Van Dam redt de eer voor 's Lands Welvaren Vasseur grijpt derde brons Voor de allerlaatste keer bij Neeltje Jans 14 SPORT Driebanders van Dallinga/Frans Bevers kennen geen genade voor Garage Verbrugge Hyundai. SLUISKIL - De regerend lands kampioen en bekerwinnaar, Dallinga/Frans Bevers, kende zon dag geen pardon met het in de ere divisie debuterende Garage Ver- brugge Hyundai. De derby in Ho tel Dallinga eindigde in een 7-1-overwinning voor de 'thuis ploeg'. Toch mogen de driebanders van Verbrugge zeggen dat zij het be ter deden dan twee weken gele den het topteam van Partycen trum Osdorp, dat door Frans Be vers met 8-0 werd vermorzeld. Berry Dallinga dwong tegen een matig spelende Jean Paul de Bruijn een remise af en redde zo doende de eer voor zijn team. Dallinga leek aanvankelijk kans loos te zijn tegen een goed gestar- KWADENDAMME - De driebanders van 's Lands Welvaren konden zondag in het eredivisieduel met Capelle/De Terp geen potten bre ken. Alleen Jens van Dam won in Kwadendamme en daardoor hield hij zijn ongeslagen status dit sei zoen in stand. De Sassenaar begon matig aan zijn partij tegen de Rotterdamse Italiaan Emilio Sciacca, maar nadat hij halverwege een serie van acht had gemaakt, greep hij de bezoeker bij de keel en liet hij niet meer los voor de finish was bereikt: 45*34 in 40 beurten. te Jean Paul de Bruijn. Maar toen hij met een mooie serie van zes te rugkwam in de wedstrijd, begon de ervaren Hulstenaar steeds moeizamer te opereren. Hierdoor eindigde de partij in een punten- deling: 45*45 na 40 beurten. Dal linga was trots, De Bruijn teleur gesteld. De verschillen in de andere partijen waren wel erg groot, al lag dat niet aan het falen van de bezoekers maar aan de supre matie van de regerend kampioe nen. Glenn Hofman speelde voor de pauze zeer sterk en slachtte Patrick Vasseur af met 45-20 na 25 beurten. De jonge Hage naar scoorde niet alleen gemak kelijk, maar liet ook moeilijke ballen achter voor zijn tegenstan der. „Ik heb geen fouten gemaakt, Op de andere tafel werd Kees Wittens op grote achterstand gezet door Ad Koorevaar. On danks een sterke inhaalrace ging de winst toch naar de Dordte- naar: 35-45. Na de thee tekende een debacle zich af, omdat zowel Ronny Daniels als Francis Forton op gro te achterstand werd gezet door respectievelijk Richard Bitalis en Martin Spoormans. Bitalis haper de even, maar was veruit de bete re. Hij won met 32-50. Spoormans leidde met 37-13 na 26 beurten, maar had nog 28 kansen nodig om de 50 te bereiken. Forton kwam nog terug tot 46. maar Glenn was niet te houden", zei Vasseur. „Daarbij kwam dat ik weinig spel kreeg. En als ik een goede bal had gemaakt, bleek er niet nog een goede carambole mo gelijk. Het doet niets af aan zijn klasse." Na de thee vermorzelden Peter de Backer en Frédéric Caudron alle il lusies zo die er nog leefden bij Ga rage Verbrugge Hyundai. De Backer begon tegen Thérèse Klom penhouwer met series van 4,2, 6, 3, 6,10 en 3, om daarna 'rustig' uit te bollen naar een 50-16-overwin- ning in 21 beurten. Zij is de num mer één van de wereldranglijst bij de vrouwen en kreeg afgelo pen week in Zuid-Korea een waar devol geschenk van haar sponsor: een keu van ongeveer 3500 euro. De Backer bleef na de partij be scheiden als altijd en hield het bij een understatement: „Het ging wel lekker." Op de andere tafel was er een soortgelijke demonstratie van Frédéric Caudron tegen Bart Ceu- lemans. De jonge Belg deed het niet slecht, speelde 1.00 gemid deld, maar tegen geweldenaar Caudron viel niets te beginnen. Met series van 7,8 en 12 was meer dan de helft van de benodigde punten al gemaakt. Uiteindelijk werd het 50-21 in 21 beurten. „We kwamen er niet aan te pas vandaag" zei de reële Vasseur. „Dat hadden we ook niet ver wacht, maar dit is ook niet de ploeg waartegen we punten moe ten pakken. Daarvoor zijn ze alle maal veel te sterk. Ook al word je door hen weggespeeld, het blijft een genot om die mannen te zien spelen." De voorzitter van de Stichting Driebandenpromotie Zeeland, Meerten Dallinga, zei vooraf gaand aan het duel: „We gaan van daag sowieso blij zijn, want wij winnen altijd." Daarmee doelde hij op het feit dat de twee teams samen zijn onder gebracht. „Het was niet ons streven om met twee teams in de eredivisie te spelen, maar nu het zo is gelopen steunen we beide ploegen voor honderd procent." Na de 3,8 km zwemmen stapte Vasseur als 21e uit het koude wa ter. De tocht van 180 km op de fiets reed hij in de stromende re gen. „Het was verschrikkelijk. Te gen de wind in kwam ik niet bo ven de 32 kilometer per uur", liet hij na afloop weten. „Daar kwam bij dat ik net de slag miste. Een groepje van zeven kon wegrijden. Alleen kon ik nooit meer terugko men." Half koers was Vasseur toch al de derde Nederlander. Na een kleine vijf uur begon hij aan de afsluiten de marathon, zijn sterkste onder deel. De Vlissinger kreeg het on derweg moeilijk, kwam niet aan zijn gewenste tijd van onder de 2 uur en 50 minuten, maar achter haalde nog wel veel concurren ten. De 3.10.36 was echter niet snel genoeg om Roeland Smits (zilver) en Erik Simon Strijk (goud) te achterhalen. „Dit was m'n zwaarste triatlon ooit", keek Vasseur terug. „Het was door de regen en de wind alleen maar afzien. Van de eerste tot en met de laatste kilometer." De overall zege ging naar de Belg Bart Col- paert. Landskampioen toont suprematie door Joop van den Oudenhoven door Joop van den Oudenhoven Remy Vasseur, hier op archiefbeeld, werd derde op het NK. foto Ruben Oreel ALMERE - Voor de derde keer op rij pakte Remy Vasseur uit Vlissingen de bronzen plak op het NK hele triatlon in Almere. Vorig jaar werd hij ook nog derde overall. Dit jaar stonden sterke buitenlandse atle ten aan de start en finishte hij als zesde, in een tijd van 9 uur, 6 minu ten en 43 seconden. Dat was aan merkelijk langzamer dan vorig jaar, maar het weer was dan ook een stuk slechter. 336 Triatleten voltooiden zaterdag de hele triatlon van Almere. De laatste fi nisher deed er zesenhalf uur langer over dan de winnaar, de Belg Bart Col- paert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72