Van naar 8 ENTERTAINMENT Ze sierde de covers van alle grote modebladen en is nog altijd de muze van modekeizer Karl Lagerfeld. Diane Kruger (36), momenteel het gezicht van de Chanel-campagne, is tegenwoordig echter vooral een gewild actrice. Ze heeft de hoofdrol in de Amerikaanse remake van de Scandinavische reeks The bridge. Nog geen uur na het gesprek met actrice en model Dia ne Kruger flitst een recla mespot van Chanel langs, waarin ze prominent aan wezig is. De geboren Duit se, eerder te zien in films als Troy en Inglorious bastards, is dit jaar im mers het gezicht van het merk. Al enige ke ren eerder was ze het visitekaartje van Karl Lagerfelds modehuis, omdat hij naar ver luidt dol is op haar elegantie en klasse. De modekeizer, die naast haar woont in Parijs, beschouwt haar min of meer als zijn muze. Op haar 15e - toen ze in het Duitse stadje Hildesheim, waar ze opgroeide, werd gescout als fotomodel - mocht ze al voor hem aan het werk. En nog steeds ziet ze hem als 'een soort stiefvader'. Dat haar extravagante buurman deze dag ook in München is, de stad waar ze audiëntie houdt, is slechts toeval, lacht ze. „We stem men onze agenda's niet op elkaar af." Kruger, tot Amerikaanse genaturaliseerd, is in Europa om te praten over haar rol van Sonya Cross in de zeer geslaagde Ameri kaanse remake van de Scandinavische serie The bridge. Hierna gaat ze naar New Mexi co voor opnamen van de film Midnight sun, waarin ze tegenover Jesse Eigenberg staat, die in 2010 een Oscar-nominatie binnen sleepte voor zijn rol als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg in The social network. Het mag duidelijk zijn, de acteerloopbaan van het voormalige topmodel gaat steil bergopwaarts. „Ik heb geen dag spijt van mijn beslissing te stoppen als model", zegt ze lachend. Dat besluit nam ze al in 1998; ze had er genoeg van dat iedereen haar al tijd vertelde wat ze moest doen. „Je bent niet meer dan een chique kledinghanger." Ze ging een acteeropleiding volgen in Pa rijs, de stad waar ze door haar modellen werk belandde. Zoals ze eerder opnieuw be gon toen een blessure het onmogelijk maakte verder te dansen op topniveau bij het prestigieuze Royal Ballet in Londen. Ze speelde aanvankelijk in Franse films, tot Hollywood haar opmerkte. Zeven jaar gele den ontmoette ze daar haar vriend, acteur Joshua Jackson, vooral bekend van de tv-se- ries Fringe en Dawson Creek. „Het was een van de redenen waarom ik graag aan de se- rie wilde meewerken. We zijn 's avonds ge woon thuis, met de kat, heel huiselijk." The bridge draait om een dode die wordt ge vonden op The bridge of the Americas, een brug die het Mexicaanse Juarez verbindt met het Amerikaanse El Paso. De Ameri kaanse agente Sonya Cross moet samenwer ken met haar Mexicaanse collega Marco Ruiz (Demian Bichir) en het duo stuit te gen wil en dank op een slangenkuil: drugs kartels, corruptie, een seriemoordenaar aan het werk; veel donkerder krijg je het niet. Cross heeft daarbij het aan autisme gelieer de syndroom van Asperger, waardoor ze niet echt makkelijk is in het onderhouden .van sociale contacten. Kruger: „Het is aan vankelijk niet duidelijk wat ze heeft. Het duurde even voordat ik haar begreep. De emoties uit mijn spel bannen, viel aanvan kelijk ook niet mee. Sonya ziet de wereld gewoon anders dan wij, ze gaat anders met de dingen om. Het grootste misverstand over mensen met Asperger is dat ze geen emoties hebben. Maar er zit eigenlijk een soort vertraging in de manier waarop ze hun emoties uitdrukken." Ze werkte ter voorbereiding samen met DIANE KRUGER Alex, een jongen die Asperger heeft en haar adviseerde. Ze krijgt nog dagelijks reacties van ouders van kinderen met dit syndroom en daarmee werd ze van super model plots rolmodel. Al ziet ze dat zelf niet zo. „De brieven zijn hartverwarmend, zo blij zijn deze mensen dat er iemand op de buis komt die Asperger heeft én maat schappelijk geslaagd is. Ik hoor van veel kij kers dat ze in het begin van de serie dach ten: wat hééft dat rare mens? Zulke reacties krijgen mensen met Asperger dus' dage lijks. Het is goed daar even bij stil te staan." Haar geliefde Joshua Jackson, met wie ze een voor Hollywood-begrippen stabiele re latie heeft, kon door zijn ervaring in Fringe ook goed helpen, zegt ze. „Televisie is rede lijk nieuw voor me, hij gaf me goede tips. Hij is nu klaar met Fringe, dus we hopen nu de tijd te vinden om samen op vakantie te gaan. Want al doe ik nog zo veel leuke dingen, hij komt op nummer één." topmodel rolmodel door Monique Brandt foto's Fox Diane Kruger als agente met Asperger: „Het grootste misverstand over mensen met Asperger is dat ze geen emoties hebben." foto Fox Geboren op 15 juli 1976 als Diane Heidkrüger in Algermissen, Duitsland. Ging als tiener naar Royal Ballet Londen, maar moest door blessure stoppen. Op haar 15e op straat gespot door modelscout. Verte genwoordigde Duitsland in 1992 in de inter nationale Elite Model Look. Model voor alle grote merken; Yves Saint Laurent, Chanel, Louis Vuitton, Armani, Dior, Burberry, Ferragamo. Mannequin in shows Mare Jacobs, D&G, Sonia Rykiel Op covers van bladen Marie Claire, Vogue Paris, Cosmopolitan. Stopte in 1998 ais topmodel, ging naar ac teeropleiding. Debuteerde in The piano player (2002). Speelde in 2004 in Troy van Wolfgang Petersen en in National treasure, met Nicolas Cage, in 2009 in Inglourious bas terds van Quentin Tarantino en in 2011 in Unknown van Liam Neeson. Trouwde in 2001 met de Franse acteur en regisseur Guillaume Canet. Ze gingen schei den in 2006 en sinds dat jaar is Diane Kru ger met acteur Joshua Jackson. The bridge. Elke dinsdag op Fox, 20.30 uur. reageren? media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 8