Mannen Rapide boeken een monsterscore, ook vrouwen winnen Beste seizoensstart TOP in overgangsklasse Korfballers Zaamslag met de schrik vrij 12 SPORT VIJFDE KLASSE ZONDACVOETBAL Hoofdplaat, Corn Boys, SDO'63 en IJzendijke winnen ook hun tweede duel in de vijfde klasse A. Ook bij het jeugdige vrouwen team van Olympia gaat het voort varend. Na een gelijkspel in het openingsduel werd zondag het duel bij DDHC winnend afgeslo ten. De mannen van Olympia in casseerden een geflatteerde neder laag bij Voorne. Vrouwen. Derde klasse. Rapide-Waalwijk 1-0 (1-0): Een vrij matig duel met nauwelijks krachtsverschil en weinig doelge- vaar. De strijd ontwikkelde zich meer tot een tactisch steekspel dat zich hoofdzakelijk tot het mid denveld beperkte. De enige treffer viel in de dertigste miuut. Na een individuele actie aan de rand van de cirkel scoorde Lauren Zaman met een droog schot. In de twee de helft gaven de teams elkaar op nieuw geen duimbreed toe. Een gelijkspel had misschien de ver houdingen beter weergegeven. Vierde klasse. DDHC-Olympia o-i (o-o): Olym pia dicteerde het spel, maar had net als vorige week moeite om dat grote veldoverwicht in doel punten om te zetten. Pas tien minuten na de her vatting vond Aïcha Sips wel de weg naar het doel. Ook daarna hadden de Terneuzense speel sters veruit het meeste balbezit en de beste kansen. Die bleven on benut en daardoor waren de eind cijfers een zwakke afspiegeling van het werkelijke krachtsver schil. Mannen. Derde klasse. Voorne-OIympia 3-2 (1-1): Olym pia verdiende zeker een gelijkspel. Het team had lering getrokken uit het duel van vorige week en daar door ontwikkelde het nu zelf een hoog tempo en speelde het se cuur de bal rond. Dat resulteerde na twintig minuten in de 0-1. Op aangeven van Arjen de Vries scoorde Sander Coers met een tip-in. Door een dubieuze strafbal kwam Voorne nog voor de doel- wisseling langszij. In de tweede helft had Olympia het beste van het spel en drukten de Terneuzenaren dat in de acht ste minuut uit in de 1-2 via Tim Boerbooms. Even later werd het 2-2 en verder in de wedstrijd viel zelfs op schlemielige wijze de 3-2. Vierde klasse. Rapide-Teteringen 11-1 (5-0): On danks deze riante zege begon een te slap spelend Rapide moeizaam aan dit duel. Het duurde tot de twintigste minuut voordat de sco re werd geopend, via Martijn Burm op aangeven van Maxime Post. Toen was het hek van de dam. Binnen vijftien minuten stond het 5-0 door treffers van Quinten Missiaen, Martijn Burm (2x) en Wouter de Kerf. Direct na de her vatting scoorde Teteringen tegen. Daarna was het weer Rapide dat domineerde. Een bij vlagen goed samenspelend Rapide liep uit naar 11-1 door treffers van Maxi me Post (2x), Nieck Boeding, Lars van Tatenhove (2x), en Quinten Missiaen. Volharding-Hoofdplaat 0-7 (0-2). Hoofdplaat had geen enkele moeite om een zich zwak verwe rend Volharding naar een ruime nederlaag te spelen. Nadat de rust met 0-2 was ingegaan werd het uiteindelijk 0-7. Marvin Cornelis en Loek Thomaes scoorden elk driemaal. Thomas van Merode nam de zevende treffer voor zijn rekening. Graauw-IJzendijke 0-2 (0-1). Op de overwinning van IJzendijke viel weinig af te dingen. Graauw deed wel aardig mee, maar kon het de bezoekers geen moment echt moeilijk maken. Sander van Buuren opende in de eerste helft vanaf de strafschopstip de score. Jan Meijer maakte er in de 75e mi nuut 0-2 van. Corn Boys-Kwadendamme 3-0 (1-0). Imponeren deed Corn Boys niet, maar de 3-0-overwinning op Kwadendamme was wel ver diend. De Sassenaren kwamen in de eerste helft door een inzet in eigen doel van Eef Zuidhof op 1-0. Daarna duurde het tot de tachtigste minuut voordat Sebas tian de Meijer de score naar 2-0 kon opvoeren. In de slotminuut maakte De Meijer ook nog de 3-0. Sluis-SDO'63 0-2 (0-2). SDO'63 legde de basis voor de 0-2-over- winning in de eerste helft. Toen scoorden Dominique Toet en Kaj Bouwens. In de tweede helft kwam Sluis weliswaar beter in de wedstrijd, maar de hoop op een gunstig eindresultaat verdween nadat Coen Quaak een strafschop onbenut had gelaten. Terhole-Hansweertse Boys 2-3 (0-3). De wedstrijd leek voor de rust al beslist, omdat Hansweert- se Boys door doelpunten van Emiel Jansen, Alexander Veljanov- ski en Alex Tieling vlot op 0-3 kwam. Na de hervatting rechtte Terhole echter de rug en werd het zowaar nog spannend. Invaller Menno van Bellen maakte vijf minuten na de hervatting de 1-3, waarna Sietse de Waal de thuisclub nog dichterbij bracht. De verdiende ge lijkmaker bleef in het verdere ver volg echter uit. Hulsterloo-Vivoo 3-1 (2-1). Hul- sterloo kwam al in de eerste mi nuut op 1-0 door een doelpunt van Christof Praet. Diezelfde Praet maakte nadien nog eens twee treffers, nadat het eerst 1-1 was geworden door Dimitri Cu- pens. Vooral na de rust had Hulsterloo een groot overwicht. Excelsior-TOP 10-15: In de eerste 35 minuten was TOP heer en meester in Dordrecht. Op de 4-9-ruststand viel niets af te din gen. „Het was écht goed", onder streepte coach Peter Crucq het overwicht nog maar eens. Na rust stokte de Walcherse ma chine en naderde Excelsior tot 10-12. TOP kwam het dipje te bo ven en sloeg in de slotminuten weer toe. Nieuwerkerk-Tjoba 10-11: Ook te gen de eigen verwachting in ver sloeg Tjoba het sterker geachte Nieuwerkerk. Het uitschakelen van de aanvallende rebounders van de thuisploeg slaagde wonder wel. Onder de impulsen van Mar cel de Dreu sloeg het team uit 's-Heer Hendrikskinderen voor rust een gaatje: 5-8. In de tweede helft werd die voorsprong goed verdedigd. Het was een welkome boost voor de Bevelanders. Fortis-Swift 14-16: In de Zeeuw se derby in de eerste klasse had Swift een flitsende start. De Mid delburgse ploeg leidde na een kwartier met 1-5. Fortis ging daar na in de achtervolging, maar kwam nooit dichterbij dan twee punten. Coach Carlo de Waele vatte het sa men: „We hebben bepaald niet goed gespeeld, maar op karakter twee punten binnen geknokt." Zaamslag, dat uitkomt in de vier de klasse, veroorzaakte negen vrije ballen en drie strafworpen. ZKV wist wel raad met al die do- despelmomenten. Gebukt onder die onnodige tegen treffers liep de vierdeklasser te gen een achterstand aan van twee punten. Dat duurde tot de slot fase. Daarin boekte Zaamslag mis schien wel de grootste winst van de dag: mentale weerbaarheid. Na de gelijkmakende 14-14 viel ook de winnende nog binnen. „Hier komen we bijzonder geluk kig mee weg", realiseerde coach Carlo de Waele zich maar al te zeer. Tegelijkertijd liet hij zijn gedach te nog eens gaan naar de beslissen de laatste minuut. Die had de thuisploeg uiteindelijk broodno dig om zes uit zes te blijven lo pen. door Peter Snelders HULST - De hockeyteams van Rapide kunnen bogen op een goe de competitiestart. Zowel bij de vrouwen als de mannen werd de tweede zege op rij geboekt. Het mannenteam van de Hulster club won zelfs met dubbele cijfers. Kwartet aan kop door Eddy van der Hooft 1 Eva d'Hooghe (paars tenue) zet een actie in. Sophie Claessens kijkt toe. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal zijn na de tweede speeldag nog vier teams zonder puntenverlies: Hoofdplaat, Corn Boys, SDO'63 en IJzendijke. Van dat kwartet heeft Hoofdplaat dankzij een 0-7-uitzege tegen Vol harding het beste doelsaldo. door jaapjan Ritsema MIDDELBURG - TOP Arnemuiden boekte zaterdag de derde overwin ning op rij. Niet eerder begon de Arnemuidse korfbalploeg zo goed aan een seizoen in de overgangs klasse. Slechts één andere ploeg heeft ook zes punten uit drie duels: SDO uit Kamerik. En uitgere kend dat team komt zaterdag op bezoek. Scores TOP: Jeanine Marijs 3, Petra de Ridder, Peter van Belzen, Corné Be- zemer, Remco Bezemer en Jordi Meul- meester 2, Nelleke van Belzen en Jur- riaan Bouwens 1 Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 4, Marcel de Dreu en Esmee Walraven 2, Robert van Schaik, Robin Harinck en Demi Mondeel 1. Swift is nu de nieuwe koploper. Scores Fortis: Rens van den Driest 6, Remco Crucq 4, Jordy Sleijpen 3, Kim Baas 1 Scores Swift: Vera Kuiper 4, Richard Geldof, Matthijs Pouwer en Lennart Hoogenboom 3, Kristian Huisman 2, Mirella Pouwer 1. door Jaapjan Ritsema ZAAMSLAG - Korfballend Zaamslag kneep de handen dicht dat het geen averij opliep tegen ZKV: 15-14. Niet dat de Zuidlanders dat zozeer met verzorgd spel afdwon gen, maar omdat aan Zeeuws- Vlaamse kant te veel herhaalde fou ten werden gemaakt. Die werden door de bezoekers afgestraft. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink en Linda Hamelink 5, Jeffrey Courtens 3, Marjan Verhage 2. Luctor 2-BKC: 11-10. Scores BKC: Anne de Koster 4, David van der Plicht 3, Sandra de Reu, My- rthe Faro en Jan-Willem de Grootte 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70