Staande ovatie voor 'koopje' Windsurfspektakel Dam 7 was een mooi evenement. Of het in 2014 terugkeert, is onzeker. 10 SPORT DA BROUWERSDAM - Dam7 zit erop. Bedenker en medeorganisator Reinder Holtkamp keek zaterdag terug op een geslaagd evenement. „Het is gelukt. Eindelijk hebben we in Nederland weer een World- cupwedstrijd windsurfen gehad. Het heeft mij wel wat slaap ge kost, maar het was het dubbel en dwars waard." Een week lang werd er op het Gre- velingenmeer bij de Brouwers- dam voor de PWA World Cup ge surft. Het was vijftien jaar gele den dat de professionals ons land aandeden. De drie Zeeuwse deel nemers waren opgetogen dat de internationale windsurfersbond PWA Nederland op de kalender had gezet. „Het is leuk om in Nederland te zijn. Er is wind genoeg en we heb ben nu een keer professioneel ge surft hier. Normaal trainen wij al leen maar in dit gebied", vinden de drie Zeeuwen Davy Scheffers (21), Rick Jendrusch (18) en Tim Ruyssenaars (17). Zij moesten afgelopen week de eer hoog houden voor Zeeland. Uiteindelijk presteerde de Zierik- zeeënaar Scheffers het best met de zesde plaats in het eindklasse ment. „Daar kan ik wel tevreden mee zijn. Het kan altijd beter maar dit is wel goed zo", aldus Scheffers. De andere Zeeuwen speelden geen rol van betekenis maar kun nen wel terugkijken op een ge slaagd evenement. „Dit wil ik vaker meemaken. Het is een groot feest om hier te mo gen zijn. Natuurlijk willen we alle maal winnen, maar het is ook leuk om de buitenlandse surfers te laten zien waar ik normaal ge sproken train. Dit is bijna mijn achtertuin", aldus de in Scharen- dijke geboren Jendrusch. Zijn ouders beheren Zeil- en Surfcen trum Brouwersdam, de accommo datie waar de wedstrijden gehou den werden. Of er een volgende Dam7 komt, is nog maar de vraag. De ambitieu ze Holtkamp ziet het graag gebeu ren. „Dit eerste jaar is zeer ge slaagd, maar er moeten wel spon sors komen voor volgend jaar. Wat mij betreft zitten we hier dan weer. Het liefst nog groter dan dit jaar." Dam7 kreeg van de marketingaf deling van de PWA (Professional Windsurfers Association) al een compliment. „De bond was ver baasd hoe groot dit evenement voor de eerste keer was. Volgens hen staan we gelijk in de top van de de beginnende evenementen. Dat is natuurlijk een enorm com pliment en dat motiveert ons", al dus Holtkamp. Over publieke belangstelling had Dam7 niet te klagen. Holtkamp: „Niet elke dag was even druk, maar dat lag vooral aan de weers omstandigheden. De ene dag sta je hier ijsjes te eten en de volgen de dag moet de open haard aan. Dat is ook Nederland. Toch hoop je altijd op meer publiek. Onze naamsbekendheid moet nog groeien." Holtkamp is trots als hij terug kijkt naar afgelopen week. „Er kon worden gesurft op wereldni veau, de deelnemers waren tevre den en we hebben activiteiten ge had voor jong en oud. Dam7 staat op de kaart. Als het volgend jaar doorgaat willen we de activiteiten EINDZEGE VOOR THODE EN OFFRINGA Dit eerste jaar is geslaagd, maar er moeten wel sponsors komen voor volgend jaar nog verder uitbreiden, in ieder ge val een groter totaalplaatje maken voor de bezoekers en deelne mers." Voor de drie Zeeuwen maakt het allemaal niet uit. „Als wij maar het water op kunnen om onze trucs te laten zien aan het pu bliek. Wij doen dat met plezier en hopen daarmee het publiek te ver maken", meldde Rick Jendrusch. Hij gaat als het gaat om 'klant vriendelijkheid' nog een stap ver der. Hij testte op de laatste dag van Dam7 iets geheel nieuws. „Ik wil de toeschouwer meer bij de wedstrijden betrekken. Als wij aan het surfen zijn is het vaak moeilijk te volgen wat voor trucs we precies doen. We willen daar om gaan werken met een live ver slag van mijn freestyle. Zo kan ie dereen op een telefoon of compu ter volgen wat voor trucs ik doe en waar ik punten voor krijg van de jury." Dam7 werd zoals gebruikelijk af gesloten met de prijsuitreikingen. En er was muziek. „We gaan een feestje vieren", spraken de drie jonge windsurfers. Ook Holt kamp ging genieten. „Even fees ten en dan uitrusten. Het is wel mooi geweest zo." De duurste Daar stonden ze dan voor her eerst samen aan de aftrap. Cristia no Ronaldo, ooit met een trans fersom van 94 miljoen euro de duurste ter wereld. En zijn nieu-^ we ploeggenoot Gareth Bale, die zich tegenwoordig de duurste ooit mag noemen. Die twee samenbrengen in één team, betekent niet automatisch dat de punten ook binnenlopen. Real Madrid ontsnapte in en te gen Villarreal zelfs aan een blama- Surfers komen graag terug in door Jordy van de Brug Op de laatste dag van Dam7 werd er bij de mannen niet meer ge surft voor de PWA World Cup. Er was niet genoeg wind. Kiri Thode uit Bonaire won de freestylewedstrijd. Beste Nederlan der was Davy Scheffers uit Zierik- zee met een zesde plaats in het eindklassement De vrouwen gingen zaterdag nog wel het water van het Grevelingen- meer op. De Arubaanse Sarah-Quita Offrin- ga was op de slotdag de beste, voor de Nederlandse Arrianne Au- kes. Sarah-Quita Offringa won ook het algemeen klassement en streek zo haar zesde PWA freestyle wereldti tel op. Reinder Holtkamp Een deelnemer aan Dam7 vertoont zijn kun BELCIE Anderlecht-KV Mechelen 5-0, Club Brug- ge-Lierse SK 4-1, OH Leuven-Charleroi 0-0, Lo- keren-Cercle-Brugge 3-0, Kortrijk-AA Gent 3-0, Bergen-Beveren 1-1, Oostende-Standard Luik 2-4, Genk-Zulte-Waregem 5-2. Standard Luik 7-21 OH Leuven Club Brugge KSC Lokeren Anderlecht Zulte-W. KRC Genk AA Gent KV Kortrijk 7-17 7-16 7-15 7-14 7-13 7-11 7-10 Charleroi Cerde Brugge Lierse SK KV Mechelen Beveren Bergen KV Oostende 7- 7- 7- 7- 7- 7- 7- 7- DUITSLAND Bayern Munchen-Hannover 96 2-0, Bayer Le- verkusen-VFL Wolfsburg 3-1, Werder Bremen Eintracht Frankfurt 0-3, Mainz-FC Schalke 04 0-1, Augsburg-Freiburg 2-1, Borussia Dort- mund-HSV 6-2, Hoffenheim-Monchenglad- bach 2-1Braunschweig-Nurnberg 1-1. Bor. Dortmund 5-15 VfB Stuttgart Bayern M. B. Leverkusen Hannover 96 FSV Mainz 05 FC Augsburg Hoffenheim Hertha BSC FC Schalke 04 5-13 5-12 5- 9 5- 9 5- 9 5- 8 5- 7 5- 7 Borussia MG VFL Wolfsburg Eintracht Fr. Werder Br. Hamburger SV FC Nurnberg SC Freiburg Braunschweig 5- 6 5- 6 5- 6 5- 6 5- 6 5- 4 5- 3 5- 2 5- 1 ENGELAND Manchester United-Crystal Palace 2-0, Aston Villa-Newcastle United 1-2, Fulham-West Bromwich Albion 1-1, Hull City-Cardiff City 1-1, Stoke City-Manchester City 0-0, Sunder- land-Arsenal 1 -3, Tottenham Hotspur-Norwich City 2-0, Everton-Chelsea 1-0, Southamp ton-West Ham United 0-0. Arsenal 4- 9 Southampton 4- 5 Tottenham 4- 9 Cardiff City 4- 5 Liverpool 3 - 9 Fulham 4 - 4 Manchester C 4-7 Norwich City 4 - 4 Manchester U 4- 7 Hull City 4- 4 Chelsea 4- 7 Aston Villa 4- 3 Stoke City 4 - 7 Crystal Palace 4 - 3 Newcastle U 4-7 Swansea City 3 - 3 Everton 4 - 6 West Br 4-2 West Ham 4- 5 Sunderland 4- 1 UALIE Inter-Juventus 1-1, Napoli-Atalanta 2-0, Tori- no-AC Milan 2-2, Fiorentina-Cagliari 1-1, Hel las Verona-Sassuolo 2-0, Lazio Roma-Chievo 3-0, Livorno-Catania 2-0, Udinese-Bologna 1-1. Napoli 3- 9 Udinese 3- 4 Inter. 3- 7 Cagliari 3- 4 Juventus 3- 7 Atalanta 3- 3 Fiorentina 3- 7 Bologna 3- 2 AS Roma 2- 6 Parma 2- 1 Lazio Roma 3- 6 Chievo 3- 1 Livorno 3- 6 Sampdoria 2- 1 Hellas Verona 3- 6 FC Genoa 2- 0 AC Milan 3- 4 Catania 3- 0 Torino 3- 4 Sassuolo 3- 0 SPANJE Atletico Madrid-UD Almeria 4-2, Levante-Real Sociedad 0-0, FC Barcelona-Sevilla 3-2, Villar- real-Real Madrid 2-2, Granada CdF-Espanyol 0-1, Getafe-Osasuna 2-1. Atletico M. 4-12 Getafe 4- 4 FC Barcelona 4-12 Real Valladolid 3- 3 Villarreal 4-10 Valencia 3- 3 Real Madrid 4-10 Rayo Vallecano 3- 3 Espanyol 4- 8 UD Almeria 4- 2 Athl. Bilbao 3- 6 Elche CF 3- 2 Real Sociedad 4- 5 Sevilla 4- 2 Levante 4- 5 Betis Sevilla 3- 1 Celta de Vigo 3- 5 Malaga 3- 1 Granada CdF 4- 4 Osasuna 4- 0 Cristiano Ronaldo (links) feliciteert Careth Bale nadat de Brit zijn eerste doelpunt voor Real Madrid heeft gemaakt, foto Juan Carlos Cardenas/EPA door Barry van der Hooft NIJMEGEN - Bij het sluiten van de transfermarkt bleek twee weken geleden dat ze de euro's vooral in Engeland en Spanje flink hadden la ten rollen. Real Madrid legde hon derd miljoen euro neer voor Ca reth Bale, die daarmee de duurste voetballer ooit werd. Zijn voormali ge werkgever Tottenham Hotspur gaf dat bedrag meteen uit aan een reeks nieuwelingen, van wie Christi an Eriksen dit weekeinde de mees te indruk maakte. Een rondje langs de velden, op zoek naar voetballers in een ander shirt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68