Titels De Koster en Poppe bij Masters op rij in Almere Triatleet Gomez kaapt wereldtitel voor broers Brownlee weg Nieuwdorp is nog altijd niet de oude SPORT 15 Voor de eindzege hoefde De Koster in de kleine poule maar twee partijen te winnen. Felius klopte hij op het terrein van De Goese Maan in twee sets (6-2 7-6) en Scherbeijn moest er in drie sets (6-2 0-6 6-o) aan gelo ven. Jeroen Bakx pakte de titel bij de mannen 4. De Vlissinger hield in een knock-outschema zes ande ren achter zich. In de finale klop te hij Stijn Sprinkhuizen met 7-5 6-3. Bij de vrouwen werden de speel- sterktes 3 en 4 gecombineerd in één schema. Shura Poppe uit Vlis- singen versloeg Linda Gruber (6-1 6-1) en Esmee Vleugel (7-5 6-2) en streek de titel op. Martijn Tissink, afkomstig uit Kapelle, eindigde op de 85e plaats in 10.51.58. Dat was een flinke verbetering ten opzichte van vo rig jaar, toen hij in zijn eerste hele triatlon in het Engelse Bolton een tijd noteerde van 12 uur en 21 mi nuten. „Ik heb mijn doel gehaald om on der de 11 uur te finishen", liet Tis sink voldaan weten. Niet alleen Remy Vasseur had het zwaar. De meeste deelnemers von den deze triatlon van Almere een van de zwaarste van de afgelopen jaren. Van de 420 starters viel 25 procent uit, waarbij Sjaak Sinke (Koudekerke) de twijfelachtige eer had om na 200 meter zwem men als eerste op te moeten ge- ven. Hij was bevangen door de kou. Op de halve afstand was er een verrassende 36e plaats van Ruben Martens uit Koewacht, die slechts 31 minuten nodig had voor de 1900 meter zwemmen, 2 uur en 30 minuten voor de 90 kilometer fietsen en de halve marathon af sloot in 1.36. Dat was goed voor een eindtijd van 4.46.36. Voor John Kommer (Zierikzee) was zijn tweede optreden op de halve een opmaat om zich vol gend jaar aan te melden voor de hele. „Het was verschrikkelijk weer, maar toch heb ik het niet koud gehad", liet hij na 6 uur en 7 minuten weten. Hij was een kwar tier sneller dan vorig jaar. Gomez rekende in het kletsnatte Londen af met de broers Alistair en Jonathan Brownlee, de win naars van goud en brons op de Spelen van vorig jaar. De oudste van de twee, olympisch kam pioen Alistair, raakte vanwege een achillespeesblessure achterop tijdens de 10 kilometer hardlo pen. Hij kwam uiteindelijk niet verder dan de 52e plek, waardoor hij in de eindstand van het WK net naast een medaille greep (vier de). In de straten van Londen voerden Gomez en Jonathan Brownlee een rechtstreeks gevecht om de wereldtitel. Beide triatleten wis ten dat de winnaar van de finale tevens het goud zou pakken. Brownlee leek op 200 meter van de finish af te stevenen op de ze ge, maar werd in de laatste meters nog gepasseerd door Gomez die daarmee genoeg punten pakte om wereldkampioen te worden. „Jona than heeft een wereldtitel wegge gooid door als een tactische dom- oor te lopen", zo bromde broer Alistair. „Als hij had gewacht tot de laatste 50 meter, had hij gewon nen." De Nederlandse triatletes hebben 7. zaterdag in de grote finale van het WK gefigureerd. Europees kam- pioene Rachel Klamer was in Lon den nog de beste op de achttien de plaats, maar finishte wel op 3 - minuten achterstand van de Brit se winnares Non Stanford. Danne Boterenbrood, twee weken gele den de nummer één in de Zwin triatlon, werd 27e. De 22-jarige Nieuwdorp wilde in de Zak van Zuid-Beveland nog eens testen hoe hij ervoor staat, maar liep niet over van enthou siasme. Zo'n vier geleden werd de Yer- sekenaar een aantrekkelijke en vooral ook succesvolle wielerloop- baan voorspeld. Als achttien jarige schreef hij in zijn eerste jaar bij de beloften meteen de Altena-Biesboschronde in Wer kendam op zijn naam en later mocht hij ook deelnemen tussen de beroepsrenners aan de Delta Tour. „Dat was natuurlijk een fraaie start en ik leek er klaar voor", vertelde Nieuwdorp in Ovezande. Maar hoe anders is het allemaal gelopen toen hij met gezond heidsklachten kreeg af te reke nen. De ziekte van Pfeiffer scha kelde Nieuwdorp uit en daarna is het nimmer goed gekomen. „In middels is gebleken dat ik de ziek te van Lyme heb. Dat zou voortvloeien uit een beet van een teek, maar ondanks een inten sieve behandeling blijf ik er last van hebben. Overigens ben ik wel blij dat er nu duidelijkheid is over wat ik mankeer", aldus de wielrenner die wekelijks naar Eindhoven reist voor behande ling en medicatie. „Ik heb last van tintelingen in mijn arm en ik knipper behoorlijk veel met mijn ogen. Verder ben ik na korte in spanningen soms al snel ver moeid." Nieuwdorp weet daardoor nog niet precies wanneer hij weer op zijn gewenste niveau kan wielren nen. Hij heeft afgelopen zomer aan enkele wedstrijden van de zo meravondcompetitie deelgeno men en zaterdag was hij erbij in Ovezande, waar hij in een leven dige wedstrijd aan de leiding kwam met Jacques Schuit uit Oost-Souburg en Rik de Vree uit Gilze. Schuit reed opnieuw sterk en probeerde wel een paar keer alleen weg te rijden om zodoen de de spurt te ontlopen. Maar hij kreeg niet de ruimte, waarna De Vree de eindsprint won. Schuit werd tweede, voor Nieuwdorp. Bij de 40+ ging de overwinning naar Tony Verschuuren (Fij naart), Marcel Verhagen (Oss) schreef de D-categorie op zijn naam. Michael de Jong (Kortge- ne) was de sterkste bij de S/P's. Dimitri Mulder (Heinkenszand) werd uiteindelijk gehuldigd als winnaar van het RBH-klasse- ment (overkoepelend jaarklasse ment). MAANDAG 16 SEPTEMBER 2013 NEELTJE JANS - Menno van Blitterswijk werd zondag Europees kampioen roeifietsen. Nadat hij de sprint op zijn naam had geschreven, kon niemand hem in het overallklassement benaderen. Het was een gedenkwaardige zege, want daarmee werd hij gelijk de laatste winnaar die bij Neeltje Jans gekroond werd. Na vijftien jaar houdt de organisatie er mee op. foto Dirk-jan Gjeltema GOES - Tennisser Jens de Koster heeft zondagmiddag in Goes de Zeeuwse Masters gewonnen. In de hoogste categorie, mannen 3, ein digde de speler van TV Yerseke bo ven Mare Felius en Remy Scher- beijn. LONDEN - De Spaanse triatleet Ja- vier Gomez heeft zondag voor de derde keer de wereldtitel veroverd. De dertigjarige Gomez klopte tij dens de grote finale van de WK Se ries in Londen de Britse favoriet Jo nathan Brownlee. Daarmee verze kerde de Spanjaard zich na 2008 en 2010 voor de derde keer van de wereldtitel. „Het is geweldig om weer de beste van de wereld te zijn", jubelde de nummer twee van de Olympische Spelen. door Wim de Vos OVEZANDE - Is het de bedoeling dat Nick Nieuwdorp binnen afzien bare tijd weer volop aan wielerwed strijden meedoet? „Ik hoop het", zei de coureur uit Yerseke zater dag, nadat hij als derde was gefi nisht tijdens de Slotkoers van TMZ in Ovezande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73