidt tot een vrijwel landelijk dekkend netwerk. „Maar misschien ge beurt dat ook als een grote partij als France Telecom weer terug wil komen op de Nederlandse markt door overname van beide kabelbe drijven." Woldring noemt de zet van T-Mobile om het 4G netwerk gratis open te stellen voor haar klanten, 'een onverwachte en bril jante manoevre'. T-Mobile zegt dat vanaf 18 novem ber 100.000 klanten met een Stel Samen-abonnement in de Rand stad gratis gebruik kunnen ma ken van het 4G netwerk (met snelheden van 30 tot 50 Megabit per seconde). Volgens T-Mobile beschikken 100.000 van haar 4,5 miljoen klanten al over een smart phone die geschikt is voor 4G. De stap van T-Mobile is volgens Wol dring een gevoelige slag voor KPN, dat in hoog tempo bezig is 4G over Nederland uit te rollen. In maart zou het netwerk van KPN landelijk dekkend moeten zijn. Door haar klanten nu gratis 4G aan te bieden, voorkomt T-Mo- bile een massale uittocht naar de concurrentie. Woldring:„Waarom zouden klanten dan nog vijf tien tjes per'maand bij KPN gaan beta len?" Hoe sneller T-Mobile haar klanten overhevelt naar het aller snelste 4G netwerk, des te min der is er de noodzaak om in het langzamere 3G-netwerk te inves teren. Snel groeiend gebruik van mobiel internet trekt een zware wissel op de huidige 3G-netwer- ken. Meevaller voor KPN KPN mag het boekverlies van 3,7 miljard euro dat zij lijdt op verkoop van het Duitse onder deel E-Plus, aftrekken van de belasting. KPN maakte gisteren bekend daarover overeenstemming te hebben bereikt met de belas tingdienst. Nederland zat fout bij landbouwsubsidie Nederland heeft een rechts zaak tegen de Europese Com missie verloren. Nederland was het niet eens met het be sluit van Brussel om ruim 22 miljoen euro aan EU-land- bouwgeld terug te vorderen. Gisteren oordeelde het Euro pees Hof van Justitie dat het be sluit tot terugvorderen terecht was. In april 2011 vorderde Brussel in totaal 22,69 miljoen euro terug van Nederland, omdat Nederland onterecht EU-geld had verstrekt aan on der meer telersvereniging FresQ.voor het bedrukken van verpakkingen. Nederlandse consumenten en be drijven zijn over een paar jaar naar verwachting voordeliger uit met hun stroomrekening. Ten- neT, de beheerder van het hoog spanningsnet, gaat de verbindings capaciteit tussen Nederland en Duitsland vergroten, waardoor er meer goedkope Duitse stroom kan worden geïmporteerd. In 2016 moet een nieuwe interna tionale verbinding tussen Doetin- chem en Wesel in gebruik geno men worden. Voor de bestrijding van jeugd werkloosheid in Nederland komt 30 miljoen euro extra beschik baar. Minister Asscher krijgt het geld uit het Europees Sociaal Fonds. Dat maakte hij gisteren be kend bij een werkbezoek aan Phi lips in Eindhoven. Eerder trok het kabinet zelf al 50 miljoen euro uit om jongeren aan een baan te helpen. Daarvan gaat 25 miljoen naar een programma 'om jongeren langer door te laten leren in het MBO' en 25 miljoen naar arbeidsmarktregio's om jon geren aan de slag te helpen. De 30 miljoen die Europa nu beschik baar stelt, gaan ook naar de re gio's. De regio's krijgen het geld niet zomaar: ze worden verplicht zelf ook bij te dragen. Doel van het hele project is dat er (leer)ba- nen en stages gecreëerd worden voor jongeren. Gisteren onderte kende Asscher de afspraken die hij hierover met de Brabantse ar- beidsregio's maakte. In Brabant gaat het om 4500 werkplekken. De werkloosheid is onder jonge ren dubbel zo groot als onder de hele bevolking. 180.000 jongeren tussen 15 en 25 hebben geen baan. Lk v 279,- 319. 499,- DINSDAG 17 SEPTEMBER 2013 door Chris van Alcm Hat goedkoopste Sim Only abonnement voor een gebruik van 140 belminuten, 50 sms'jes, 280 MB internet per maand en een looptijd van 1 jaar (inclusief aansluitkosten). (Het gemiddelde gebruik van bezoekers van vergelijkingssite Bellen.com.) infographic DPd I bron Bcllen.com Belgische Ardennen en Luxemburg Singlereis Bodensee en Zwarte woud DEN HAAG BRUSSEL ARNHEM EINDHOVEN "anaf 5 daagse busreis Vertrek: 30 sept Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x diner Bege leiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Gegarandeerd vertrek! De Provence en de Camargue 8 daagse busreis Vertrek: 12 okt Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 7x diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reis leider Vervoer per Comfort Class touringcar Gegarandeerd vertrek! Noord-Spanje: Bilbao, San Sebastian, Santander 10 daagse busreis Vertrek: 14 okt, 15 nov Inclusief: 9 hotelovernachtingen 9x ontbijt 9x diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reislei der Vervoer per Comfort Class touringcar Op 14 okt gegarandeerd vertrek! Rondreis Schotse Hooglanden 11 daagse busreis Vertrek: 4 okt Inclusief: 10 hotelovernachtingen 10X ontbijt lOx diner Stadsrondrit Edinburgh o.l.v. een gids Boot overtocht Duinkerke/Calais - Dover v.v. Begeleiding door uw chauf feur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Gegarandeerd vertrek! "anaf 5 daagse busreis Vertrek: 7 okt Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x dinerbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Gegarandeerd vertrek! Italiaanse Bloemen- rivièra en Cöte d'Azur »anaf 10 daagse busreis Vertrek: 14 okt Inclusief: 9 hotelovernachtingen 9x ontbijt 9x diner Welkomst drankje Ligurische avond met live muziek Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Ver voer per Comfort Class touringcar Gegarandeerd vertrek! Toscane: Pisa, Florence en Elba 11 daagse busreis Vertrek: 4 okt Inclusief: 10 hotelovernachtingen 10x ontbijtbuffet 9x diner 1x Toscaans specialiteitendiner Welkomstdrankje Stadswande ling Florence o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Gegarandeerd vertrek! Sicilië en Zuid-ltalië 15 daagse busreis Vertrek: 30 sept Inclusief: 14 overnachtingen 14x ontbijt 13x diner Stadswande ling Florence o.l.v. een gids Nederlandssprekende gids op dag 5, 7, en 11 Stadsrondrit Rome o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Gegarandeerd vertrek! Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden €2,50 calamiteitenfonds en €18,- reservenngskosten per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 11